Trikovi za poboljsanje vaseg foruma

Started by Dzonny, May 31, 2009, 08:54:29 AM

Previous topic - Next topic

Masterd

Quote from: Dzonny on June 08, 2010, 04:33:31 PM
Mastered, mislim da radi samo na 1.1.x, ali probaj na 2.0, samo sačuvaj svoj who. template da možeš posle da ga vratiš.

Radi i na 2.0 RC3. :D

Bob Marley

Bilo bi lepo i da navedes izvor :) http://www.dzinerstudio.com/index.php?topic=2520.0 I lepo od tebe sto si preveo sa Engleskog! :)

Masterd

Budući da si ga ti naveo neću ga više ponavljati, ali ionako mislim da to i nije baš važno za onoga koga zapravo zanima ovaj trik. Hvala na savjetu. :D

Skipper.

Ja sam još dodao ovo u style.css i ivice okvira mi nisu više oštre već su zaobljene
-moz-border-radius:5px;
-webkit-border-radius:5px

Sad to izgleda kao na ovoj slici
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Bob Marley

Jedina "mana" je to sto zaobljeni okviri ne rade na IE... Ali opet ko jos danas koristi IE... :S ?!?!

Masterd


Skipper.

Quote from: Bob Marley on June 10, 2010, 06:12:20 AM
Jedina "mana" je to sto zaobljeni okviri ne rade na IE... Ali opet ko jos danas koristi IE... :S ?!?!
Ma IE je uvek priča za sebe. Na IE će u svakom slučaju ivice okvira biti oštre. Mada koliko ja znam na mom forumu niko nije rekao da koristi njega. Baš je imala neka tema na foru koji browser koristite.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Bob Marley

Postavi google analitiku na svoj forum pa ces imati kompletan uvid (izmedju ostalog) koje programe koriste tvoji korisnici ;)

Dzonny

Trik koji sam postavio gore, nema veze sa browserom, dakle i na IE mogu biti zaobljene ivice.

Bob Marley

-moz-border-radius:5px;
-webkit-border-radius:5px


Sa ovim neces imati u IE zaobljenje ivice.

Dzonny

Taj kod nisam ja ostavio.
Ja pričam o quote zaobljenom boxu, link se nalazi u prvom postu teme.

Bob Marley


Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Samo sam hteo reći da se može dobiti zaobljen okvir i u IE, dakle nije nemoguće.
A u pravu si, sa tim kodom neće raditi u IE, to stoji.

Masterd

Znam da je moguće na SMF- u 2 preko ie.css, ali ne znam je li moguće na SMF- u 1.1.x.

Madzgo

#115
kako da namjestim da ovaj okvir ne bude crne boje? treba mi neka siva, kao ova linija sto odvaja post od signature-a na ovom forumu


e, da, kako da centriram ovo?

Bob Marley

Izmeni css za boje okvira i ostalo, a da centriras zameni align="left" sa align="center"

Madzgo

nisam siguran gdje se nalazi taj align left... samo sam za jedan kod nasao :/

Bob Marley

// Show information about the poster of this message.
      echo '
            <table width="100%" cellpadding="5" cellspacing="3" style="table-layout: fixed;">
               <tr>
                  <td valign="top" width="16%" rowspan="2" align="left" style="overflow: hidden;">


Zameni left sa center

Madzgo

Quote from: Bob Marley on June 21, 2010, 09:23:16 AM
// Show information about the poster of this message.
      echo '
            <table width="100%" cellpadding="5" cellspacing="3" style="table-layout: fixed;">
               <tr>
                  <td valign="top" width="16%" rowspan="2" align="left" style="overflow: hidden;">


Zameni left sa center

to mi nije pomoglo

nego sam u ovaj kod

      // Show information about the poster of this message.
      echo '
            <table width="100%" cellpadding="5" cellspacing="0" style="table-layout: fixed;">
               <tr>
                  <td valign="top" width="16%" rowspan="2" style="overflow: hidden;">
                     <div class="memdetails"><b>', $message['member']['link'], '</b></div>
                     <div class="smalltext">';

ubacio align="center", ovako:
      // Show information about the poster of this message.
      echo '
            <table width="100%" cellpadding="5" cellspacing="0" style="table-layout: fixed;">
               <tr>
                  <td valign="top" width="16%" rowspan="2" align="center" style="overflow: hidden;">
                     <div class="memdetails"><b>', $message['member']['link'], '</b></div>
                     <div class="smalltext">';

Advertisement: