News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Forum description

Started by DarioRed, August 07, 2009, 01:33:29 PM

Previous topic - Next topic

DarioRed

Kada u google upišem ime stranice dobijem naslov i ispod opis stranice. E sada kako promjeniti opis stranice koji će pistati kod pretraga?

Ovo je iz index template
<meta name="description" content="', $context['page_title'], '" />', empty($context['robot_no_index']) ? '' : '


Da li bi ovo bilo dobro da ovako napravim?
<meta name="description" content="OPIS KOJA JA ŽELIM" />', empty($context['robot_no_index']) ? '' : '

Bernard T.

ne, to će ti onda postaviti fiksni meta description na sve stranice, a to ti nije dobro za SEO... Imaš modove za meta tagove, potraži i odaberi koji ti najviše odgovara...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

DarioRed

Quote from: Bernard T. on August 08, 2009, 06:57:09 AM
ne, to će ti onda postaviti fiksni meta description na sve stranice, a to ti nije dobro za SEO... Imaš modove za meta tagove, potraži i odaberi koji ti najviše odgovara...

Ok, ali kako onda ovo promjeniti, taj opis?

Bernard T.

google tu nije uzimao meta podatke već je shvatio da se radi o forumu pa je uzeo iz sadržaja, a s obrzirom da nemaš neki naslovni div sa nekim uvodnim tekstom... ali nije naodmet posložiti stvari onim meta tag dodacima, možda ih google ubuduće uzme kao opis...

p.s. skrivajući ime foruma nisi baš pomogao, pregledom foruma možda bi dobio još koji prijedlog ili savjet
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Mihac™

#4
Quote from: DarioRed on August 07, 2009, 01:33:29 PM
Kada u google upišem ime stranice dobijem naslov i ispod opis stranice. E sada kako promjeniti opis stranice koji će pistati kod pretraga?

Ovo je iz index template
<meta name="description" content="', $context['page_title'], '" />', empty($context['robot_no_index']) ? '' : '


Da li bi ovo bilo dobro da ovako napravim?
<meta name="description" content="OPIS KOJA JA ŽELIM" />', empty($context['robot_no_index']) ? '' : '


Pokušaj s ovime vBulletin Meta Tag . Doduše dosta sam ga prepravio i kod mene je radilo bez greške, a radi i na 2.0 RC1.2

Jedino se za download  mora registrirati

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Advertisement: