š,đ,ž,č,ć

Started by Semper031, June 09, 2009, 03:02:03 PM

Previous topic - Next topic

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ma bio sam si instalirao tu Nulled verziju..ali ne znam..meni taj vB nije nis posebno, nekako mi je SMF drazi..tako da ostajem na njemu...a vB i dalje malo testiram.. xD

Mihac™

SMF je čisto u redu s večinom stvari, ali ima dosta zafrkancija kod recimo ovoga što si ga želim uklopiti u neki CMS, ali i kod dodavanja moderature, ili dodavanja foruma u kojemu jedino mogu pristupiti banirani korisnici.
Vbulletin ima također dosta mana, i nema mogućnost za sitemap.xml, nego moraš ispljunuti malo i za SEO, a onda je čekanje dok ti ga google ne pokrene i mali milion mrtvih stranica.
Konkretno meni ako ne bude nešto pasalo, vjerujem da ću se snaći kao i uvijek i prebaciti sve na SMF ( ako će pasati uz MkPortal, a ako neće, onda ću ga malo doraditi.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Bernard T.

Quote from: Mihac on July 26, 2009, 04:58:04 PM
SMF je čisto u redu s večinom stvari, ali ima dosta zafrkancija kod recimo ovoga što si ga želim uklopiti u neki CMS...

Koliko para toliko muzike. Većina najjačih CMSova ima mostove koje je naravila i održava ova ili pak njihova zajednica. Ako tvoj CMS nema, a znaš kodirati - napravit ćeš korist i SMF ali i zajednici tog CMS-a (naravno, ako si i ti u duhu free opensource softvera te ćeš ga dati ma korištenje zajednici)... A kod vB sve se plaća - i zaista je sporiji a zatvoreni kod ga, duboko sam uvjeren, čini mnogo osjetljivijim na sigurnosne propuste nego opensource poput SMF-a gdje kod svakodnevno čita i ispravlja velika zajednica i brzina uočavanja propusta je daleko veća...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

vrda

meni je stavljen croatian-utf8 i opet kada netko napise ć č ž đ svima se prikaže kao upitnik

milver

Quote from: vrda on July 31, 2009, 08:08:09 AM
meni je stavljen croatian-utf8 i opet kada netko napise ć č ž đ svima se prikaže kao upitnik
Samo prebaci tablice u utf8_general_ci i  nećeš imati više problema sa slovima tipa đščć жђшћч  ;)

vrda


milver

Iz phpmyadmin u tvojoj bazi pogledaj tabele

vrda


milver

nisi odradio kako treba

vrda

jeli mi mos molinte korak po korak rec di i kako jer ja nemogu minjat ka sta je tebi na sliku

milver

#30
Otvori tabelu sa lijeve strane (boards)
i promijeni kao sto je na slici obiljezeno, a to radis tako sto stavis kukicu na jedno polje iz tabele, zatim ides na edit to jest na olovku zatim ti se otvara novo polje za editovanje i tu promijenis ako si ikad radio sa tabelama to je prosto nemogu ti crtati

Evo ti jos jedan primjer u ovom slucaju je sa tabelom messages  kako i gde se mijenja

Evo jos jedna slika   da ti docaram  ;)

vrda


milver

Isto je to nema razlike samo ne ulazis u Tablice znakova
koliko mogu da vidim na slici sa lijeve strane nisi otvorio bazu
hajdukfo_smf1
to otvori pa radi kao sto sam ti dao u opisu na slikama

vrda

evo radi zahvaljujen svima

Bernard T.

Quote from: milver on July 31, 2009, 11:11:45 AM
Quote from: vrda on July 31, 2009, 08:08:09 AM
meni je stavljen croatian-utf8 i opet kada netko napise ć č ž đ svima se prikaže kao upitnik
Samo prebaci tablice u utf8_general_ci i  nećeš imati više problema sa slovima tipa đščć жђшћч  ;)
Za to postoji jednostavnija funkcija unutar SMF-a:

Održavanje foruma >> Pretvorba baze i podataka u UTF-8
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

vrda

#35
a zasto neko za potpis nemoze imat č ć š đ ž  ili ovde pogledajte sliku

na sliku bi tribalo doc ćakule a ne cakule

Bernard T.

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Dzonny

To nije potpis, nego forum tj board.
Idi u admin panelu na modify i promeni to slovo...

vrda

i kad prominin bude opet upitnik

milver

Quote from: vrda on August 08, 2009, 07:23:07 AM
i kad prominin bude opet upitnik
Iz phpmyadmin kao sto si jednom odradio druge tabele messages i dr
tako i sa ovom ti je isti slučaj boards
(jedino tamo to možeš ispraviti)  ;)

Advertisement: