News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

InfoBox | Bilgi Kutusu

Started by Özgür, June 24, 2009, 11:15:58 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Bu modu kullanarak forumdaki konularınıza yapışkan köşe notları ekleyebilirsiniz.
Basitçe şu şekilde görünecektir.

Eğer canlı görmek istiyorsanız buraya bakınız.

Şu varyasyonları kullanabilirsiniz

[info] - Hiçbir değer girilmezse = > 300px genişlik, sağa dayalı, 250px yükseklik, #dadada çerçeve

Veya tekil olarak değer girebilirsiniz

[info width=xxx]
[info height=xxx]
[info float={left|right|none}]
[info border=xxx]
veya 2 özellik.

border : (#000000) veya "black" gibi renk kodu olmalı
width :  numara olmalı (px içermemeli)
height :  numara olmalı (px içermemeli)
So Long

Yağız...

Eline sağlık Özgür. Bence width ve height bölümlerindeki px'i çıkarmalısın. % olarakta girebilmeliler, size tagı gibi.

Özgür

Teşekkür ederim yağız. Evet onu düşündüm ama ikinci div'e width olarak % bir değer verince divin o kadarını gösteriyor. İlk div'e taşımam gerekiyordu bende mod onaylanana kadar hatasız olsun sonra değiştiririm diye düşündüm (: Birde imaj eklerken çıkan pop-up'a benzer bir pop-up yapmam gerekiyor. Yani butona tıklayınca çerçeve rengi çerçeve boyutu vesair soracak şekilde. 2 mod daha kaldı işte onlarda bittikten sonra geliştireceğim ne kadar olursa =)
So Long

Arveles

Mod için teşekkürler. İnfo kutusunun varsayılan olarak solda çıkmasını nasıl sağlarız?
Elveda SMF...

yenidagci

Bu harika bir şey olur bekliyoruz bu modu. Ellerinize sağlık..
I'm SMF ci  :)

Tasarım aşamasındaym..

Yağız...

@<<Anadolu>>;
Subs.php dosyasinda bulun:
'before' => '<div style="border: 4px solid #dadada; margin: 6px; overflow-x: hidden; float: right; clear: both;"><div style="padding: 4px; width: 300px; min-height: 300px; overflow-x: hidden;">',
float: right; yazan yeri float: left; olarak değiştirin.

@yenidagci;
Modifikasyon zaten hazır ve yayınlanmış durumda :)

yenidagci

Ya kendimi suçlu gibi hissettim şimdi dikkatli bakmamışım. Modu kurdum çok güzel oldu. Teşekkür ediyorum.

I'm SMF ci  :)

Tasarım aşamasındaym..

Arveles

Elveda SMF...

~WannaBeDie

Harika Özgür :) tebrik ederim.İşe yarar!
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

HiddenGold

Tebrikler Özgür sonunda halletmişsin.. :) Güncel haber falan eklerken resimlerin yanda çıkması sadece wordpress gibi sistemlerde düzgün olarak yapılabiliyodu.. Bende güncel haber meraklısı olduğum için bu tam bana göre bir mod.. :D Tebrikler, çok işime yarayacak.. ;)
Bizler uzun bir seferdeyiz; buradan kabre, kabirden haşre, haşirden ebed memleketine gitmek üzereyiz.

Özgür

Yorumlarınız için teşekkürler @WannaBeDie ve @HiddenGold.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Ellerine, aklına sağlık Özgür. Gerçekten çok işe yarar bi modifikasyon. İpuçları için falan güzel bi mod. bu...

grafitus

Eline sağlık. Bunu resim eklemek için kullanacağım. Ancak bu SimplePortal makaleler fonksiyonunda çıkmıyor sanırım?

Özgür

Quote from: grafitus on June 27, 2009, 04:59:30 AM
Eline sağlık. Bunu resim eklemek için kullanacağım. Ancak bu SimplePortal makaleler fonksiyonunda çıkmıyor sanırım?
BBClerin çalıştığı her yerde çalışır.
So Long

Alpay

Ellerine sağlık Özgür cok yararlı bir modifikasyon ;D

Oblion

Hocam ellerine sağlık gerçekten de çok yararlı bir mod.

Ama mesela yan yana iki tane bilgi kutusu olamıyor sanırım? Yani hem sol hem sağda karşılıklı olarak iki bilgi kutusu eklemeye çalıştımda olmadı.

Mithotyn

Teşekkür ederim Özgürüm, çok severek kullandığım bir mod ama RC2'de sorun ile karşılaşıyorum. Mod'u RC'ye güncellemeden öncede test etmiştim ve bu sorunu yaşadım, seni bekledim ki nitekim güncelledin ama sorun yine aynı.

Test konu bu şekilde;

[info][img]http://z.about.com/d/top40/1/5/H/A/gorillaz.jpg[/img][/info]İngiliz müzik grubu Blur'un solisti Damon Albarn ve Tank-Girl gibi çizgi romanların yaratıcısı Jamie Hewlett'in önderliğinde kurulmuş olan Dünya'nin ilk sanal müzik grubu Gorillaz'ın sahne performansını sergilemek için Gorillaz Sound System Türkiye'ye geliyor. Gorillaz Sound System, 2005 yılında MTV Avrupa Müzik ödüllerinde hologram tekniğini kullanarak yaptıkları 3 boyutlu konserle herkesin beğenisin ikazanan Gorillaz'ın sahne performansını yansıtmaya çalışacak.
Gorillaz Sound System, 12 Aralık'ta 312 Arena'da olacak.

Konumun görünümü ise resimde olduğu gibi çıkıyor.

Yani resim iletinin yanında değil de altında çıkıyor.

Yağız...

Özgür'ün zamanı olmadığından modifikasyon ben güncellemiştim :) Modifikasyon hakkında fazla birşey bilmediğimden hata olabilir. [info float=right] olarak deneyin birde.

Mithotyn

Quote from: Yağız... on December 03, 2009, 04:41:00 PM
Özgür'ün zamanı olmadığından modifikasyon ben güncellemiştim :) Modifikasyon hakkında fazla birşey bilmediğimden hata olabilir. [info float=right] olarak deneyin birde.

Denedim Yağızım ama nafile... Dediğim gibi çok sevdiğim bir mod  ve kendime görede uyarlamıştım 200*200 boyutlarında sol'a dayalı vs..
Hatta önizlemede de aşağıdakli resimde olduğu gibi bir sorunda oluyor.

Acaba "Post.template" ile alakalı bir durum olabilir mi Yağız?

Özgür

RC2 de temada float problemleri var. Daha doğrusu div olsun diye çırpındıkları için her yere clear left eklemek gerekiyor. Haftasonu inceler tekrar dönerim size.
So Long

Advertisement: