Forum SMF 1.1.9 – nudi samo Verdanu u edit-boxu

Started by PaunEsDur, June 25, 2009, 05:31:56 AM

Previous topic - Next topic

PaunEsDur

Za izbor fonta u edit-boxu imam ikonicu sa crvenim slovom »A« koji na klik daje samo »Verdanu« ... Vidim da ovaj Forum (SMF 2.0 RC1-1) ima padajuću listu »Font_face« koja omogućava pisanje teksta u čitavom nizu različitih fontova!
Može li mi neko objasniti:

1 - o čemu se radi, tj. zašto neki SMF to imaju a neki nemaju;
2 – da li je moguće da i u SMF 1.1.9 edit_box ubacim kod za listu »Font_face«
3 – ako je moguće, molim za konkretan naputak.

Hvala.
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

dan555

Potraži u modifikacijama pod BBCode, pa izaberi mod koji ti odgovara i ubaci ga.
Ja koristim ovaj (radi mi bez problema i na 1.1.9).
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=639

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Taj mod sto ti je dan555 dao...stvarno i radi na 1.1.9 bez problema..i sa tim modom dobijes vise boja, vise fontova te velicine fonta..a ako se ne varam, u njemu mozes (naravno rucno) izmjenit velicinu, boju i font..pa da ti budu drugi :)

PaunEsDur

Prvo: hvala na brzim odgovorima!
Skinuo sam preporučeni mod i u vezi sa onim što sam na brzinu mogao da vidim, imam sledeća pitanja:

1 - Mod nudi izmene samo u nemačkom i engleskom jeziku, šta ćemo sa ostalim jezicima koje smo ponudili korisnicima (pre svega obe varijante srpskog pisma); možemo li po istom šablonu i njih tako da "doteramo" u red?

2 - mogu li spisak fontova da promenim, koristeći postojeći kod kao "mustru"?

3 - u verziji 1.1.9 imamo ikonicu za promenu velicine fonta i padajucu listu za promenu boje? Znači li to da treba taj deo koda da obrišemo?
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

0. Nema problema, tu smo da pomognemo

1. Mozes stavit u sve jezike svijeta...samo naravno moras iz engleskog jezika tj Modifications.english.php copy/paste kodove u npr. Modifications.serbian.php (to ako zelis da ti srpski radi, ako zelis drugi jezik onda Modifications.drugi_jezik.php).. i tada ce ti mod radit, ali npr ako imas francuski jezik i kopiras ove kodove, onda ce ti taj mod radit i na francuskom jeziku, samo sto ce pisat na engleskom, pa ako to ne zelis...onda za svaki jezik koji imas instalirano, kopiraj taj dio koda iz Modifications.english.php u Modifications.drugi_jezik.php pa si rucno prevedi, i naravno opet uploadaj, tako da ce ti mod radit i na drugim jezicima i bit ce prevedeni)...

2. Spisak fontova, boja i velicine koliko ja znam, mozes mjenjat..naravno vidi parse od tog moda, pa vidi di ubacuje kodove, pa odi u taj fajl i promijeni (i moj ti je savjet, da stavljas samo fontove koji dolaze sa Windowsima, jer ako imas neki custom, onda ga vide samo oni koji taj font imaju, a drugi ce vidjet Ariel (cini mi se)..

3. Sad ovo trece te bas i nisam skuzio.. ako to vec imas, sta ce ti mod..? Daj ovo malo objasni :) hehe..i daj pliz link od foruma i omoguci da gosti mogu surfat..barem dok ti ne rijesimo problem, jer niko se nece bzvz regat.. :) Pozdrav..

PaunEsDur

F(l)rum je ovde: http://www.paundurlic.com/forum.vlasi.srbije/index.php
a ovo poslednje pitanje je vezano za 1.1.9 koji ima ikonice (i mogućnost) za promenu boje i veličine fonta, ali ne i za promenu samog fonta, zato želim da dodam mod koji to omogućava. Ponuđeni mod, međutim, nema samo mogućnost promene fonta već i njegovih atributa: boje i veličine. To znači da će mi se duplirati opcije "Font size" i "Change Color", pa se bojim da ne bude "višak od koga će glava da boli"?

Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ahaa..sad sam te skuzio :) hehe..pa vidi..ti instaliraj.. pa vidi dal ce ti ostat... i naravno prije instalacije...sacuvaj si kopije tih fajlova koje mjenja..iako pretpostavljam..da ce ih taj mod pregazit svojim kodovima..znaci da ce ipak biti samo 1..a ne 2 puta..

EDIT: ovo pise kad kliknem na link

Parse error:  syntax error, unexpected T_IF, expecting ')' in /home/muzempe/public_html/forum.vlasi.srbije/Sources/Subs.php on line 1720

PaunEsDur

Jeste, javila se greška jer sam ja pokušao da instaliram Mod za prikazivanje PDF-a, vidim da je kratak i traži izmene samo u tri .php fajla!
Ali, pobunio se zbog navodne greške u Subs.php na liniji 1717 ... vratio sam stari Subs da još jednom pregledam šta sam uradio, mada sumnjam da je došlo do nekog "sudara" između modova. Instalirao sam mod za YouTube, radi ali stalno mi se u dnevniku grešaka provlači YouTube kao smetnja ...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa pogledaj u error logu sta ti pise..i onda to rucno mjenjaj.. :) isto tako i za ovaj Subs.php.. pregledaj si kodove..naci ces gresku..samo pogledaj tu liniju koja ti pise..i par linija ispod..jer ti nikad nije iznad :D

PaunEsDur

Evo friškog primera:

http://www.paundurlic.com/forum.vlasi.srbije/index.php?action=post;board=17.0
8: Undefined index: youtube
Датотека: /home/muzempe/public_html/forum.vlasi.srbije/Themes/default/languages/Post.serbian-utf8.php (main sub template - eval?)
Линија: 777


Problem u tome što fajl Post.serbian-utf8.php nema 777 linija, već jedva 176!

Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Hmm nisam siguran da ovo znam..ali..kak samo 176?

PaunEsDur

Toliko ima, a ni english nije nesto duzi: 183-4 linije!
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

dan555

Što se ovog moda tiče, on zameni ikonice padajućim menijem, nema dupliranja.

Što se tiče greške, ne daje uvek red u pravom fajlu, već sabere redove svih uvezenih fajlova.
Možeš probati da promeniš podešavanje u bazi podataka da bi dobio pravi red, ali posle vrati kako je bilo.
REPLACE INTO smf_settings VALUES ('disableTemplateEval', 1);

Inače, greška ti kaže da nemaš prevod za youtube, proveri da li si ga dodao kada su stavljao mod.

PaunEsDur

Otklonjene su sve greške.
Problem sa YouTubom je bio u dopunama fajla "Modifications" koji postoji zasebno za svaki instalirani jezik.
Ja sam ažurirao samo Modifications.english.php a prevideo german, romania, serbian lat i cyr ...
To se desilo zato što je u upustvu za instalaciju moda bio naveden samo kod za engleski jezik!

Slično je bilo i sa modovima za prikazivanje poslednjih posetilaca!
Tu sam, pored Modifications-a morao da dopunjujem i odgovarajuce index.tajitajjezik.php!

Tako vam je to kad je čovek programer-naivac pa programira "na uvce"!
Hvala vam!

Za nagradu, vodim vas sve na pićence u ovo selo:
http://www.youtube.com/watch?v=JU_w1-C6kyQ

Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

Dzonny

Imas gresku na forumu:
QuoteParse error: syntax error, unexpected T_IF, expecting ')' in /home/muzempe/public_html/forum.vlasi.srbije/Sources/Subs.php on line 1731

PaunEsDur

Otklonjena je već!
Postavljao sam mod za gledanje PDF-a fajlova pa sam pogrešio na jednom mestu ...
Sada je u redu, mod radi bez greške!

Ostaje mi još onaj mod za promenu fontova ...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Eto drago mi je da si sve rijesio :D da sam bar ja tako uporan haha...a da te pitam jedno ovako malo bezveze pitanje..sto ce ti svi ti jezici...ako npr imas forum za balkan scenu..sto ce ti njemacki, engleski, rumunjski itd..jel to uopce iko od clanova koristi? A sto se tice moda..slobodno ga instaliraj..nece ti bit nista...dan555 ti je gore opisao to.. Pozdrav..

PaunEsDur

Uspeo sam i mod za menjanje fontova da postavim, radi bez greške, a delimicno sam uspeo da promenim i spisak fontova koje Mod nudi!
Što se tiče svih tih jezika, odgovor je da, koriste ga članovi. Engleski na primer koriste naši Rumuni iz Banata, koji su od detinjstva u Americi, i lakše im je da se kreću kroz Florum na engleskom, slično je i sa nemačkim, jer je u Nemačkoj i Austriji gro naše dijaspore ... Rumunski, naravno, koriste članovi iz Rumunije i Moldavije, kao i Rumuni iz dijaspore.

Fontove nove sam morao da postavim jer su nam neophodne kojekakve matrakuke sa beleženje rumunskih dijalekata, i uopšte za veoma komotan razgovor o veoma akuelnim jezičkim pitanjima među Vlasima istočne Srbije!

Treba da uđete u editor i da vidite kakva sam rešenja smislio za pisanje posebnih dijakteloških znakova, koje nemamo na tastaturi, a bogami ni u većini standardnih fontova u komjuterskom svetu!

Ovim današnjim poduhvatom zaokružio sam prvobitne ideje o Florumu, i koristim priliku da se zahvalim prvo vama, mojim današnjim sagovornicima, a onda i ostalim članovima SMF-a, jer sam sa SMFa naučio AMA BAŠ SVE što mi je bilo potrebno da postavim, održim i unapredim svoj Florum, koji sam iz milošte prekrstio u "Vlaška posla", jer to, mislim, najbolje odražava ono što se u današnje vreme zbiva kod nas u istočnoj Srbiji!

Hvala još jednom!
Za nagradu, dva starinska vlaška kola, kao primer onoga šta ja sve radim na terenu, i, dabome, kao primer kako sam savladao domaći zadatak u ugrađivanju YouTubeta:
http://www.paundurlic.com/forum.vlasi.srbije/index.php?topic=580.0

Paun Es D.
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Samo da te jos pitam...sto se tice jezika.. ako se ne varam..samo je forum recimo na rumunjskom... znaci ono Post reply, topic, delete itd...sve je to prevedeno na drugi jezik...ali ovo sto pisu clanovi..ostaje na tom jeziku na kojem su napisali.. i zato sam te pitao..jer ne kuzim cemu ti jezici kad je samo forum preveden..ali ne i postovi :) ali neka..tvoj izbor hehe... drago mi da si uspio u svom naumu..puno srece u daljem radu :D pozdrav..

PaunEsDur

Uspeo sam da postavim i mod za prikazivanje PDF fajlova.
U vezi sa njim i sa YouTubetom nameće mi se pitanje o veličini prozora kroz koji "gvirimo" kada gledamo klipove na SMFu. Pretpostavljam da je moguće povećati njihovu dimenziju, recimo za PDF fajl bar za polovinu sadašnje širine, a "ekran" YouTubeta bih proširiio da normalno prikaže format 16:9 ...

Kakvo je vaše mišljenje o tome, i ako je pozitivno, gde treba "čačkati" da bi se ovakav zahtev ostvario!
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

PaunEsDur

#20
Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on June 25, 2009, 02:28:25 PM

...ali ovo sto pisu clanovi..ostaje na tom jeziku na kojem su napisali.. i zato sam te pitao..jer ne kuzim cemu ti jezici


User friendly, pre svega.

Koncipirao sam Florum na dobrim primerima, ali ponajviše na onome šta mi je smetalo kod drugih.

Šokirao sam se kada sam nailazio na interesante forume, namenjene srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bosanskom jezičkom području, a ima samo JEDAN jezik - engleski! SMF je toliko moćan u pogledu primene mnogojezičnosti da je ZAISTA nevaspitano otvoriti forum isključivo za domaću publiku, a sa "putokazima" samo na stranom jeziku ... Suprotne primere nalazio sam u drugim zemljama, pretražujući mrežu, dođem do dragocenog podatka ali SMF u toj zemlji samo na "domaćem" jeziku pa idem kroz forum "na pipanje" ... Zašto moderator ne okači english, sam bog zna, a možebiti ni on!

Želeo sam da maksimalno olakšam kretanje svih zainteresovanih, pošto je materijal sa Floruma namenjen mnogojezičkoj i mnogoazbučnoj familiji ...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

dan555

E sada meni nešto nije jasno. Kakve veze ima font sa setom karaktera?
Fontovi koji mogu da se koriste na netu su ograničeni na svega nekoliko koje podržavaju svi pregledači - arial, verdana, tahoma, tajms nju roman, i to bi bilo otprilike sve. Fontovi donose samo različite oblike slova ali ne i različite karaktere i znake.

SMF je podešen na unikod utf-8, koji ima na hiljade karaktera i znakova iz svih mogućih jezika, nema potrebe bilo šta dodavati forumu da bi se pisalo rumunski, engleski, nemački...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: PaunEsDur on June 25, 2009, 02:55:24 PM
Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on June 25, 2009, 02:28:25 PM

...ali ovo sto pisu clanovi..ostaje na tom jeziku na kojem su napisali.. i zato sam te pitao..jer ne kuzim cemu ti jezici


User friendly, pre svega.

Koncipirao sam Florum na dobrim primerima, ali ponajviše na onome šta mi je smetalo kod drugih.

Šokirao sam se kada sam nailazio na interesante forume, namenjene srpsko-hrvatsko-crnogorsko-bosanskom jezičkom području, a ima samo JEDAN jezik - engleski! SMF je toliko moćan u pogledu primene mnogojezičnosti da je ZAISTA nevaspitano otvoriti forum isključivo za domaću publiku, a sa "putokazima" samo na stranom jeziku ... Suprotne primere nalazio sam u drugim zemljama, pretražujući mrežu, dođem do dragocenog podatka ali SMF u toj zemlji samo na "domaćem" jeziku pa idem kroz forum "na pipanje" ... Zašto moderator ne okači english, sam bog zna, a možebiti ni on!







Želeo sam da maksimalno olakšam kretanje

A ne znam..ja npr na svom forumu imam samo engleski, iako sam forum namjenio balkanu, znaci ko zna hrv, srp i bos... ali forum je na eng tako da svi razumiju..jer na kraju krajeva..ti ne trebas znat engleski da bi znao sto znaci New Topic..jer si se vec susreo sa tim 10001 put :) a sad kod tebe ne kuzim recimo to sto imas 5-6 jezika instalirano..a imas forum na cirilici..a ja npr ne znam cirilicu..a nema hrv jezika :) eh sta sad? hehe..zato sam ti reko da bi ti bilo najbolje samo stavit eng i tocka..jer ako ces ovako gledat..mozes instalirat sve jezika svijeta..jer svaki narod je razbacan po cijelom svijetu :)

PaunEsDur

Joj, ne staj mi na muku!
Osedeo sam lupajući glavu kako da rešim zapisivanje vlaškog govornog materijala, a da bude istovetno na kućnom računaru, na belom svetu internetu, i u knjigama, naravno.

U najkraćem, SVE što treba da se uspešno reši ta »kvadratura kruga«, imaju SAMO

- Arial Unicode MS
- Microsoft Sans Serif
- MS Refernce Sans Serif
- Segoe UI i
- Tahoma.

Ââ, Ăă, Îî, Ĭĭ, Śś, Ŕŕ, Ńń, Ļļ, Şş, Ţţ, Ḑḑ ... itd.

Ne znam koji je font ovde na SMFu, lični mi na Tahomu, čim se prikazuje "Ḑ,ḑ", koji pravi najviše problema, jer ga, recimo Times New Roman i Arial nemaju, a oni se najčešće koriste ...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

AL sta ce ti uopce ti znakovi posebni? kad to malo ko koristi? Uvijek koriste c, s, z, d umjesto č, š, ž i đ..tako da ono..font bi trebao biti tek toliko da nije monotono..da imas vise izbora..ko ebe znakove :D

PaunEsDur

Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on June 25, 2009, 03:15:31 PM

     ko ebe znakove :D


Velika muka koja se zove struka i nauka!
Pored toga tu je tzv. ciljna grupa i tako sve skupa ...

Drago mi je, inače, da je sve više forumova koji u svojim pravilima jasno ističu da se neće tolerisati "šišana" latinica, jer ta rugoba treba da izumre sa pojavom UTF-a ... Valjalo bi poštovati pravila pisanog saobraćaja kao što poštujemo putokaze kada vozimo kola ... Nije teško, pogotovu kada se stekne navika ...


Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ma nije tesko...ali nije ni lako :) hehe..jer meni su na tipkovnici slova sa kvacicama skroz desno..pa dok dodjem do tamo..prodje 10 minuta :D haha..al eto..tebi kako drago..jos da ti napomenem..ako si rijesio sve probleme iz ove teme...onda obiljezi temu kao Solved.. to imas dole u lijevom kutu ---> Mark Topic Solved.. Pozdrav..

PaunEsDur

Čekam još samo mišljenje o tome treba li / vredi li / može li povećanje prozora za prikazivanje YouTubeta i PDF ...
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

PaunEsDur

// PDF [pdf]example.pdf[/pdf]
            array(
            'tag' => 'pdf',
            'type' => 'unparsed_content',
            'content' => ($context['browser']['is_ie'] && !$context['browser']['is_mac_ie'] ?
            '<object type="application/pdf" classid="clsid:CA8A9780-280D-11CF-A24D-444553540000" data="$1" width="800" height="600">
            <param name="src" value="$1"><embed src="$1" width="500" height="400" />
            <noembed><a href="$1" target="_blank">$1</a></noembed></object>' :
            '<embed type="application/pdf" src="$1" width="500" height="400" /><noembed><a href="$1" target="_blank">$1</a></noembed>'),
            'validate' => create_function('&$tag, &$data, $disabled', '

Uspeo sam!
Ko želi da omogući čitanje PDF dokumenta u svom editoru, a da to bude prijatno i pregledno, može da uradi sledeće.
U Subs.php čiji deo koda ovde citiram, u gornjoj funkciji treba oba mesta width="500" da promeni u width="800" i dobiće normalan prozor za čitanje knjige u PDF formatu. Evo kako to sada izgleda:
http://www.paundurlic.com/forum.vlasi.srbije/index.php?topic=596.msg2069;topicseen#msg2069

Pozdrav svima!

Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

Advertisement: