Resim Boyutlandırma

Started by Özgür, June 26, 2009, 07:16:00 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Bu temandada inner olması lazım. Büyük boyutlu bir resmin bulunduğu sayfa linki alabilir miyim?
So Long

Özgür

Quote from: Mucize | Brestgerfich on July 19, 2009, 08:24:49 PM
Buyur Özgür http://www.takilanlar.com/manzara-fotograflari/orman-yollari/

if(im.parentNode.className=="body") yazıyor sayfa kaynağında onu innner olarak değiştirmen gerek.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Çok teşekkür ederim Özgür.

BiSpA

boyutlandırıda denedim resize ıda denedim her ikiside olmuyor resimler hala koca koca ekrandan taşıyor biri bana yardım etsin lütfeeennn >:(

tycms

SMF 2.0 RC3 için hangi template dosyasında değişiklik yapılması gerekiyor?

grafitus

Quote from: budun on April 05, 2010, 11:02:20 AM
SMF 2.0 RC3 için hangi template dosyasında değişiklik yapılması gerekiyor?
Aynı dosya. Fakat SMF 2.0 RC3 ile birlikte basit bir resim buyutlandırıcısı eklendi.

tycms

SMF 2.0 RC3'ün default temasının index.template dosyasında mesajların tanımlandığı yeri, dolayısıyla class değerini bulamadım.

Quote from: grafitus on April 05, 2010, 11:17:39 AM
Ayı dosya. Fakat SMF 2.0 RC3 ile birlikte basit bir resim buyutlandırıcısı eklendi.

Evet, biliyorum. SMF'nin kendi resim boyutlandırıcısını denedim. Imageshack ve bazı resim paylaşım siteleriyle çalışmıyor. Ayrıca, algoritmasından kaynaklanan ve sorun oluşturabilecek diğer bazı yönleri var. (Devreye sokulmadan önceki resimler için geçerli olmaması, maksimum genişlik ve yüksekliğin değiştirilmesi durumunda daha önce eklenmiş resimlerin eski limitlerde kalması vs.)
SMF Community Forum'un İngilizce bölümünde bununla ilgili açtığım konuda detayları var:
Built-in Image Resizer in SMF 2.0 RC3

Aslında SMF'nin kendi resim boyutlandırıcısını kullanmayı çok isterdim. nCode modu SMF'nin kendi resim boyutlandırıcısının kodunun üzerine yazıp [img width=xxx height=yyy] şeklinde manuel kullanımı da bozuyor. O yüzden bu konudaki alternatifi denemeyi düşündüm.

grafitus

Quote from: budun on April 05, 2010, 12:00:47 PM
SMF 2.0 RC3'ün default temasının index.template dosyasında mesajların tanımlandığı yeri, dolayısıyla class değerini bulamadım.
post olarak deneyin. İşe yaramazsa, inner olarak...

tycms

Quote from: grafitus on April 05, 2010, 02:50:33 PM
post olarak deneyin. İşe yaramazsa, inner olarak...
Teşekkür ederim. SMF 2.0 RC3 için class değeri "inner" olacakmış. Yanlış yerde arıyormuşum.

Bu konuda verilen resim boyutlandırıcısını çalıştırdım. Ancak, bu da SMF'nin kendi boyutlandırıcısı ile çakışıyor. [img width=xxx] seçeneği kullanıldığında resim küçültülüyor, ama normalde olması gerektiği gibi üzerine tıklayıp gerçek boyutuna getirilemiyor. Yani, bu konuda verilen boyutlandırıcı, SMF'nin kendi boyutlandırıcısının tıklayıp eski büyüklüğüne getirme özelliğini kapatıyor.

Bu çakışmayı engellemek mümkün mü?

Bir de, bu resim boyutlandırıcısını resmin üzerine tıklayınca aynı sayfada aynen SMF'nin kendi boyutlandırıcısındaki gibi büyütecek şekilde düzenlemek mümkün mü? Bu haliyle resmi ayrı pencerede açıyor.

Özgür

Smfnin kendi boyutlandırıcısı tıklayınca aynı sayfada resmi mi büyütüyor :S ? Smfnin boyutlandırıcısı direkt width tagı ekler imaja, herhangi bir javascript kullanmaz ki tıklayınca büyüsün.
Aynı sayfa olayı için nCode'yi deneyin.
So Long

Yağız...

Quote from: Daydreamer on April 08, 2010, 10:02:35 PM
Smfnin kendi boyutlandırıcısı tıklayınca aynı sayfada resmi mi büyütüyor :S ? Smfnin boyutlandırıcısı direkt width tagı ekler imaja, herhangi bir javascript kullanmaz ki tıklayınca büyüsün.
Aynı sayfa olayı için nCode'yi deneyin.
RC3'te eklendi :) Kendi otomatik boyutlandırıcısı var artık.

Özgür

Hiç bilmiyordum. Baya uzak kalmışım. :) Nerde peki bunun ayarları ?
So Long

Yağız...

Yönetim > Özellikler ve Seçenekler > Görünüm > Gönderilen resimlerin maks. genişliği (0 = sınırsız)
Gönderilen resimlerin maks. yüksekliği (0 = sınırsız)

grafitus

Ayrıca, ./Themes/default/scripts/themes.js'de smc_toggleImageDimensions() JS fonksiyonu...

korsanuydu.com

arkadaşalr ben yeni bir tema yaptım ancak resmi başka bir siteden kopyala yapıştır yaptım ancak resim yine taştı orjinal dispaly.template dosyasını ekleyince normale dönüyor ancak kendi yaptığım template dosyasına resim sola yapışıyor taşıyor link burda .. yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar....

http://www.korsanturk.com/korsanturkboard/index.php?topic=2.msg49#new
SMF Pro ALPHA 2.0 RC4 Final Sürümü Yakında!
http://www.forum.birhayaldi.com

korsanuydu.com

arkadaşlar cevap bekliyorum
SMF Pro ALPHA 2.0 RC4 Final Sürümü Yakında!
http://www.forum.birhayaldi.com

Advertisement: