News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Activitybar - AktiflikÇizgisi

Started by Antes, June 30, 2009, 05:28:12 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Mod              : Activitybar - AktiflikÇizgisi
Yazan           : Suki
Uyumluluk     : 2.0.2
Türkçe Çeviri : Antes
Açıklama       : Profillerde,iletilerde kullanıcının aktifliği hakkında ufak bir çizgi gösterir.
Mod Sayfası   : http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1929

Eklentiyi Kurduktan Sonra

Modifications.turkish.php 'yi Aç

Bul
?>
Üstüne Ekle
// Activitybar by Nas
$txt['activitybar_standardlabel'] = 'Aktiflik';
$txt['activitybar_enable'] = 'Aktiflik Çizgisini aktive et <div class="smalltext">Bu özellikle birlikte kullanıcının ne kadar aktif olduğunu görebilirsiniz.</div>';
$txt['activitybar_label'] = 'Çizgi Etiketi <div class="smalltext">Çizgi ile gösterilecek etiket. Standart "'.$txt['activitybar_standardlabel'].'".</div>';
$txt['activitybar_timeframe'] = 'Aktiflik Zamançerçevesi <div class="smalltext">Eklentinin göz önünde bulunduracağı zamançerçevesi. <br />Gün Sayısı. Standart 30.</div>';
$txt['activitybar_show_in_posts'] = 'Aktiflik çizgisini iletilerde göster';
$txt['activitybar_show_in_profile'] = 'Aktiflik çizgisini profillerde göster';
$txt['activitybar_max_posts'] = 'En Fazla İleti <div class="smalltext">Çizgiyi doldurucak en fazla ileti sayısı. <br />Boş bırakarak standart hale getirirsiniz (500 ileti).</div>';
$txt['activitybar_max_width'] = 'En fazla genişlik <div class="smalltext">Çizginin genişliği. Koyulan ileti limiti geçildiğinde çizgi bu genişliğe gelecektir. <br />Pixel olarak. Boş bırakarak standart hale getirirsiniz (139px).</div>'

Alpay

İletiye(mesaj) a göre hesaplıyor demi ?

Secenekler i varmı peki ? Online süresine göre vs. gibi

Gökhan | Brestgerfich

İletiye göre hesaplıyorsa nasıl bir hesap yapıyor ben çözemedim doğrusu. Çünkü beni %100 gösteriyor :D 11bin mesajım var. 3bin mesajı olan bi başkasını %24 gösteriyor.

Nasıl iş anlayamadım.

http://www.takilanlar.com/index.php?topic=8366.msg45581#msg45581

Alpay

$txt['activitybar_max_posts'] = 'En Fazla İleti <div class="smalltext">Çizgiyi doldurucak en fazla ileti sayısı. <br />Boş bırakarak standart hale getirirsiniz (500 ileti).</div>';

Bak burada ne diyor boş bırakırsan 500 ileti demiş oraya 30000 yazip dene bakalım :)

Eskiden de bir arkadaş yapmıştı cok problem vardı bir türlü orta yolunu bulamadılar sanırsam :=)

Gökhan | Brestgerfich

30000 yaptım :)

11bin mesaj sayım var. %30 falan olması gerekiyor yanılmıyorsam. Ama %2.28 oldu şimdi :grin:

Forumdaki toplam mesaj sayısını yazıcam, bakalım o zaman ne diyecek

Edit:
Aktiflik Zamançerçevesi nin karşısına, sitenizi açılış tarihinden bu güne kadar geçen zamanı,
En Fazla İleti nin karşısına, sitenizdeki toplam mesaj sayısını yazdığınızda en doğru istatistikleri veriyor.

Artık günlük mü, haftalık mı yaparsınız ayarları bilemiyorum ama belirli zaman aralıklarıyala, manuel olarak değiştirmek gerekiyor o değerleri.

Alpay

Hımm tam takır çalışıyor demekki =) En azından olabilicek fonksiyonlar ile ..

Gökhan | Brestgerfich

Modifikasyon biraz daha gelişmiş olsa süper olurdu. Forum istatistiklerine göre kendini güncellese dehşet olurdu yani :P

Ama napalım... Kendimiz değiştiririz artık

Yağız...

Şunu dener misin?:

./Sources/Subs.php dosyasinda bulun:
$max_posts = !empty($modSettings['activitybar_max_posts']) ? $modSettings['activitybar_max_posts'] : 500;
Değiştirin:
$max_posts = $modSettings['totalMessages'];

Gökhan | Brestgerfich

Tamamdır Yağız ;) Güzel oldu...

Başlangıcı da  otomatik olarak sitenin açılışına alabilir miyiz ki acaba

Yağız...

Shadow1243

Şöyle olsa:
Online sürenin % bilmem kaçını, toplam mesajın %bilmem kaçını, toplam mesajın % bilmem kaçını, toplam karmanın % bilmem kaçını toplasa, sonra bunların ortalamasını alıp aktifliği hesaplasa. :P

Gökhan | Brestgerfich

Ohooo =)

Bi manitam olsa,
Saçları sarı olsa,
............ olsa
Bi koysam Kartal olsa hesabı seninki :)

Özgür

Quote from: Shadow1243 on July 05, 2009, 10:59:12 AM
Şöyle olsa:
Online sürenin % bilmem kaçını, toplam mesajın %bilmem kaçını, toplam mesajın % bilmem kaçını, toplam karmanın % bilmem kaçını toplasa, sonra bunların ortalamasını alıp aktifliği hesaplasa. :P

Peki referans noktası ne olacak? Hepsinin ortalamasını alsa bile neye göre karşılaştıracak ?
So Long

Shadow1243

Referansı, mesaj sayısı 50.000 konu sayısı 10.000 karma 20.000 vs. olarak yaparız. :P

Yağız...

TekKutup

Şunu dener misin?:

./Sources/Subs.php dosyasinda bulun:
Kod: [Seç]

$max_posts = !empty($modSettings['activitybar_max_posts']) ? $modSettings['activitybar_max_posts'] : 500;

Değiştirin:
Kod: [Seç]

Bu mesaj http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=321324.0 konudaki Yağız... moderatörümüzden gelmiştir. Fakat ben bunu yapamadım çünkü 
kodunu bulamadım yardımcı olur musunuz?

Flypside

Modifikasyonu kurduğundan eminsen kodu bölerek ara.
SMF SUPPORT SERVICE | SEO | PORTAL | FORUM | MOD | THEME | DATABASE | GOOGLE OPT vs..

ingilizce dökümanları

TekKutup

eminim çünkü şu anda kullanıyorum bir daha deneyeceğim inşallah olur

denedim ama olmadı ne activitibar dan ne de maxposttan bir eser yok

TekKutup

Arkadaşlar activitybar eklentisindeki yüzdeyi toplam forum mesajlarına göre görmek istiyorum bu konu hakkında .Sources/Subs.php dosyasındaki
ibaresini
ibaresi ile değiştirin denmişti. Ben yapmaya kalktım ama .Sources/Subs.php dosyasında
ibaresi bulunmamakta yardımcı olabilecek var mı? Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Mod ayarlarındaki
Max posts
Number of posts required in order to fill the bar.
Leave empty for defaults (500 posts).
ayarını 0 yaparsak aynı şeyi uygulamış olur muyuz? (Ayrıca üyelerin yüzdesini tam göstermiyor geçmiş mesajları saymıyor onu, yukarıdaki şekilde yaparsak düzelir mi?) Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.

Antes

Lütfen eklentiler ile ilgili sorular için eklenti başlığını kullanınız.

O belirttiğiniz kod ActivityBar.php dosyasının içinde yer almaktadır.

TekKutup

Sağolun modum. Yanlış bir bilgi yüzünden debelendim durdum taki siz doğrusunu söyleyene kadar.

ozgurky

Türkçeleştirmede "activitybar" yazan yerleri "Activity_Bar" yapmayınca olmuyor, takılan olmuştur belki.

Advertisement: