Forum Üye Girişi Hatası (Şifre Yanlış)

Started by B.M. Mançoloji, July 01, 2009, 09:49:21 AM

Previous topic - Next topic

B.M. Mançoloji

Quote from: Yağız... on August 10, 2009, 11:40:26 AM
Keyif değil, yeni sürümün çıkmasını engelleyen hataların çözülmesi bekleniyor.
Tamam, Teşekkür ederim.

Özgür

Login formundan <hata aldığınız yerdeki login formundan>  <form tagının ilk bölümünü

<form action="',$scriturl,'?action=login2" method="post" accept-charset="UTF-8"> olarak değiştirin. Fazla vaktim olmadığı için tam olarak bir açıklama yapamıyorum. Maksadımız <form tagındaki sha1 le ilgili kısmı çıkartmak.
So Long

B.M. Mançoloji

Quote from: [Daydreamer] on August 11, 2009, 02:28:30 PM
Login formundan <hata aldığınız yerdeki login formundan>  <form tagının ilk bölümünü

<form action="',$scriturl,'?action=login2" method="post" accept-charset="UTF-8"> olarak değiştirin. Fazla vaktim olmadığı için tam olarak bir açıklama yapamıyorum. Maksadımız <form tagındaki sha1 le ilgili kısmı çıkartmak.
Hangi dosyayı açıp ilk satırı değiştireceğim anlamadım? Teşekkür ederim.

saglik216

Quote from: Yağız... on July 02, 2009, 04:26:11 AM
Devler zaten bu durumu biliyorlar ve çözüm aradıklarından eminim. Hatta Bug Tracker sayfasında bazı fixler vermişler ancak çalışıyor mu bilmiyorum. ./Themes/default/scripts/script.js dosyasinda bulun:
doForm.hash_passwrd.value = hex_sha1(hex_sha1(doForm.user.value.php_to8bit().php_strtolower() + doForm.passwrd.value.php_to8bit()) + cur_session_id);
Değiştirin:
if (smf_charset == 'UTF-8')
    doForm.hash_passwrd.value = hex_sha1(hex_sha1(doForm.user.value.php_to8bit().php_strtolower() + doForm.passwrd.value.php_to8bit()) + cur_session_id);
else
    doForm.hash_passwrd.value = hex_sha1(hex_sha1(doForm.user.value.php_strtolower() + doForm.passwrd.value) + cur_session_id);

Bu kodu notepad ++ ile script.js dosyasına ekledim(660 küsürüncü satır) sorun yine devam etmekte, üstelik sekme başlığında bağlanıyor... yazısı kalıcı olarak kalmakta.
türkçe karaktersiz üye adı veya şifresiz yaşamak istemiyoruz
Ne olur başka bir çözüm bulunsun
Bu sorun daha önceki sürümlerde de eminim yaşanmıştır.

B.M. Mançoloji

Quote from: saglik216 on August 13, 2009, 02:56:24 AM
Quote from: Yağız... on July 02, 2009, 04:26:11 AM
Devler zaten bu durumu biliyorlar ve çözüm aradıklarından eminim. Hatta Bug Tracker sayfasında bazı fixler vermişler ancak çalışıyor mu bilmiyorum. ./Themes/default/scripts/script.js dosyasinda bulun:
Değiştirin:
if (smf_charset == 'UTF-8')
else
    doForm.hash_passwrd.value = hex_sha1(hex_sha1(doForm.user.value.php_strtolower() + doForm.passwrd.value) + cur_session_id);

Bu kodu notepad ++ ile script.js dosyasına ekledim(660 küsürüncü satır) sorun yine devam etmekte, üstelik sekme başlığında bağlanıyor... yazısı kalıcı olarak kalmakta.
türkçe karaktersiz üye adı veya şifresiz yaşamak istemiyoruz
Ne olur başka bir çözüm bulunsun
Bu sorun daha önceki sürümlerde de eminim yaşanmıştır.
Bu kodları boş yere denediniz, bir kaç sayfa önce bu kodları denediğimi ve işe yaramadığını belirttim...

sonata

Arkadaşlar bu sorunun çözümü bulunmadı mı? Benim forumda da bu sorun var! Türkçe karakterli üyelerde giriş ikinci defada oluyor.

sonata

Merhaba arkadaşlar, sanırım bu konu en çok ziyaret edilen konular arasına girecek bu hızla giderse...

Bu sorun için uzmanlar ne diyor! RC2 ye mi geçmek gerekiyor! Ama ona geçmek istemiyorum. :) Tasarımını bozmuşlar adamlar :)

Alpay

Sonata Core yani bundan önceki sürümlerdeki temayıda kullanabilirsiniz.

Curve (şu anda bulunan sitedeki temayı yani yeni default temayı) i kullanmak zorunda değilsiniz :)

utf8 için şifrede Türkçe karakter problemini çözmüşlermi benim pek araştırma deneme.. zamanım olmadı =)

Deneyen bir arkadaş varmı ? Bug ların toplandıgı yerdeki konuya da bakmak lazım çözüldümü diye :)

sonata

Merhabalar,
Sanırım derdimi tam olarak anlatamadım. Şimdi benim SMF sürümüm SMF 2.0 RC1.2 bu sürümde giriş hatası veriyor. Login.template.php dosyası ile SMF 2.0 RC2 deki bu Login.template.php dosyası tıpatıp aynı :) Sorun neden kaynaklanıyor anlayamadım. UTF ye dönüştürsem değişir mi sizce? Yoksa kendi çözüm yollarını deneme yanılma yöntemiyle bulacağım. :(

sonata

Sorunun çözümünü buldum arkadaşlar :))))))))))))

Login.template.php  12. Satır
<form action="', $scripturl, '?action=login2" name="frmLogin" id="frmLogin" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" style="margin-top: 4ex;"', empty($context['disable_login_hashing']) ? ' onsubmit="hashLoginPassword(this, \'' . $context['session_id'] . '\');"' : '', '>

Yukarıdakini aşağıdaki gibi değiştirdim, oldu. :)
<form action="', $scripturl, '?action=login2" name="frmLogin" id="frmLogin" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" style="margin-top: 4ex;"',  '>

Tabi bu çözüm yolunu önermeyen uzman arkadaşlar varsa aramızda başka çözüm yolunu söylebilirler. :) Ben bunu kullanacağım...

İyi günler dilerim...

Sonata

ejder024

arkadaşım sen muhtamalen seo kulanıyosun ve login olunca aynı sayfada kalma  modifaksiyonunu kurmuşsun hata ordan kaynaklanıyor. o modifaksiyonun kodlarını sources te hangi dosyayı editlediysen kaldır sorunun düzelecektir

sonata

Ben Seo kullanmıyorum :) Kullandığım eklentiler birkaç tane basit bişey... Gelişmiş bir istatistik, anasayfadaki son konuların yerine... Bir de gün içerisinde kimler çevrimiçi olmuş diye bir eklenti... Son olarak da videolar için bir eklenti... Video linki ekliyorsun otomatik olarak çalışıyor :) Bu kadarcık :) Sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama çözdüm işte :) Sitenin linkini vermek istemiyorum. Karizma çizilmesin :) Neyse teşekkürler arkadaşlar...

B.M. Mançoloji

Açtığım konu gösterim rekoru kırmış  :D

ozzy5a

sanırım türkçe karakterli kullanıcı adlarından kaynaklanıyor.

Quote from: sonata on November 28, 2009, 01:10:12 PM
Sorunun çözümünü buldum arkadaşlar :))))))))))))

Login.template.php  12. Satır
<form action="', $scripturl, '?action=login2" name="frmLogin" id="frmLogin" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" style="margin-top: 4ex;"', empty($context['disable_login_hashing']) ? ' onsubmit="hashLoginPassword(this, \'' . $context['session_id'] . '\');"' : '', '>

Yukarıdakini aşağıdaki gibi değiştirdim, oldu. :)
<form action="', $scripturl, '?action=login2" name="frmLogin" id="frmLogin" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" style="margin-top: 4ex;"',  '>

Tabi bu çözüm yolunu önermeyen uzman arkadaşlar varsa aramızda başka çözüm yolunu söylebilirler. :) Ben bunu kullanacağım...

İyi günler dilerim...

Sonata

çözdü gibi duruyor ama bakalım

Advertisement: