News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Problem sa bazom

Started by LOVELORD, July 13, 2009, 02:29:19 PM

Previous topic - Next topic

LOVELORD

Evo i ja imam problem sa bazom.

Preselio sam forum na server sa bazom i promenio domen foruma i sad imam problem sa konkekcijom foruma na bazu.

Promenio sam u settings.php-u i setting_bak.php-u ime mysqlbaze, ime mysql korisnika i password korisnika mysqla, Takodje i promenio u podesavanjima domen, direktorijum foruma i direktorijum Source .

Ali i dalje se ne moze konektovati na mysql bazu.. repair_settins.php ne pomaze.

Jel imao neko slicne probleme i sta uraditi?

Slobodan Radosavljevic

jel ne mozes konekt na ftp ili? jel si isao na installer ili si rucno instalirao?

LOVELORD

Prvo da nisam mogao da se konektujem na ftp ne bi mogao daprebacim forum. Citaj sta pise. Ne moze forum da se konektuje na bazu...

Forum nije sada instaliran, vec postoji godinu dana, ali je sada promenio domen i server.

Slobodan Radosavljevic

pa ja nisam mogao da se konekt na ftp a prebacio sam forum, nisam mogao konekt iz installera.

LOVELORD

ti ko zna sta koristis, ali mi imamo svoj server, tako da moze da se konektuje itd itd...

Samo je problem konektovanje sa bazom.

Slobodan Radosavljevic

pa jel si napravio mysql usera? i ja koristim x3media hosting! I zadovoljan sam sa njima.

LOVELORD

E ako si dusanom zadovoljan onda bolje odmah zatvori forum. Uostalom jeftinije bi prosao na Balkan Hostingu. A i sve je dozvoljeno, kod dusana nije sve dozvoljeno. Njevom DATA centar je Planet a oni su jako rigorozni.

A sto se tice mysql usera i ostalog, ajde procitaj prvi post, pa se on da javljaj. Jel dogovoreno? A nemoj da pricas a da nisi prethodno procitao ono sto sam napisao.

Dzonny

Jesi li bazu importovao preko phpMyAdmina? I jesi li je tamo i exportovao ranije?
Je baza bila prazna pre importa? Jesi li dodao korisnika bazi? Jesi li 5 puta proverio da li si dobro ukucao podatke u repair_settings.php?

LOVELORD

Sve to odradjeno... Baza je samo premestena sa jednog servera na drugi, nije nista dirano u njoj.. Samo je promenjen korisnik i nista vise... Sve je lepo ukucano... Ne pomaze ni repair settings

Advertisement: