Pomoc oko foruma

Started by Nebojsa, July 26, 2009, 06:00:01 PM

Previous topic - Next topic

Nebojsa

Imam forum na iz.rs domenu i sad bih da ga prebacim na placeni domen, ali posto nisam bas zadovoljan svojim radom na forumu, pod rad podrazumevam graficko dotjerivanje foruma, ubacivanje mod-ova i jos neki problemcica koje nisam u stanju da rijesim.
Pa ako ima neka dobra dusa koja bi za gajbu ladnog piva pogledala forum da vidi dal se i sta moze uraditi da bi on bio za javnost  :D
Unapred hvala svima.

▓▒RapidBelgrade▒▓

moze li to malo preciznije?

koji je konkretan problem?  a i gde da pogledamo kad nisi napisao koji je forum u pitanju...  :D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Dzonny

Nebojsa, ako imas dosta gresaka u error logu, i ako ti forum ne funkcionise dobro, onda mozes instalirati na novom hostu cist smf forum, i ubaciti svoju bazu iz starog...
Naravno, greske se mogu i popraviti, ali moras ostaviti link do foruma za pocetak. A verovatno i admin account podatke na pp, za one koji mogu da pomognu.

Nebojsa

Imate pravo zaboravio sam napisati link foruma : www.fudbal.iz.rs
Posto je forum na free hostu 0fees.net desilo se da sam potrosio 50MB MySQl baze pa je sada forum nedostupan.
Tako da mi je glavni cilj sada izvuci fajlove i bazu i prebaciti sve to na novi placeni domen pa tek onda ga "sminkati".

Dzonny

Koliko inache imash korisnika i koliko modova instaliranih?
Imas ftp/MYSQL pristup?

Nebojsa

Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:08:29 PM
Koliko inache imash korisnika i koliko modova instaliranih?
Imas ftp/MYSQL pristup?

133 korisnika a moda je oko 10 ne sjecam se tacno  :-[
Da imam pristup.

▓▒RapidBelgrade▒▓

jesi probao u cPanelu uraditi repair database?
tako bi trebao resiti problem...
kako znas da si potrosio 50mb?
mozda gresim ali mislim da nema sanse da ti je tolika baza...



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Dzonny

Da, 50Mb, je stvarno previshe za bazu smfa od 100+ korisnika. Jedino ako imash abnormalno veliki broj postova, privatnih poruka etc...
Inache nemoguce.

u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

Nebojsa

Quote from: RapidBelgrade on July 27, 2009, 02:24:53 PM
jesi probao u cPanelu uraditi repair database?
tako bi trebao resiti problem...
kako znas da si potrosio 50mb?
mozda gresim ali mislim da nema sanse da ti je tolika baza...

Kad udjem u cPanel imam sve podatke i tu mi pise da sam potrosio. Mislis da je baza manja? Posto meni nesto tu smrdi ipak je free host.
Ako hoces da ti dam nick i lozinku pa da vidis kakvo je stanje u cPanelu?

Dzonny

Da, 50mb je puno, moja baza od 1.600+ korisnika je teska oko 5mb....
Pogledaj jesi li uopste skinuo pravu bazu :)
Moze biti da je napunjena greskama, proveri i to...

Nebojsa

Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:39:00 PM
Da, 50Mb, je stvarno previshe za bazu smfa od 100+ korisnika. Jedino ako imash abnormalno veliki broj postova, privatnih poruka etc...
Inache nemoguce.

u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

Ja mislim da je to neka varka oko velicine baze.
Sad sam ocistio te tabele koje si ti napiso i sad mi pise na forumu: http://www.fudbal.iz.rs/

Nebojsa

Sad sam uradio Repair baze i gle cuda u phpMyAdmin mi pise da je velicina baze 2,1 MiB. Ali forum opet ne radi.
Kako sad da napravim backup baze i fajlova i da to prebacim na novi placeni host?

Dzonny

Backup baze radi iz phpMyAdmina, opcija Export.
Pogledaj ovu temu za vise informacija o tome.

I naravno mozes uraditi backup fajlova preko nekog ftp klijenta ili file managera, znachi trebaju ti svi fajlovi smfa...
Samo pazi koje opcije chekirash prilikom exporta baze, da posle ne bi bilo problema.

▓▒RapidBelgrade▒▓

evo da ti bude jasnije i sigurnije kako da  Exportujes bazu:
1. Uloguj se u phpMyAdmin
2. idi na Databases
3. Izaberite bazu
4. Klikni Export tabulator.
5. Izaberire "SQL" , 'Add Drop Table', 'Add AUTO_INCREMENT', 'Sttructure', 'Enclose table and field names with backquotes' i u data sekciji samo naslovnu celinu "DATA"
6. Izaberi gzipped.
7. Klikni na Go i to bi bilo to....  :D

ps. obavezno da ti bude iskljucen "Extended inserts"



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Nebojsa

Ok hvala.
Vec sam jednom tako uradio (procito ovde na forumu) + preko FileZilla skinuo sve fajlove. Ali nazalost nisam nigdje pokuso to ubaciti da vidim da li sam sve Ok uradio.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Evo ovo sto se tice baze je rijeseno za sada.. tako da znate.. bio problem u Settings.php.. A sad idemo dalje.. I dzonny..kad sve rijesimo..javim te obiljezis temu kao rijesenu :d hahah :D joj moderatori.. :P

▓▒RapidBelgrade▒▓

vidim forum radi....  svaka cast.... 



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Nebojsa

Veliko hvala svima pogotovo Jureku koji je majstorski odradio posao.
Ako imate neku kritiku ili predlog za forum slobodno mi recite.  ;)
Ja cu da stavim Solved ali ako nesto opet zapne eto me ponovo.
Cim uhvatim malo vremena prebacujem se na placeni host.
HVALA jos jednom!

SlobaGrobar

Bojsa bio si me uplasio,nisam mogao da udjem na forum.

Nebojsa

#19
hehe Sloba sad je sve OK a za koji dan ce biti jos bolje  ;D

Imam jos dva problema koja neznam rijesiti:
1- Kada pisem poruku ne radi mi opcija "Pregledaj"
2- Isto tako opcija "Jos" za smajlije ne radi i kada pisem poruku u vrhu imam sledeci natpis: 
\n'); smileyPopupWindow.document.close(); } // ]]>

Edit:
Jel mi moze ova tema pomoci oko problema br.2 : http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=225309.0 ?

Dzonny

1. Imas li neke countere, ili skripte na forumu koje prikupljaju informacije o posetiocima? Svejedno pregledaj index.template, display.template i index, moguce je da tu imash neke kodove koji nisu dobro postavljeni. Takodje vidi imash li nesto u error logu.
2. Nema veze taj link sa problemom, a isti problem moze uslovljavati obe greske.

Bernard T.

Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:39:00 PM
u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

tako je, to je generalna preporuka svima da redovito rade. Vjerujem da je smf_log_errors ovdje najveći dio veličine  ;)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Dzonny

Quote from: Bernard T. on July 29, 2009, 09:46:30 AM
Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:39:00 PM
u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

tako je, to je generalna preporuka svima da redovito rade. Vjerujem da je smf_log_errors ovdje najveći dio veličine  ;)
Baza mu je posle ciscenja toga smanjena za 'samo' 47Mb...  :)

Bernard T.

Quote from: Dzonny on July 29, 2009, 05:42:24 PM
Quote from: Bernard T. on July 29, 2009, 09:46:30 AM
Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:39:00 PM
u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

tako je, to je generalna preporuka svima da redovito rade. Vjerujem da je smf_log_errors ovdje najveći dio veličine  ;)
Baza mu je posle ciscenja toga smanjena za 'samo' 47Mb...  :)
no comment ;)  ... nadam se da vlasnik foruma zna i razumije o čemu pričamo
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Quote from: Dzonny on July 29, 2009, 05:42:24 PM
Quote from: Bernard T. on July 29, 2009, 09:46:30 AM
Quote from: Dzonny on July 27, 2009, 02:39:00 PM
u svakom slucaju bazu mozes malo osloboditi, ciscenjem nekih tabela kao log_errors, log_mark_read, log_search* i slicne...

tako je, to je generalna preporuka svima da redovito rade. Vjerujem da je smf_log_errors ovdje najveći dio veličine  ;)
Baza mu je posle ciscenja toga smanjena za 'samo' 47Mb...  :)

Eh dzonny krivo si ti to reko.. baza mu je na 3-4 sada.. ne sjecam se tocno, ali gledao sam mu prije par dana..

Dzonny

Quote from: Nebojsa on July 27, 2009, 03:09:24 PM
Sad sam uradio Repair baze i gle cuda u phpMyAdmin mi pise da je velicina baze 2, MB...
Nznam koliko je sada, ali znam koliko je bila :)
A verovatno mu se i dalje nakupljaju logovi...

Nebojsa

Mislim da je to varka hosta, posto kad se udje u phpmyadmin vidi se da je baza velicine 5 mb a ne 50 kako pise na pocetnoj strani.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Vjorajatno i nije..mozda pokusavaju zajebat neiskusne forumase... pa kao puna baza..pa se pretplati kao premium pa imas vecu :d

Nebojsa

Taman kad sam trebao uraditi backup foruma i preci na placeni host ostao sam bez njega :(
Kad pokusam da otvorim forum prebaci me na mybookface.com ...
Tako mi i treba kad sam ceko do zadnjeg da napravim backup. :'(

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Hmm..nije ti to forum srusen..barem mislim da nije..nego mozda neki rediction?

Nebojsa

Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on August 01, 2009, 10:21:15 AM
Hmm..nije ti to forum srusen..barem mislim da nije..nego mozda neki rediction?

Da to je u pitanju. Ali kako da ga se rijesim kad ne mogu vise unici u cPanel niti u bazu preko FTP-a. Tu je problem. Sada sam otkrio da je isti vlasnik ovog hostinga i mybookface-a  ::)

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Probaj im poslat mail..pa vidi u cem je stvar..mozda ti onu mogu pomoc..

Nebojsa

Al cudno mi to da se ne mogu ulogovati ni preko FTP klienta ni preko cPanela. Kao da je neko promjeno lozinku a kad trazim lozinku preko opcije: Izgubljena lozinka
kaze mi da se nick i email ne podudaraju.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Hm provjeri jos jednom dobro, dal si 100% unio dobre podatke, moze biti da nije nista..da ti fulas lozinku ili nesto..a ako ne uspijes..javi se na msn..pa cu ja probat.. Pozdrav

Nebojsa

Quote from: [̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶ on August 01, 2009, 11:34:51 AM
Hm provjeri jos jednom dobro, dal si 100% unio dobre podatke, moze biti da nije nista..da ti fulas lozinku ili nesto..a ako ne uspijes..javi se na msn..pa cu ja probat.. Pozdrav

Nista uvjek isto, ko da je sve izmjenjeno i nick i lozinka. Ajd na MSN ako mozes.

Dzonny

Mozda si i 'uhakovan' u krajnjem sluchaju...ili ti nedostaje index, a na hostu je postavljena redirekcija prilikom otvaranja stranica koje ne postoje...u svakom sluchaju kontaktiraj host...

Advertisement: