News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Free host vs. plaćeni hosting

Started by Bernard T., July 28, 2009, 03:58:54 PM

Previous topic - Next topic

Bernard T.

Quote from: aaassspople on July 28, 2009, 01:27:25 PM
Np i nisam asshole nego aaassspopl;)
hmm, language unknown, to su hemeroidi ili što? :P

Mod: izdvojeno iz glavne teme jer je bilo totalno "van teme", a rasprava se nastavlja oko hostinga... :D
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Zoric

Samo se tako potpisujem posto kad sam se reg na xfire-u nisam mogo upisati Laki nego aaassspople

xD ali cool je hehe!!!

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Uh..cak i mod otiso u OFF :D hehe...nego.. sto se tice free hosta...od*ebite to...ne trebaju vam razlozi :D hehe...ali to ne valja..a vjerojatno znate i sami razloge..

Zoric

Evo nekoliko razloga zasto ja nevolim free hostove:

1.TOS nevolim da postujem pravila
2.Server cesto puca veza
3.Nemogu sve SMF modove da instaliram

...

Zato predlazem vam da preselite forume na placeni host tada nemorate da mislite da li ce vam docu upozorenje da ste orekrsili TOS ili se moze desiti da server pukne ili da se desi ovaj problem kao sad o FlashChat-u.


Ako neko nezna kako da preseli forum na placeni host neka pogleda ovde:

Link:

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=305227.0

Dzonny

Pa TOS postoji i na placenim hostovima, samo shto dobijash vecu slobodu, sigurniji host, garantovani uptime, tehnicku podrsku i slicno...

Zoric

da ali na svaki free host nesme da se stavlja download a na kupljeni moze sve!!!

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ma nemozes bas sve.. u biti vecina ima.. samo imaju ono upozorenje..itd..ali u biti warez je svugdje zabranjen..barem tako mislim.. a ovo download sto ti kazes..download moze biti bilo sto..

rapid4

Ja sam imao free hosting i nakon 2 mjeseca samo kazu plati pa nastavi ili brisi postove iz baze  :D.Zato radije nemoj se hebavati oko foruma bez pravog hosta  ;D

Zoric

#8
npr evo ocu ovakve hostinge kao sto su uzeli rapidserbia.com , indjijaforum.com , warez-bb.org

ja nezz gde su uzeli ali i ja ocu takav uzeti .

Jurek ako saznas koji je taj hosting kod ta 3 foruma mozes mi reci preko msn ili ovde !!!

▓▒RapidBelgrade▒▓

ja , jedan od ta 3 sto si nabrojao i jos nekoliko warez foruma (preko 10.000 clanova)  smo ovde:


http://altushost.com/


moze warez, imaju dobru teh.podrsku, online chat itd....



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Bernard T.

Quote from: aaassspople on July 29, 2009, 08:45:31 AM
npr evo ocu ovakve hostinge kao sto su uzeli rapidserbia.com , indjijaforum.com , warez-bb.org

Svaki je na drugom...
RS = dedicated, NY, USA
IF = onaj prije spomenuti AltusHost iz države Belize...
WBB = dedicated, Hong Kong

Nego, po čemu misliš da su na dobrim hostinzima, evo baš me interesira... zapravo što vam je najbitnije kod hostinga kad ga birate?

- cijena
- brzina servera
- lokacija servera (u EU/USA/Daleki Istok)
- dostupan support
- nešto peto?
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Zoric

#11
- Cena
- Brzina servera
- Dostupan support
- Da moze warez i te zezancije (download muzika , igrice , filmovi itd)
- Domena besplatna .com

eto !!!

ali da vas pitam kakav je taj http://altushost.com/ sta jer on dozvoljava warez ili ne???

MarkoWeb

Quote from: Bernard T. on July 29, 2009, 09:44:09 AM
Nego, po čemu misliš da su na dobrim hostinzima, evo baš me interesira... zapravo što vam je najbitnije kod hostinga kad ga birate?

- cijena
- brzina servera
- lokacija servera (u EU/USA/Daleki Istok)
- dostupan support
- nešto peto?
Bitno im je da mogu platiti uplatnicom jer 70% "webmastera" ovde nema 18 godina a samin tim ne mogu otvariti racun u banci odnosno uzeti karticu pa host platiti preko...

Brzina servera im nije bitna niti znaju o cemu se radi, bitno je da se forum otvori za iole kratko vreme, bitno je i da sa "podrskom" mogu pricari na nekom od ex yu jezika :)

Jos gomila stvari, ovo je osnovno ;)

Quote from: aaassspople on July 29, 2009, 09:56:52 AM
ali da vas pitam kakav je taj http://altushost.com/ sta jer on dozvoljava warez ili ne???
Isto kao da drzis forum na svom kompu...

PS. mozda se neko uvredi ali to je tako, ja se uvredjenima izvinjavam :)

▓▒RapidBelgrade▒▓

pa najbitnije je da nema problema sa warez sadrzajem
onda se gleda uptime i teh.podrska jer jako je bitno kad server "zakuca" i ti otvoris ticket ili odes na live chat i odgovore ti za minut, urade reboot servera i forum ti se vrati za 5 - 10 minuta... e to je po meni najbitnije...

naravno i cena se gleda mada ako cu za nesto manju cenu dobiti gomilu nekih problema tipa podrska nikad nije online, busni serveri koji nikad ne rade update i sl. onda me ta manja cena neinteresuje.

sto se brzine tice ja sam na VPSu i brzina je OK, mada i dok sam bio na shared bilo je manjih kocenja ali nista strasno.. uglavnom je bilo sve OK

ja sam misljenja da forum od 10.000 clanova pa na vise mora uzeti VPS ako misli da izbegne decje bolesti...

sto se placanja tice kod mog hosta se placa kod nas u banci tako da nema problema sa karticama i sl.....

otprilike to bi bilo to... :D



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Zoric

Ma ok je to nego jer on dozvoljava warez ili ne??? posto vidim da indjijaforum ima sve i warez i zabavu!!!

MarkoWeb

@RapidBelgrade

Jel znas ti koja je razlika uopste izmenju shared hosta (kako ga ti zoves) i VPS-a?
I jos nesto, zar nije bolje da uopste nemas problema sa hostom nego da se on kako kazes zakuca pa da ga "podrska" rebotuje i da onda za 10 min. svi srecni ;)

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: aaassspople on July 29, 2009, 10:05:50 AM
Ma ok je to nego jer on dozvoljava warez ili ne??? posto vidim da indjijaforum ima sve i warez i zabavu!!!
kao sto si video na indjiji dozvoljava warez ...

Quote from: MarkoWeb on July 29, 2009, 10:07:37 AM
@RapidBelgrade
Jel znas ti koja je razlika uopste izmenju shared hosta (kako ga ti zoves) i VPS-a?
I jos nesto, zar nije bolje da uopste nemas problema sa hostom nego da se on kako kazes zakuca pa da ga "podrska" rebotuje i da onda za 10 min. svi srecni ;)

1. znam koja je razlika ali ako sam nesto pogresio u mom izlaganju molim da se moje poruke obrisu jer mi nije namera da se raspravljam..

2. koristim dosta foruma i sajtova u mojim pretrazivanijma i veruj mi da ne postoji ni jedan koji bar nekad nije bio downtime!
medju njima su i moje banke "inteza" i "rajfajzen" gde kad ocu da pregledam racune desi se da su nedostupne na kratko...

ja znam da je to normalno i da ne postoji hosting kompanija koja garantuje 100% uptime.




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

MarkoWeb

Ocigledno da ne znas razliku... Razlika je u tome sto na VPS (Virtual Private Server) imas drugaciji pristup hostu kroz plesk ili neki drugi sofrver za to... Dok na obicnom hostu imas cpanel i prilicno si ogranicen sto se tice podesavanja. I kod VPS-a virma cije usluge koristis treba da ti garantuje recimo 1gb ram-a, 1000mhz procesora-a, prostor, protok... Jos jedna stvar kod VPS-a imas opciju restarta "servera" tako da nema potrebe da to host radi osim ako im usled prenatrpanosti ne blokira ceo server ;)

Zoric

ok preporucujem da uzmete ovaj host vrh je a i dobar to sto uz 5 ili 6 sec cekanja da se otvori forumto je nista samo da radi :)

▓▒RapidBelgrade▒▓

znam ja za to i imam ja WHM i cPanel ali ja nisam mislio na tu razliku nego

sam hteo da kazem da si sam na delu servera koji si zakupio i nemas jos 20 sajtova na tvom IP tako da nece tvoj sajt "kociti" zbog nekog drugog koji jede resurse....

tako da u sv.sl. je bolje biti na VPSu ukoliko vam platezne mogucnosti to dozvoljavaju...

e sad, ja mislim da onaj koji uzina host treba dobro da se raspita gde uzima i sta uzima a ne da gleda samo cenu.

ima tu jos dosta stvari koje se gledaju pa ako treba ja cu napisati...



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Advertisement: