News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Upgrade Db na 1.1.9

Started by Slobodan Radosavljevic, June 02, 2009, 03:13:42 AM

Previous topic - Next topic

Slobodan Radosavljevic

Kada sam instalirao smf 1.1.9 odjednom mi baza ne valja izadje ovo:
Unknown column 'a.file_hash' in 'field list'
File: /home/***/public_html/forum/Sources/Display.php
Line: 711

Note: It appears that your database may require an upgrade. Your forum's files are currently at version SMF 1.1.9, while your database is at version 1.1.6. The above error might possibly go away if you execute the latest version of upgrade.php.

***=mojuser..

Dzonny

Skini upgrade i uploaduj Upgrade.php u root foruma i pokreni taj fajl....

Slobodan Radosavljevic

#2


Slobodan Radosavljevic

ok uploadovao sam samo updatedatabase.php i kada pokrenem preko browsera nista ne izadje samo ovo:
The default theme's directory is wrong, please correct it by clicking this text.

Dzonny

Je to radish na zabavnim diskusijama?
Ocigledno da ti nije dobar path posto ti se slicice teme uopshte ne uchitavaju....
Skini repair_settings.php i popravi to...
What is repair_settings.php?

Slobodan Radosavljevic

Hvala sada radi, sada jovo nanovo sve ispochetka :S

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Sorry za bump Dzonny..ali imam pitanje za tebe..vjerojatno ces ti to znat..evo sam dodao neke smileye i sad kad ih ocu editirat..da ih stavim na Popup.. izadje mi error..

QuoteYou have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2
File: /home/andjelib/public_html/18/Sources/ManageSmileys.php
Line: 654

Note: It appears that your database may require an upgrade. Your forum's files are currently at version SMF 1.1.9, while your database is at version 1.1.8. The above error might possibly go away if you execute the latest version of upgrade.php.

I sad sam radio ovo sto si to gore napisao..skinuo taj patch i upload-ao updateDatabase.php u root..ali kad ga pokrenem preko browsera, dobijem 404... kao da ga nema? Imas kakvo rijesenje mozda?

Dzonny

404? Ne moguce, nisi ga dobro uploadovao, ili nisi dobro usmerio browser, probaj ponovo.. :)
Greska moze biti i u ManageSmileys.php, pa mozes staviti i taj fajl da vidimo ima li kakvim nepravilnosti...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Hahaha koja sam ja budala :D ja bio uvjeren da sam dobro uploadao..a ja stavio u public_html a ne u folder "18" gdje mi je forum..uglavnom..sad sam stavio i pokrenem..ali mi prazna stranica, to treba tako biti ili? A evo sada gledam MenageSmileys.php..pa javim rezultat..

EDIT: dodao sam MenageSmileys.php.. jer ja ne vidim bas error...a iso sam po ovom linku..

http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=1079.msg2548#msg2548

Dzonny

Mozes proveriti sa ovim fajlom da li je dobro prosao upgrade baze.
Samo uploaduj u root foruma i pokreni sa browserom. Posle toga izbrisi fajl.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Evo sam ubacio connect i dobio sljedece...

QuoteConnection successful.
Database version seems to be at least 1.1.9

Po tom bi sve trebalo biti ok..ali i dalje dobivam error..

Dzonny

Jeste ok, posto je baza za 1.1.9 i 1.1.10 bez promena. (ako si uopste na 1.1.10)
Znachi problem je u tom fajlu.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ma ja sam na 1.1.9...a imam samo taj..a dodao sam u attach... gore pogledaj..2 posta iznad ovog..

Dzonny

Ok, probaj ovaj...
Imas li nesto u error logu?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

#15
Evo error log je ovakav...

Database Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2
File: /home/andjelib/public_html/18/Sources/ManageSmileys.php
Line: 654

A sad cu probat ovaj menage..pa editiram post..

EDIT: evo vise ne javljam error sa tvojim MenageSmileys.php... sad je ok.. nego da jos pitam usput..dali ima neka opcija da se editira vise smileya odjednom? Ima na dnu opcija...

With selected: - Make Hidden
                        - Show on Post Forum
                        - Show on Popup
                        - Remove

Samo sto nijedna opcija ne vrijedi..nista ne mjenja..a neda mi se bas svaki smiley posebno Modify.. i sto se mene tice..tema je solved...

Dzonny

Da, mozes, obelezi sa desne strane smejlice koje hocesh i idi na padajuci medi gde mozes izabrati sta da uradish tj gde da smestish te smejlice.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

E pa da..to sam i napravio..ali nista.. ostane na Post Form kako je i bilo.. mislio sam da je problem u tome sto ih ja obiljezim vise..ali nije ni to..probao sam i sam 2-3 odjednom, ali nece..eh nista..preostaje mi da ih rucno :d hehe.. Pozdrav Dzonny i hvala..

Advertisement: