Modificari pe alta tema!

Started by -=[Vyorel]=-, October 11, 2009, 04:05:03 PM

Previous topic - Next topic

-=[Vyorel]=-

Am cateva pachete de modificari instalate in forum. Ex: Staff List, Contact Page, si altele. Stiu ca functioneaza doar pe tema default. As vrea sa le fac in asa fel incat sa aiba efect si pe alte teme. De exemplu vreau pe tema asta.

Cum pot face asa ceva?
My mods for SMF - [6].

Relyana

Poti urma instructiunile autorilor acelor modificari mergand, pe pagina modificarii in cauza, la "Manual Install Instructions for SMF " si alegand versiunea de smf pe care ruleaza forumul tau. Operezi doar modificarile care vizeaza continut al temelor ce au fisiere personalizate (teme ce nu folosesc fisierele temei implicite smf).

De exemplu : daca tema in care vrei sa instalezi o modificare are un fisier BoardIndex.template.php personalizat (propriu), atunci operezi modificarile indicate pe pagina aferenta versiunii de smf folosite (pentru acea modificare) in fisierul BoardIndex.template.php al temei respective. Editezi toate fisierele aferente temei care contin modificari de cod.

Relyana

-=[Vyorel]=- este suficient raspunsul de mai sus pentru tine sau mai ai nevoie de ajutor ?

-=[Vyorel]=-

Quote from: Relyana on November 06, 2009, 01:16:33 PM
-=[Vyorel]=- este suficient raspunsul de mai sus pentru tine sau mai ai nevoie de ajutor ?
Am rezolvat oricum!

La SMF 2.0RC1.2 pachetele de modificari se pot instala si in alte teme automat. Sigur o sa intrebi cum...

Pai dupa ce uploadez fisierele pe server, dau Apply iar mai jos gasesc Install in other themes. Dau click acolo, aleg tema dorita si apoi dau Install.
My mods for SMF - [6].

Relyana

Normal ca urma sa intreb cum  :P

Instalarea automata a modificarilor nu functioneaza chiar in toate temele ... depinde foarte mult de cat de mult a fost personalizata tema in care urmeaza sa instalezi pachetul de modificari. Daca aceasta se bazeaza pe tema implicita e mai simplu. Daca diferentele sunt insa mari, solutia cea mai sigura pentru instalarea modificarilor este cea mentionata mai sus. :)

-=[Vyorel]=-

Stiam asta! Am observat si eu. Dar foarte bine ca ai spus si tu, pentru altii. ;)
My mods for SMF - [6].

Advertisement: