News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Tiny portal και Shoutbox

Started by andy12gr, August 17, 2009, 02:46:45 PM

Previous topic - Next topic

andy12gr

Εχω το 1.1.10 και tiny portal και ολα ειναι μια χαρα στην ελληνικη γλωσσα UTF-8 εκτος απο το οτι το ενσωματωμενο shoutbox δεν αναγνωριζει τα ελληνικα γραμματα αλλα ουτε και το SMF_AChat_0_2_0
υπαρχει καποια λυση σε καποιο απο τα δυο??

agridoc

Version του Tiny Portal; Περίεργο ακούγεται.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.


andy12gr

τελικα υπαρχει καποιο shoutbox με ελληνικη γραφη?Ξεχασα να πω οτι εχω το TinyPortal v0.9.8

andy12gr

τελικα εβγαλα και τα 2 και εβαλα το nneonneo's Shoutbox και ειναι μια χαρα τα ελληνικα εκτος απο τις επικεφαλιδες που ειναι αγγλικα και χρειαζεται μεταφραση το Modifications.english.php και περασμα στο Modifications.greek-utf8.php
Αν το κανει καποιος θα ειναι πολυ καλο μια και παρουσιαζεται σε καθε αλλαγη σελιδας και εχει τα βασικα οπως del,ban, [History] [Commands] [ExtendedHistory] [ShowAdminLinks] [ReturnToShoutbox]

agridoc

Μου φαίνεται περίεργο που το Shoutbox του Tiny Portal σου παρουσίασε προβλήματα, εφ' όσον γενικά, όπως έγραψες, τα ελληνικά λειτουργούν καλά.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: