Zatvaranje za goste, indeksiranje sadrzaja itd

Started by dioda, August 29, 2009, 09:50:29 AM

Previous topic - Next topic

dioda

Vratio sam se sa duzeg odmora i vidim da smo se ujedinili u medjuvremenu ;D
Dobro je to, brze ce se resavati problemi a oni koji su bili aktivni na oba Child Boarda nece morati da skakucu sa jednog na drugi  :P

Planiram da zatvorim forum za goste ali ne potpuno vec sa view only boards modom (ili nekim slicnim) pa me zanima da li ce to uticati na indeksiranje sadrzaja i rejting na pretrazivacima?


zoran_dj

Koliko ja znam neće iz razloga što su i meni postovi skriveni od gostiju, to ti sve zavisi barem ja mislim ukoliko daš dozvolu robotima da indexiraju u robots.txt file-u :)

Forbs

Nebi trebalo no ukoliko bude lagano maknes mod..Nemas sto puno izgubiti...  ;)

dioda

Jos sam u dilemi...
robots.txt fajl postoji na rootu i svim robotima je dozvoljen pristup
Sta misle ostali :)

zoran_dj

Ako želiš ja ću ti postati svoj robots.txt cijelo vrijeme indexira sve moje postove :)

▓▒RapidBelgrade▒▓

naravno da ce uticati na indeksiranje sadrzaja
ako zatvoris postove za goste nece ti ni google videti sadrzaj posta...
najbolje ti je hide tag mod da instaliras... 



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

zoran_dj

Nisam siguran jer dosad u mom slučaju google indexira svaki novi post!

▓▒RapidBelgrade▒▓

hmmm  sta po tebi znaci indexira?

kolko sam ja video kad se ukuca ima tvog sajta na google tvoju index stranu vidi tek na 6 mesto sto znaci da si jos daleko od google indexa...

sajt ti je mlad (3 meseca) imas malo poseta, tema i clanova (323 Tema, 46 Članova) sto znaci da kod googla neces jos skoro biti ozbiljnije primecen...
rank ti je 1.342.552 sto znaci da da moras dobro zapeti da bi te google indexirao

ja sam probao tvoje postove ukucati u gogle ali ni jedan rezultat ne vodo do tvog sajta...

moj forum je star 5 meseci i za prva 3 meseca dok mi je kao tebi bio zatvoren za goste nisam imao znacajniji uspeh iako smo punili po 300 filmova dnevno i drugih tema a kad sam na nagovor svih koje znam sa neta ipak stavio hide tag i otvorio forum za goste prica se promenila... 
sada  imam vec kosuljicu na google sa indexiranim kategorijama a rank mi je trenutno 280.000 i 1.000.000 pregledanih stranica ovog meseca....

znaci ovo ti govorim iz licnog iskustva jer sam se i ja prevario u pocetku i zatvarao forum da bi se regalo sto vise clanova a onda u razgovoru sa iskusnijima od mene sam i ja shvatio da je to promasaj i da ces mnogo veci rejting i uspeh imati ako ti je forum otvoren...




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

dioda

Nisam siguran ali mi se cini da hide tag sluzi za sakrivanje linkova itd sto u mom slucaju nema nikakvog smisla jer na forumu ne postoji download sekcija a samim tim ni linkovi koje bi trebao sakrivati.

Jednostavno hocu da gosti ne citaju ono sto se pise ali izgleda da je to neizvodljivo bez uticaja na google rank

zoran_dj

#9
Ja predpostavljam RapidBelgrade da pricas o meni e onda cu ti objasnit malo hehe.

Kad se logam na google webmaster tools on mi pokaze sve rezultate vjeruj mi ima ih dosta hehe, druga stvar forum nije uvijek bio online iz razloga sto sam bio na hostingu koji nedozvoljava warez hehe, zatim sam se selio na sljedeci hosting koji je zahvaljujuci mojoj sreci svaki treci dan radio neka odrzavanja sto je nakraju skodilo mom forumu, zavisi s cim si gledao sitelogr.com ili websiteoutlokk.com ili neki treci.

Sve u svemu ja tebi nebi nista o tvom forumu pregovarao ili crnio jer ja znam da je konkurencija ogromna ali zato nebi nista govorio o drugim ili crnio neki drugi forum sve u svemu to je moja stvar a sad ak imas nesto protiv mene ja mislim da ovo nije ni vrijeme niti mjesto za vredanja.

Kad u google upises warez reality prvi dva rezultata sto google ponudi su moj index i ostalo kategorija ili neka treca taj drugi rezultat se mjenja stalno a meni nije jasno zasto tebi pokazuje na 5-6 mjestu sto si rekao.

A ako odes tu vidis i malo detaljnije http://www.sitelogr.com/s/warez-reality.com sve u svemu neznam zasto si se nabrusio na mene ali ja takav nisam :)

I jos nesto da sam ja stavio da forum sadrzava u svojoj domeni Zagreb ili Cro ili Hr ili slicne tagove posjecenost bi bila jos veca budi siguran, ali sto se tice mog foruma ja ga drzim iskljucivo zbog sebe a ne zbog konkurencije!

A dioda sto se tice tvog problema za to ja koristim ovaj mod (Guests see no posts) i jako mi se svida tako da ti je to jako dobro rjesenje sto se mene tice!

▓▒RapidBelgrade▒▓

heh... znao sam da ces tako shvatiti...

ja sam ti hteo dati cinjenice i neke delove iz mog iskustva da bi lakse razumeo o cemu pricam...

a vidim da si sve pogresno skontao i izvini ako sam te necim uvredio...

pusti ti sve te gluposti nego odes lepo na google i ukucas neki pojam sa tvog foruma i vidi gde ce te izbaciti...  tako rade 99.9999999 % ljudi koji nesto traze i kojima google treba da da putanju do tvog foruma...
ako toga nema dzaba ti sve ostalo prijatelju...

znaci dao sam to primer, cinjenice i savet za ubuduce...
tvoje je dal ces ga prihvatiti ili ne...




@dioda, da, neizvodljivo bez uticaja na google rank...



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

zoran_dj

Cinjenica je da i mene jako dosta ljudi krivo shvaca ali sto cu takav sam sve u svemu posto si sigurno i stariji poslusat cu te tek onda kad stavim ovu drugu temu i sve rijesim da radi kak treba!

▓▒RapidBelgrade▒▓

@zoran_dj
drago mi je da smo se razumeli.....




@dioda,
ako si bas resio da zatvaras mislim da bi ti ovaj mod najvise odgovarao:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1695

sa njim gosti vide sve teme ali kad pokusaju uci trazi im registraciju...



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

dioda

To isto radi i mod "view only boards" s tim sto mozes podesavati za svaki forum ponaosob koje grupe korisnika ce moci da citaju postove a koje ne.
Nista onda, necu ga jos zatvarati mada bi to vrlo rado uradio kada bi se moglo odraditi bez posledica...

zoran_dj

Pa eksperimentiraj malo hhehee i ja sam razne isprobao dok nisam dosao do odredenog!

MarkoWeb

Kao sto je receno google kao i svi ostali pretrazivace vide ono sto vidi svaki drugi gost na forumu osim ako se malo ne gras pa stavis da google moze slobodno da seta forumom a gosti ne... mozda bi ti to resilo problem ali nije google to ne dozvoljava, opet bi sadrzaj mogo da se porcita preko "Кеширано" sto google ima.

Najbolje je da ne diras nista, ko je u prolazu on ce pogledati i vise se nece vratiti, onaj koga to zanima ce se reg. i umesto da imas 20000 clanova od kojih ce 80% biti neaktivno imaces 200 od kojih 99% aktivni :)

Dzonny

Slazem se sa Marakom.

Inače, ako se odlučiš za instaliranje nekog moda, pročitaj bar opis moda, jer u većini slučajeva tu piše kako mod utiče na indexiranje stranica, mada je u većini slučajeva isto - pretraživači ti neće videti sakriven sadržaj...

LOVELORD

Ja sam koristio ovaj mod ranije.

Forum je bio zatvoren, tj. videla se samo BoardIndex strana. Sve ostalo je bilo zatvoreno za goste, samo su spideri imali moucnost da pregledaju forum sto nije uticalo na indexiranje.

Ljubavnik

Quote from: zoran_dj on August 29, 2009, 10:28:57 AM
Ako želiš ja ću ti postati svoj robots.txt cijelo vrijeme indexira sve moje postove :)

Aj postavi pa da vidim....treba meni ;)

dioda

Quote from: LOVELORD on August 30, 2009, 06:20:54 PM
Ja sam koristio ovaj mod ranije.

Forum je bio zatvoren, tj. videla se samo BoardIndex strana. Sve ostalo je bilo zatvoreno za goste, samo su spideri imali moucnost da pregledaju forum sto nije uticalo na indexiranje.

Lovelord, pogledao sam taj mod i u opisu stoji ovo

"Ps: Search engines such as Google, may ban users' site for using this mod, as giving more access to bots than guests is against their TOS"

Ipak cu ostaviti sve kako je bilo do sada, kao sto marko rece kome se svidja registrovace se u svakom slucaju ;)

LOVELORD

dioda, to je googleov TOS, ali meni nije pravio probleme.... Lepo je radio.

Ljubavnik

Da iskoristim ovu temu....

Kako da uradim da mi prilikom google pretrage stoji opis sajta, a ne opisi sa portala???

Ubacio sam <meta name="description" CONTENT="Upoznavanje, .....">

Da li je dobar završetak opisa tj ">

dan555

Jok, treba ..." /> zato što je SMF na XHTML-u.


Ljubavnik

Zašto mi google indexira samo link na portalu, a neće ono što sam stavio u opis???

<meta name="description" CONTENT="Upoznavanje, ....." />

rapid4



panzzer

Pozzz svima evo nashao sam neku staru temu tragajuci za vishe informacja pa me zanima:
Kako dati  dozvolu robotima da indexiraju u robots.txt file-u i gde se nalazi taj file poshto ga ja nisam video u svom rootu. Instalirao sam to da gosti mogu videti forum ali ne i postove .Ubacio sam google meta tag i verifikovao to .. Zanima me dali ce mi postovi biti indeksirani ovako kako sad stoji sve? Bio bih zahvalan ako mislite da nisam neshto dobro uradio da mi skrenete paznju.I ako moze par rechi o tom  modu koji pomaze oko indeksiranja stranice i njenog sadrzaja unutar nje .. Hvala

▓▒RapidBelgrade▒▓

sto se tice indeksiranja stranica ovako stoji stvar....

najbolje resenje je instalirati hide tag !!!!!!!  tj. sakriti jedan deo posta a temu ili post sa delom sadrzaja ostaviti otvorenim za goste..... 

instaliranjem tog moda kojim zabranjujes gostima da vide teme i postove zabranio si i googlu da ih vidi...
postoji nacin da omogucis botovima da i pored toga vide sadrzaj ali to se ne preporucuje jer kad google to otkrije stavlja te na crnu listu i onda se pozdravi sa indeksiranjem... 
znaci ili hide tag ili nek ti forum bide skroz otvoren...
ja znam da svi hoce sto pre sto vise clanova ali to jednostavno tako neide...
da bi te google primetio moras mesecima da punis forum kvalitetnim postovima i da po drugim sajtovima (gde to moze) ostavljas zive linkove prema tvojim temama...
tako ces dobiti da ti gosti dolaze sa drugih sajtova i to ce posle nekog vremena google primetiti pa ce i na tebe obratiti paznju....  samo ti rezutati postaju vidljivi tek za nekoliko meseci...
znaci rad, strpljenje i moral na visokom nivou  :D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

panzzer

Hvala rapid samo josh jedno pitanje . Naime gosti mogu videti sve teme ali ulaskom na njih idu na registraciju .Dali i to smeta za indeksiranje  i dali taj google bot moze indeksirati na ovaj nachin neki od postova koji je unutar foruma??

Dzonny

Ne, google bot vidi isto što i ostali gosti, pa ako gosti ne mogu ući u temu, ne može ni google (niti bilo koji drugi) bot. Dakle, smeta za indexiranje.


Veliki Brat

Samo da dodam jos jednu jako bitnu stvar. Google prati i kvalitet postova tj. kvalitet sadrzaja pa tako mozes staviti milion postova koje si preuzeo sa drugih sajtova ili prekopirao i ok google ce ih prihvatiti ali ce u rezultatima pretrage biti od 10-te strane na dalje, sto znaci jako slabo rangirani. Trudite se da pisete svoje postove i da ubacujete svoj sadrzaj koji sami smisljate. Ako stavljate vesti na sajt/forum trudite se da opisete vest svojim recima a ne da prekopirate samo sa nekog drugog sajta.

Ovo sve pricam jer sta sam ja radio na starom sajtu, pronalazio kvalitetne tekstove na engleskom jeziku vezano za temu kojom sam se bavio, prevodio ih i postavljao na sajt. Rezultat je bio da ako postavim tekst u 1 ujutru na forum u 5 ujutru je na prvoj stranici google pretrage. Posle godinu dana rada foruma moje vesti su se nasle rame uz rame sa vestima B92, Blic itd.. znaci google tacno prati sta je kvalitetan sadrzaj sajta tj. sta je vas licni sadrzaj a ne plagijat koji se pojavljuje na hiljadu drugih stranica, zna to da ceni i nagradice vas dobrim rezultatom pretrage.

Eto ako zelite dobro rangiranje na google (koji da se podsetimo cisto reda radi ipak i nije jedini pretrazivac) pisite svoje tekstove i sigurno cete povecati i posecenost i pagerank i to u vrlo kratkom vremenskom roku.
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Advertisement: