News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Zatvaranje za goste, indeksiranje sadrzaja itd

Started by dioda, August 29, 2009, 09:50:29 AM

Previous topic - Next topic

LOVELORD

dioda, to je googleov TOS, ali meni nije pravio probleme.... Lepo je radio.

Ljubavnik

Da iskoristim ovu temu....

Kako da uradim da mi prilikom google pretrage stoji opis sajta, a ne opisi sa portala???

Ubacio sam <meta name="description" CONTENT="Upoznavanje, .....">

Da li je dobar završetak opisa tj ">

dan555

Jok, treba ..." /> zato što je SMF na XHTML-u.


Ljubavnik

Zašto mi google indexira samo link na portalu, a neće ono što sam stavio u opis???

<meta name="description" CONTENT="Upoznavanje, ....." />

rapid4



panzzer

Pozzz svima evo nashao sam neku staru temu tragajuci za vishe informacja pa me zanima:
Kako dati  dozvolu robotima da indexiraju u robots.txt file-u i gde se nalazi taj file poshto ga ja nisam video u svom rootu. Instalirao sam to da gosti mogu videti forum ali ne i postove .Ubacio sam google meta tag i verifikovao to .. Zanima me dali ce mi postovi biti indeksirani ovako kako sad stoji sve? Bio bih zahvalan ako mislite da nisam neshto dobro uradio da mi skrenete paznju.I ako moze par rechi o tom  modu koji pomaze oko indeksiranja stranice i njenog sadrzaja unutar nje .. Hvala

▓▒RapidBelgrade▒▓

sto se tice indeksiranja stranica ovako stoji stvar....

najbolje resenje je instalirati hide tag !!!!!!!  tj. sakriti jedan deo posta a temu ili post sa delom sadrzaja ostaviti otvorenim za goste..... 

instaliranjem tog moda kojim zabranjujes gostima da vide teme i postove zabranio si i googlu da ih vidi...
postoji nacin da omogucis botovima da i pored toga vide sadrzaj ali to se ne preporucuje jer kad google to otkrije stavlja te na crnu listu i onda se pozdravi sa indeksiranjem... 
znaci ili hide tag ili nek ti forum bide skroz otvoren...
ja znam da svi hoce sto pre sto vise clanova ali to jednostavno tako neide...
da bi te google primetio moras mesecima da punis forum kvalitetnim postovima i da po drugim sajtovima (gde to moze) ostavljas zive linkove prema tvojim temama...
tako ces dobiti da ti gosti dolaze sa drugih sajtova i to ce posle nekog vremena google primetiti pa ce i na tebe obratiti paznju....  samo ti rezutati postaju vidljivi tek za nekoliko meseci...
znaci rad, strpljenje i moral na visokom nivou  :D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

panzzer

Hvala rapid samo josh jedno pitanje . Naime gosti mogu videti sve teme ali ulaskom na njih idu na registraciju .Dali i to smeta za indeksiranje  i dali taj google bot moze indeksirati na ovaj nachin neki od postova koji je unutar foruma??

Dzonny

Ne, google bot vidi isto što i ostali gosti, pa ako gosti ne mogu ući u temu, ne može ni google (niti bilo koji drugi) bot. Dakle, smeta za indexiranje.


Veliki Brat

Samo da dodam jos jednu jako bitnu stvar. Google prati i kvalitet postova tj. kvalitet sadrzaja pa tako mozes staviti milion postova koje si preuzeo sa drugih sajtova ili prekopirao i ok google ce ih prihvatiti ali ce u rezultatima pretrage biti od 10-te strane na dalje, sto znaci jako slabo rangirani. Trudite se da pisete svoje postove i da ubacujete svoj sadrzaj koji sami smisljate. Ako stavljate vesti na sajt/forum trudite se da opisete vest svojim recima a ne da prekopirate samo sa nekog drugog sajta.

Ovo sve pricam jer sta sam ja radio na starom sajtu, pronalazio kvalitetne tekstove na engleskom jeziku vezano za temu kojom sam se bavio, prevodio ih i postavljao na sajt. Rezultat je bio da ako postavim tekst u 1 ujutru na forum u 5 ujutru je na prvoj stranici google pretrage. Posle godinu dana rada foruma moje vesti su se nasle rame uz rame sa vestima B92, Blic itd.. znaci google tacno prati sta je kvalitetan sadrzaj sajta tj. sta je vas licni sadrzaj a ne plagijat koji se pojavljuje na hiljadu drugih stranica, zna to da ceni i nagradice vas dobrim rezultatom pretrage.

Eto ako zelite dobro rangiranje na google (koji da se podsetimo cisto reda radi ipak i nije jedini pretrazivac) pisite svoje tekstove i sigurno cete povecati i posecenost i pagerank i to u vrlo kratkom vremenskom roku.
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Advertisement: