News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Въпрос за времето и паролите?

Started by avidea, September 09, 2009, 11:32:20 AM

Previous topic - Next topic

avidea

Извинявам се, че пускам тема за която може би има вече отговор, но съм малко зле с английския.

Искам да попитам от къде мога да сменя времето на форума? Да не би то да се взема от сървара и на него да е изостанало и затова и мойто да е такова?

И още нещо - от къде мога да видя паролите на потребителите?

ivo2296

Ако ползваш SMF 2.0  -  Часовника на може да се настрой от:

Администраторския център ---> Опции и Настройки ---> General ---> Overall time offset като в полето слагаш число, което е разликата от времето на хост сървъра и твоето желано време.
Ако сървъра е някъде в северна америка например, а ти желаеш форума да показва часът в България, най-вероятно слагаш числото 8.

Паролите на потребителите не можеш да виждаш, но може да ги променяш.

avidea

Защо когато се опитам да добавя някой нов мод и нещо ме ми се получава?

Примерно този:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1737
Свялям го, после го ъплолдвам, после му давам Apply mode, после - Install и мисля, че е това. Какво пропускам?

avidea

Забравих да кажа, че и времето не можах да променя. Променям числото, но времето не се променя. Трябва ли "рестартирам" форума по някакъв начин, че да има ефект?

ivo2296

Quote from: avidea on September 18, 2009, 03:22:46 PM
Защо когато се опитам да добавя някой нов мод и нещо ме ми се получава?

Примерно този:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1737
Свялям го, после го ъплолдвам, после му давам Apply mode, после - Install и мисля, че е това. Какво пропускам?

Мод-а най-вероятно е инсталиран, но няма български. Деинсталирай го и инсталирай файла който съм прикачил.



ivo2296

Quote from: avidea on September 18, 2009, 03:25:15 PM
Забравих да кажа, че и времето не можах да променя. Променям числото, но времето не се променя. Трябва ли "рестартирам" форума по някакъв начин, че да има ефект?

Нямам представа, на тестовия ми форум(SMF 2.0 RC1.2) тази функция си работи без проблеми.

donnikalas

Да работи си, и аз се чудех че ми беше с 1 час назад времето, но нямаше да се сетя никога оттам да пипна.
Благодаря

ivo2296

Quote from: donnikalas on September 27, 2009, 03:51:28 PM
Да работи си, и аз се чудех че ми беше с 1 час назад времето, но нямаше да се сетя никога оттам да пипна.
Благодаря

Няма защо :)

Advertisement: