News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Türkçe bölümü forumlarında düzenleme yapıldı

Started by Özgür, September 09, 2009, 10:56:28 PM

Previous topic - Next topic

Özgür

Sizin de farkettiğiniz gibi bölümümüzde çeşitli düzenlemelere gidildi. Bu moderatör ekibinin ortak kararıyla yapıldı. Yenilikler kısaca şöyle ;

Modifikasyonlar bölümü, eski halinde kalmaya devam ediyor.

Paketler ve Çeviriler bölümünde ufak bir değişiklik oldu; artık bir çeviri paylaşacağınız zaman, önce modifikasyonlar bölümüne açmanız gerekmiyor. Paketler ve Çeviriler bölümüne konu açabiliyorsunuz. Bir moderatör onayladığı zamansa herkes tarafından görünür hale geliyor.

İpuçları ve Hileler bölümümüz türkçe anabölümler arasına katıldı. Paketler ve çeviriler konu açabiliyorsunuz, ancak onaylandığı zaman görünür hale geliyor.

Grafikler ve Temalar bölümü konu açmaya kapatıldı.

Kişiselleştirme Sorunları Grafikler ve temalar bölümünün konu açmaya kaptılmasının sebebi bu bölümün açılıyor olması. Bu bölümü kullanıcıların konu açacağı bölümü daha doğru seçmesi için düşündük.

Dokümantasyon bölümü türkçe anabölümler arasında yerini aldı. Ve yine paketler ve çeviriler gibi, konu açabiliyorsunuz ve tamamen görünür olması için moderatör onayı gerekiyor. Böylelikle konu taşımalarını azaltmayı, daha temiz bir yapıya kavuşmayı umut ediyoruz.

Saygı ve sevgilerle.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Öncelikle, hayırlı uğurlu olsun ;)
Sen düzenli ve açıklayıcı bir yazı hazırlarken ben konuyu açmış bulundum :P

Çevirdigimiz modifikasyon, moderatör tarafından onaylanana kadar İpuçları ve Hileler bölümünde mi kalacak Özgür? Yani çeviri konusu ilk olarak İpuçları ve Hilelere mi açılacak?

Özgür

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on September 09, 2009, 11:01:55 PM
Öncelikle, hayırlı uğurlu olsun ;)
Sen düzenli ve açıklayıcı bir yazı hazırlarken ben konuyu açmış bulundum :P

Çevirdigimiz modifikasyon, moderatör tarafından onaylanana kadar İpuçları ve Hileler bölümünde mi kalacak Özgür? Yani çeviri konusu ilk olarak İpuçları ve Hilelere mi açılacak?

O bölümde ufak bir hata yapmışım. Çevirdiğiniz paketler için paketler çevirilere konu açacaksınız. Birisi onaylayacak. Eskisinden daha iyi olur böyle inş. :)
So Long

ayesoft

Gökhan | Brestgerfich

Anladım... Bu şekilde çok daha iyi olur sanırım.

Türkçe Bölümü içinde de konu açmadan önce arama yapma zorunluluğu eklense çok daha iyi olur bence :)

Kişiselleştirme Sorunları bölümü içindeki, Tema Sitesi'ne Tema Gönderme, Yeni Tema Nerden bulunur? Nasıl Yüklenir?Tema Kabul Şartları, Tema Tasarım Rehberi ve Tema Yazarlarının Dikkatine! gibi konular Grafik ve Temalar bölümüne taşınsa daha iyi olmaz mı ?

ოկtђ

Dün bunu diyordun demek :D

Düzenleme : Özgür ben o bölümlere konu açamıyorum :(

grafitus

Özgür, yeni düzeneme iyi olmuş. Gerekiyordu... Ancak anlayamadığım bir şey var: Onaylanmış Temalar bölümünü neden moderatör onaylama sistemli yapmadınız?

Özgür

Konu açabiliyor olmanız gerek. Geçmişi silip deneyin.
So Long

lostr

Türkçe bölümü olarak doğru ve yerinde bir karar alınmış, elinize sağlık. En güzeli de bazı bölümlerde mesajların süzgeçten geçecek olması. ;)

can_m

smf 2.x içinde ayrı bir destek bölümü düşünülebilirmi sadece fikir

a11

1.1.X modifikasyon konularında 2,0 için istediğinizi söylerseniz bilen arkadaşlar zaten çeviriyorlar.
Çoğu konuda denk geldim, 1.1.x sürüm modifikasyon konusunda 2,0 için istiyorum denildiğinde arkadaşlar ellerinden geldiğince çeviriyorlar. Hatta ayrı konu olarak açıyorlar.

can_m

Gurbet_42

Türkçe Forum

Muhakkak gerekiyordu bence. Çok iyi olmuş, teşekkürler.

HaciMuRo

Quote from: Gurbet_1907 on September 11, 2009, 05:06:16 PM
Quote from: can_m on September 11, 2009, 02:28:25 PM
neden

Unutmayınız 2 sürümü daha beta  ;D

beta olabilir ama kullanan sayısı fazla ve sorunlarıyla ilgilenmek lazım ayrı olaraktan

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: HaciMuRo on September 13, 2009, 11:55:55 PM
Quote from: Gurbet_1907 on September 11, 2009, 05:06:16 PM
Quote from: can_m on September 11, 2009, 02:28:25 PM
neden
Unutmayınız 2 sürümü daha beta  ;D

beta olabilir ama kullanan sayısı fazla ve sorunlarıyla ilgilenmek lazım ayrı olaraktan
1.1.1'den 1.1.9'a kadar hiç bir sürüm için ekstra yardım alanı açılmadı. Yardım için versiyon kategorileri açılırsa aynı sorun birden çok yerde biçok defa çözülmeye çalışılacaktır.

Özgür

Konu başlığının başına [2.0] yazmak bu kadar zor değil? 2.0 sorunları için yeni bölüm olayı bana göre tamamen gereksiz. Bir dönem modlar için düşünülmüştü. Ancak artık çoğu mod 2.0'dada kullanılabiliyor.
So Long

Advertisement: