Mod i ažuriranje baze?

Started by [VmV], September 12, 2009, 02:40:34 PM

Previous topic - Next topic

[VmV]

Prvo pozdrav svima. :)

Skoro sam počeo da se bavim jednim smf forumom. Ubacio sam nekoliko moda zbog poboljšanja opcija foruma, međutim naleteo sam kod 2 moda na isti problem. Radi se o modovima AJAX chat i Ultimate Profil. Tragao sam za rešenjem ovog problema na ovom forumu, ali nisam našao odgovor.

Naime, pojavi se napomena da moram da uradim ažuriranje baze na 1.1.10, ali meni i jeste ta verzija foruma jer sam i instalirao nekoliko moda sa uputstvima za tu verziju.

O čemu se radi i kako da prevaziđem ovaj problem? :(
Ako treba još nekih podataka da bi se problem rešio kažite šta je potrebno.

Hvala na pomoći! ;)

Dzonny

Pozdrav i dobrodošao na smf forum.

Takvi problemi najčešće nastaju ukoliko je forum prvobitno instaliran na starijoj verziji, pa je naknadno vršen upgrade na novije verzije, ali je baza pri tom ostala bez promena, pa stoga je potrebno istu nadograditi na noviju verziju.

To možeš uraditi tako što ćeš skinuti large upgrade paket i izdvojiti upgradeDatabase.php fajl, i uploadovati ga u root foruma, a zatim ga pokreniti preko browsera. Posle toga baza bi trebala biti upgradeovana, i problem bi trebao nestati.

Pozdrav!

[VmV]

Skinuo sam large upgrade paket odavde http://download.simplemachines.org/ međutim jedini php upgrade fajl je upgrade.php, nema fajla upgradeDatabase.php.

Dzonny

Izvini, evo prikačen fajl UpgradeDatabase.php

[VmV]

Pokrenuo sam fajl, ali se ništa nije desilo. Ostalo je isto.
Opet mi ispisuje ovo:
QuoteNapomena: Izgleda da vaša baza podataka zahteva ažuriranje. Datoteke vašeg foruma su trenutno na verziji SMF 1.1.10 dok je vaša baza podataka verzije SMF 1.1.9. Preporučujemo da izvršite poslednju verziju datoteke upgrade.php.
Da li će korišćenjem fajla upgrade.php da mi se nadogradi samo baza ili i drugi fajlovi koji već jesu na 1.1.10, tj. da li će ih vratiti na izvorne, jer već imam ubačene neke modove?

Dzonny

Uploaduj i ovaj fajl u root foruma i pokreni ga da pogledamo na kojoj je verziji baza.

Molim da ostaviš link do foruma, i informacije o temi koju koristiš, kao i greške iz error loga, ako ih ima...

[VmV]

#6
Pokrenu sam fajl connect.php i nije mi dao nikakve podatke. Mogu li da na neki drugi način da vidim verziju baze?
Link do foruma: xxx
Tema: Default
Ima grešaka u vezi gore navedenih modova koji neće da rade jer traže ažuriranje baze.

Dzonny

A jesi li instalirao svež smf 1.1.10 ili si imao neke druge verzije pa si nadogradjivao...
Kako ne daje podatke?
Fajl treba da ti bude na lokaciji http://artija.net/forums/connect.php

[VmV]

Da, odmah sam instalirao verziju 1.1.10, nisam vršio nikakve nadogradnje.
Fajl sam stavio upravo tu, ali prikazuje samo čisto belu stranicu.

Dzonny

Da li ti se ova greska javlja prilikom automatskog ili rucnog instaliranja pomenutog moda? (tj modova, naveo si dva moda)
Mozda ti fali neki kod za mod, ili sql uput?

[VmV]

Evo sredio sam mod Ultimate Profile :) , izgleda da sam morao da ubacim fajl database.php i pokrenem ga. Zbog toga je verovatno izbacivao onu grešku oko ažuriranja baze, ali sada imam drugi problem. Forum mi je na srpskoj latinici, ali mi ne pokazuje naslove i tekst na okvirima u profilu. Verovatno se negde u kodu mora to promeniti.

Ovaj drugi mod AJAX Chat još nisam rešio.

Dzonny

Quote from: [VmV] on September 13, 2009, 12:27:12 PM
Forum mi je na srpskoj latinici, ali mi ne pokazuje naslove i tekst na okvirima u profilu. Verovatno se negde u kodu mora to promeniti.
Uradi screenshot, ne razumem baš najbolje...


[VmV]

Mislio sam na one barove u profilu tipa Lične informacije, Kontakt informacije i sl. Uklonio sam mod za sada, jer nisam to rešio. Mada mi se ne sviđa to što opcije profila stoje skroz dole.

Što se tiče problema koji se tiče ove teme je da se ne radi o ažuriranju baze nego o nepravilnom instaliranju uglavnom tehničke prirode.

LOVELORD

Imas mod Custom proflefield... Ili tako nekako... Sa kojim mozes to elegantno da uradis...

[VmV]

Hvala, LOVELORD, na predlogu, videću šta ću već. :D

Nego, da ne bi otvarao drugu temu za to, pitanje se isto tiče modova. Par modova koje imam instalirane ne učitavaju pravilno slova čćžšđ, već prikazuju neke znake. Npr. mod FlashChat Integration ne prikazuje pravilno pomenuta slova kada na početnoj strani foruma prikazuje koja su imena online ili ime sobe. Mislim da sam to negde primatio i kod moda SimplePortal.
Inače, na forumu uopšte sve je u redu, vide se sva slova ispravno.

Ima li neko ideju gde treba ubaciti komandu da učitava slova kao utf-8 i kako ona izgleda?

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ali ako ti je tako samo kod 2-3 moda..a koristis neki custom jezik.. onda ti mozda fali u prijevodu..? Pa da probas umjesto Č stavit Č ? Itd itd...pogledaj za sva slova na linku ispod..

http://www.upute.info/programiranje/hrvatskaslova/

Napomena: Da nebi bilo da stavljam hr umjesto sr itd.. nasao sam samo ova..ali isto je za sve jezike...

LOVELORD

Samo u prevodu koristi ovaj kodni zapis za slova koja ti je dao Jurek i sve će biti ok... Jedino Java skripte prave i dalje probleme...

[VmV]

Hm znam te kodove, ali ovde je problem kompleksniji. Kada sam stavio te kodove u nazivu sobe, onda se kodovi prikazuju u FlashChat-u umesto slova, a na forumu, gde se prikazuje ko je u kojoj sobi, pišu slova. Verovatno treba u nekom fajlu ubaciti prepoznavanje kodnog rasporeda. Samo još kad bi našao gde i kako. :D

Dzonny

Pogledaj settings.php da li je utf-8, i pogledaj u admin panelu opciju Forum Maintenance: Convert the database and data to UTF-8

[VmV]

Konvertovanje sam probao i ništa nije pomoglo u ovom slučaju, a u settings.php piše $language = 'serbian_latin-utf8';. Dakle, sve je u redu što se tiče toga. Problem je očigledno u nekom fajlu koji dolazi uz FlashChat i ne čita utf-8 kodni raspored da bi ga prikazao ispravno.

Advertisement: