News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Rucna instalacija dodataka?

Started by Model, September 27, 2009, 04:03:24 PM

Previous topic - Next topic

Model

Mozda je glupo sto pitam al interesuje me gde se nalaze fajlovi koje hocu da menjam.
Ocu neki paket rucno da ubacim na forum i sad imam
./index.php
./Sources/Display.php
./Sources/Load.php
./Sources/ManageBoards.php
itd...

gde ja da pronadjem ove fajlove?

Ja mislim da se to nalazi u temi i da treba preko ftp da se udje u folder teme koju koristim i da tamo pronadjem ovo i da zapisem sta treba?>> nisam siguran pa pitam da ne zeznam nesto.

LOVELORD

sve se radi iz direktorijuma gde ti ej instaliran forum...

ako imas hosting onda se nalaze u public_html najcesce... pa onda tamo gde ti se nalazi forum...

Model

/public_html/forum

Na primer ocu da modifikujem index

on mi se nalazi
/public_html/forum
i
/public_html/forum/Themes
i
/public_html/forum/Themes/classic

koji treba da modifikujem ?

treba mi
./index.php
./Sources/Load.php < ovo nisam pronasao
./Sources/ManageBoards.php
itd....

jel treba da se manja samo iz teme koje koristim  ili gde ga gledam ?


[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Prvo gledas dal te fajlove imas u svojoj temi... al tamo se nalaze samo .template.php fajlove.. znaci Display.template.php, Index.template.php itd... i kad neki mod hos rucno..prvo gledas u svojoj temi..ako nemas u svojoj..onda uzimas iz default teme..i obavezno uvijek radis back up... ili prije nego uploadas fajl koji si mjenjao..samo onom fajlu na serveru promjenis ime u npr. Display.template1.php (vazna je jedinica (1)).. Tako da u slucaju da nesto zeznes..imas tu kopiju od prije mjenjanja...

zoran_dj

#4
Ako pise /index.php onda je to index koji se nalazi van themes foldera kuzis to!

Da je pisalo /themes/classic/index.php onda bi trebao editirat index u tom folderu od teme samo moraš čitat to je sve!

Ali naravno da index.php u themes folderu nepostoji kao što je JUREK rekao, ma nemoras se ti nista mucit kad vidis tamo koje fileove trebaš editirat onda skužiš sve jer ak piše recimo /index.php automatski se mod primjeni na taj file ti moraš editirat samo one fileove koji nisu za tu default temu recimo!

Omfg tako teško a tako nemoguće jednostavno, uvijek kažem ak neznaš nešto instalirat postaj tu te fileove ja ti rješim za sekund!

I btw kad napišeš koji MOD želiš instalirat nama je puno lakše objasnit kužiš ne?

Model

Upravo sam sjebao nesto pa onda procitao sta ste napisali
I mislio sam da je tako samo sam hteo da proverim


E sad sam editovao index i kad sam klikno save on ocita i odjednom ga nema
kako mogu da mu vratim intex ? forum je v1.1.10
jos nisam u njega zapisivao nista ovo mi je prvi put

▓▒RapidBelgrade▒▓

prvo i osnovno pravilo je da pre nego sto pocnes da radis nesto da uradis bekap tih fajlova koje planiras editovati...

uzmi novi index.php pa ubaci preko ftp na server u root foruma (gde je bio stari)



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Model

Upravo sam uradio to. Hvala u svakom slucaju ;D

Model

Imamo jos jedno pitanje ;D
Sta da radim ako neki php nemam
na primer nemam  Help.persian.php < da ga preskocim (ne treba mi) ili da upisem u notepad i sacuvam kao file php??

▓▒RapidBelgrade▒▓




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Model

Quote from: RapidBelgrade on September 28, 2009, 01:17:16 PM
preskoci naravno....
Mislim da me nisi razumeo
ako treba nesto da izmenim u njemu > treba da editujem Help.persian.php a nemam ga ni u default temi.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Ali to neces naci u default temi...jer to nije fajl od teme nego od jezika..pa ces ga stoga jedino moc nac u Languages folderu.. no u svakom slucaju..taj jezik ne koristis..tako da slobodno mozes preskocit.. od takvih fajlova jedino ti je bitno npr Help.ENGLISH.php ili Help.croatian.php (u slucaju da ti je jezik hrv na forumu)...

Advertisement: