News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

AjaxChat - modifikacija

Started by Goodfather, October 27, 2009, 02:16:24 AM

Previous topic - Next topic

Goodfather

Imam instaliran Hack's Park Shoutbox i pravi mi dosta problema...
Želeo bih da ubacim AjaxChat, zanima me kako mogu da promenim i dodam smajlije...

Postoji li mogućnost da na forumu bude vidljiv samo ShoutBox?

Zoric

Kako mislis da ajax chat stavis kao  Shoutbox

ako oces tako ides u

CP > Features and Options > Enable the ShoutBox

I to je to ima i dole neke opcije ako su ti potrebne!!!

Goodfather

Pitanje je bilo kako izmeniti i dodati smajlije, i kako da bude vidljiv samo shoutbox...  znači bez chata u meniju ...

Zoric

Rekao sam ti kako da aktiviras  ShoutBox

A za smajlije i to ides na FTP  pa imas tamo chat > img > emoticons

pa tu ubacuj sta treba

A ima i jos nesto ali mislim da to jurek zna da npr dugme i onda ti izbaci sve smajlice koje koristis !!!

Goodfather

I ja sam rekao da znam kako da aktiviram čat  :)
za smajlije nije dovoljno da se samo ubace preko ftp-a, u tome i jeste zez...

Zamolio bih Jureka ako ovo vidi da napiše, sećam se da je pisao negde o ajax shatu...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Iskreno ne znam kako da ti ja pomognem..jer nisam nit siguran da razumijem sta se tocno trazi... pise ajaxchat..pa shoutbox.. to su dvije razlicite stvari..pa sta ti tocno treba..?

Goodfather

AjaxChat ima mogućnost da radi kao shoutbox na index strani i kao chat (posebna strana )
ja bih da isključim dugme za chat, da mi ostane samo na index strani...
i da ubacim druge smajlije  :) ili dugme za dodatne smajlije...

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pa gle sto se tice smileya.. odes na ACP --> Smileys and Message Icons --> Edit smileys --> I sad klikas na modify i tamo si izaberes dali hoces da ti smiley bude vidljiv, dali hoces da je skriven ili da ti izlazi kao Popup..(Ako hoces ovo Popup, to ti onda ima recimo 10ak smiley koje ti odabares da budu vidljivi, a ostale kao popup, pa ce ti onda tih 10 stajat normalno, a ukoliko zelis vidjet ostale, kliknut ces na More)... Valjda je sada malo jasnije... barem sam ja shvatio da to trazis..ispravi me ako grijesim...

Pozdrav

Goodfather

Mislio sam na smajlije u ajax chatu, oni su nezavisni od foruma...

Uglavnom problem je rešen zaobilaznim putem, sakrio sam dugme chat  :D tako da staje vidljiv samo shoutboh na index strani...

U svakom slučaju hvala  :)

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Eto zao mi sto nisam pomogo..ali inace taj ajax ne koristim niti sam koristio..tako da niti ne znam... :S sry..al eto..drago mi da si uspio... Pozdrav

Goodfather

Hvala u svakom slučaju  :)
inače ja na mom forumu koristim Hack's Park Shoutbox, ovo je bilo po narudžbini...
Hack's Park  pravi probleme u kombinaciji sa blogom i galerijom  :( pa sam morao da ga zamenim ajax chatom...

Advertisement: