Welcome mod

Started by biggynr3, December 11, 2009, 09:05:43 PM

Previous topic - Next topic

biggynr3

You can enter [username] in either the topic subject or body to post the user's name.


Am bagat [username] si in titlui topicului si in mesaj si nu -mi ia deloc.
Dovada: http://www.biggy-zone.com/index.php/board,26.0.html

Inainte stiu ca era cu  {username} . Am incercat si asa si nici asa nu mi-a mers. Ce este de facut? :-/

Relyana

Revin cu rugamintea de a preciza versiunea de smf folosita ori de cate ori soliciti ajutor.

Am instalat in urma cu cateva minute acest pachet de modificari pe un forum de test (smf 2.0 RC2).

Admin > Configuration > Welcome Configuration > Welcome Topic Settings > am setat sectiunea de forum in care urmeaza a fi generate respectivele mesaje de bun venit > am mentionat Welcome [username] atat in Topic Subject , cat si in continutul mesajului de bun venit. Dupa inregistrarea unui cont de test si autentificarea pe forum cu acel cont de test, subiectul de bun venit a fost generat automat.

Cand anume a aparut aceasta problema ? Ai erori in logul de erori si daca da, in ce constau ele ?

biggynr3

Am verificat ultimul membruy inregistrat si daca exista un log la acea ora  si intradevar era



Apare cu userul crisa pt ca pe acel ip sunt 2 useri acum. Router.Ce este de facut?




PS: inainte  si dupa nu exista nici un log cu legatura la problema mea.

biggynr3

http://www.biggy-zone.com/index.php/topic,4807.msg91863/topicseen.html#new

Astazi vad ca a mers, fara sa fac eu nimic. Totusi este o eroare ceva. Dc nu merge mereu? Azi de ex nu a scris nici nimic in loguri.

Relyana

Ruleaza task-urile de mentenanta (in special Empty the file cache) dupa instalarea modificarilor. :)

Voi considera acest subiect rezolvat.

biggynr3

Acum am rulat acel proces. Daca nu merge voi reveni... ms mult pt ajutor .  ;)

-=[Vyorel]=-

My mods for SMF - [6].

biggynr3

Tot nu merge. aceasta este singura eroare din log, si este exact cand se inregistreaza membrul. Alte erori nu mai sunt in log deoarece dadusem clear si am facut un test.



Nu am viorel dc sa reinstalez din mom ce l-am instalat corect. Oricum daca dau acum uninstall imi zice ca fisierul index.php nu merge compilat, si sincer nu vreau sa stric tot.


Vreau sa stiu dc da eroarea asta:
8: Undefined index: memberName
Apply Filter: Only show the errors from this file
File: /home/biggyzon/public_html/Sources/Register.php
Line: 664

Se poate sa ma ajutati sau nu?

Relyana

biggynr3 ce versiune a acestui pachet de modificari folosesti ? Cu alte cuvinte cand anume ai instalat aceasta modificare ? Nu ar trebui sa fie memberName ci member_name.

Posteaza te rog ce anume apare pe linia 664 din fisierul Register.php.

O sugestie: autorii pachetelor de modificari si ai temelor vor raspunde intotdeauna mai repede la sesizari privind erori posibil generate de creatiile lor. ;)

biggynr3


Advertisement: