Εγκατάσταση θέματος σε ηδη υπάρχον smf με tinyportal

Started by triantis7, November 10, 2009, 05:50:33 AM

Previous topic - Next topic

triantis7

Καλησπέρα παίδες!!

Ειπα να βάλω ενα θεματάκι να το ομορφινω..

και παλευω τωρα... ;D ;D ;D

Λοιπόν.. Το site μου έχει ηδη εγκατεστημενο tiny portal στο default θεμα.
Κάνω τωρα εγκατάσταση το νεο θέμα το οποίο ειναι για smf με tiny και το εχω παρει απο την σελίδα του tiny portal.

Η ερώτηση μου ειναι πως εφαρμόζεται το tiny portal στο νεο θεμα;
Αφου οταν γινεται εγκατάσταση το tp περνάει κάποια αρχεία μέσα στην νεα εμφάνιση. Αυτα τωρα δεν υπάρχουν!
Σκέφτηκα να το κανω παλι εγκατάσταση αλλα μετα λεω οτι θα γινει μπερδεμα 2 φορες εγκατεστημενο το tp!

Γνωμες;;  Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

triantis7

κανεις???

με βλεπω να ξανακανω εγκατασταση παλι το tp!

Butcher

Για να εφαρμόσεις οποιοδήποτε mod σε ένα θέμα εκτός του default πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την εγκατάσταση του. Το TP δεν νομίζω πως είναι η εξαίρεση σε αυτό.

Οπότε θα πρέπει να ανοίξεις το index.template.php και όποιο άλλο αρχείο του θέματος που εγκατέστησες και να προσθέσεις ό,τι χρειάζεται για το TP.

triantis7

Quote from: Butcher on November 11, 2009, 11:24:01 AM
Για να εφαρμόσεις οποιοδήποτε mod σε ένα θέμα εκτός του default πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την εγκατάσταση του. Το TP δεν νομίζω πως είναι η εξαίρεση σε αυτό.

Οπότε θα πρέπει να ανοίξεις το index.template.php και όποιο άλλο αρχείο του θέματος που εγκατέστησες και να προσθέσεις ό,τι χρειάζεται για το TP.

και εγω αυτο ειμαι ετοιμος να κανω..
Χειροκίνητη εγκατάσταση του tiny portal στο νεο θεμα!
Μου εδωσες κάποια ώθηση να το κάνω!

το tp οταν το βαζουμε σαν πακετο, εγκαθιστάται μονο στο default?
Δηλαδή αν γυρίσω το φορουμ στο νεο θεμα, και κανω εγκατάσταση tp σαν πακέτο δεν θα το περάσει και στο νεο θεμα?
Αυτη η απορια ισχυει και για τα mods..

Butcher

Quote from: Butcher on November 11, 2009, 11:24:01 AM
Για να εφαρμόσεις οποιοδήποτε mod σε ένα θέμα εκτός του default πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την εγκατάσταση του.

Το παραπάνω πρέπει να σε καλύπτει πιστεύω. :)

triantis7

ok!!

Ειδα και κατι ακομα που εχεις γραψει σε αλλο θεμα και νομιζω οτι αυτο πρεπει να κανω!

Quote from: Butcher on November 11, 2009, 04:44:30 PM
Να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει το TP. Για να σου εμφανίζει τα blocks δεξιά κι αριστερά θα πρέπει να ανοίξεις το install.mod του TP και να προσθέσεις χειροκίνητα αυτά που
χρειάζεται στο index.template.php και σε όποιο άλλο χρειάζεται, του θέματος που χρησιμοποιείς.

Butcher σε ευχαριστώ! ;)

Butcher

Παρακαλώ. Αν δεν έχεις κάποια άλλη απορία πάτα το κουμπί Mark Solved. :)

triantis7

Λοιπόν φίλε μου Butcher μακαρι να μπορουσα να πατησω το Mark Solved!

Δυστυχώς δεν γίνεται να γινει ετσι οπως μου ειπες για τον λογο οτι πολλά κομμάτια κώδικα που πρέπει να κανω search ετσι ωστε να κανω replace η add δεν υπάρχουν στο νεο θεμα!!! τραγικό?? ειναι το θεμα dark-f, υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω το dark-f να παίξει με το TP?

Butcher

Αυτό που είδα και στο site toy TP είναι πως όποιο theme προσθέσεις μετά δεν έχει πρόβλημα με το TP αρκεί να είναι συμβατό το theme που έχεις επιλέξει με την version του smf
σου και να υποστηρίζει το TP.

triantis7

θεωρητικα το υποστηριζει συμφωνα με τον fussilet που το εχει φτιαξει!
Του εστειλα πμ και του ειπα πως παιζει με το tp και μου λεει αν θες να σου πω στειλε μου 15 δολλάρια!!!!!
δεν ειναι πολλα τα λεφτα αλλα ξερωγω, μηπως να βρω αλλο θεμα?
Μου αρεσει πολυ αυτο ρε γαμωτο..

triantis7

Τελικά βρήκα κάποια λύση!!

Για να παίξει το dark-f θελει το tinyportal 1.0.5!! Και το δοκίμασα και δουλεύει οπότε σας το παραθετω μηπως το χρειαστεί κάποιος κάποια στιγμή, γιατι αυτό ισχύει με τα περισσότερα νεα θεματα του fussilet.

Σας ευχαριστώ όσους βοήθησαν!

Advertisement: