News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Staff List error

Started by biggynr3, November 26, 2009, 01:09:30 PM

Previous topic - Next topic

biggynr3

Am instalat modul staff list, dar din pacate am niste erori in loguri. Asda si pt ca am instalata pe forum si limba romana cu siguranta. Am primit un raspuns in sectiunea EN dar din pacate nu prea mi-a fost de mare ajutor....

Aveti aici si eroarea si sfatul dat, dar si raspunsul meu de dupa :
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=349874.0


Astept un raspuns cat mai rpd posibil , si vreau daca se poate sa stiu cum pot scapa de  sh si tz de pe forum  , ca nu apar asa cum ar trebui (de ex la Afișează mesajele necitite postate după ultima vizită) .Multumesc.

Relyana

Quote from: biggynr3 on November 26, 2009, 01:09:30 PM
Am instalat modul staff list, dar din pacate am niste erori in loguri. Asda si pt ca am instalata pe forum si limba romana cu siguranta. Am primit un raspuns in sectiunea EN dar din pacate nu prea mi-a fost de mare ajutor....

Sa speram ca ne intelegem mai bine in romana. :)
Ce alte pachete de modificari ai mai instalat pe forumul tau ?

Quote from: biggynr3 on November 26, 2009, 01:09:30 PM
Aveti aici si eroarea si sfatul dat, dar si raspunsul meu de dupa :
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=349874.0
Cele doua fisiere de modificari mentionate in discutia respectiva au exact acelasi continut in engleza si romana ?

Quote from: biggynr3 on November 26, 2009, 01:09:30 PM
Astept un raspuns cat mai rpd posibil , si vreau daca se poate sa stiu cum pot scapa de  sh si tz de pe forum  , ca nu apar asa cum ar trebui (de ex la Afișează mesajele necitite postate după ultima vizită) .Multumesc.
Care sunt caracteristicile bazei de date folosite ?

biggynr3

1.     Welcome Topic Mod      2.0.2       [ Uninstall ]  [ List Files ]  [ Delete ]
2.    Users Online Today    1.5.5    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
3.    SMF Staff Page    1.6    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
4.    Aeva ~ Auto-Embed Video & Audio    7.0    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
5.    Highslide Image Viewer    1.6    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
6.    Member Color Link    3.0.7    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
7.    nneonneo's AJAX ShoutBox    1.22    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
8.    SimplePortal    2.3.1    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]
9.    Enhanced PM Popup    1.0    [ Uninstall ] [ List Files ] [ Delete ]


Am dat copy paste , dci continutul de la ro este ca cel de la en . Ma ref la modification.romanian.php.

PS: alta chestie care nu merge este la welcome topic mod . nu scrie automat numele , si am folosit tagul indicat de cei ce au rezlizat modul, anume : [member] .

Relyana

In ce versiune sunt create fisierele de limba ale forumului tau : iso sau utf-8 ? Apar si alte erori in logul de erori ?


biggynr3


Relyana

Quote from: biggynr3 on November 28, 2009, 05:44:28 AM
ISO-8859-2

Cum ai instalat forumul ? Manual sau automat (folosind Fantastico de exemplu) ?

In ce ordine au fost instalate acele pachete de modificari ? As vrea sa vad daca pot replica erorile pe care le obtii tu, urmand aceeasi pasi :)

biggynr3

Nu mai este nevoie ca am lasat default EN .. dci nu mai am asa eroarea. Era de la RO mai mult ca sigur dar nu inteleg dc mai aparea asa daca eu declarasem  acea functie..
In fine. Ms frumos oricum pt ajutor :-)

-=[Vyorel]=-

Daca nu mai ai nevoie de ajutor la aceasta problema, te rog sa marchezi subiectul ca fiind rezolvat ( Solved ).
My mods for SMF - [6].

Relyana


Advertisement: