News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

čudni gosti na forumu

Started by susok, December 03, 2009, 08:07:53 AM

Previous topic - Next topic

lexa90

Ti botovi koji pocinju sa nula, su spideri kineskog pretrazivaca baidu, ili kako vec.
Problem sam resio banovanjem opsega u ip deny manageru.
Inace nista lose mi nisu uradili, ali jednostavno, nije mi se svidjalo kako po njih 50 crawluje forum svaki dan :D

susok

Evo opet danas mi se pojavilo 45 gostiu.

a ovo su im podaci

inetnum:      220.181.0.0 - 220.181.255.255
netname:      CHINANET-IDC-BJ
country:      CN
descr:        CHINANET Beijing province network
descr:        China Telecom
descr:        No.31,jingrong street
descr:        Beijing 100032
admin-c:      CH93-AP
tech-c:       HC55-AP
remarks:      hostmaster is not for spam complaint,
remarks:      please send spam complaint to [email protected]
mnt-by:       MAINT-CHINANET
mnt-lower:    MAINT-CHINATELECOM-BJ
status:       ALLOCATED NON-PORTABLE
changed:      [email protected] 20030620
changed:      [email protected] 20050715
source:       APNIC

person:       Chinanet Hostmaster
nic-hdl:      CH93-AP
e-mail:       [email protected]
address:      No.31 ,jingrong street,beijing
address:      100032
phone:        +86-10-58501724
fax-no:       +86-10-58501724
country:      CN
changed:      [email protected] 20070416
mnt-by:       MAINT-CHINANET
source:       APNIC

i kako sad da ja banujem ovdje opseg možeteli mi malo pojasniti, gledo sam tam na ostalim stranicama al nisam dobro skonto jer tam piše na engleskim a ja neznam dobro engleski. Hvala na pomoći.

lexa90

Udjes u cpanel, i videces aplikaciju IP deny manager.
Udjes u nju, i dalje ces se lako snaci, zato sto je po principu, ukucaj ip i klikni deny ili apply kako vec, i taj IP nece imati pristup celom tvom hostu.
:D

susok

Izvinjavam se sto sam ovoliko dosadan ali stvarno ovo neznam,

gostiju (botova) dodje 40 na forum i sad ip adresa je u svakog zadnji broj drugaciji npr. u prvog 220.181.7.113   u drugog 220.181.7.114   i tako u sviju drukcija, e sad mene zanima koji broj od ote ip adrese da unesem da blokiram. Hvala vam na pomoći.

Dzonny

Quote from: susok on December 06, 2009, 01:50:17 PM
Izvinjavam se sto sam ovoliko dosadan ali stvarno ovo neznam,

gostiju (botova) dodje 40 na forum i sad ip adresa je u svakog zadnji broj drugaciji npr. u prvog 220.181.7.113   u drugog 220.181.7.114   i tako u sviju drukcija, e sad mene zanima koji broj od ote ip adrese da unesem da blokiram. Hvala vam na pomoći.
Da li si možda pročitao ovo:
Quote from: Dzonny on December 05, 2009, 11:56:20 AM
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=325879.0
Primer:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=33598.msg249832#msg249832
Da jesi, bilo bi ti jasno...

LOVELORD

Botovi ne mogu da obore mysql bazu, osim ako nisu neki koji nanose stetu...

Obicno su to botovi pretrazivaca, koji samo kupe ppodatke i nista vise... Ako hoces da banujes neki opseg najbolje je to uraditi iz cpanela, direct admina ili nekog drugog panela koji korisits... ;)

susok

ok necu ni banovati, tacno možda mi i nisu ovi botovi oborili bazu možda je do cega drugog bilo.

Cola-Coca

Nerazumjem kako mos vidjet koji je IP od gosta koji nije registriran na forumu ?
I LOVE SMF

LOVELORD

Bukvalno nikako... Jedino da pretrazujes bazu po greskama i porukama... ;)

Cola-Coca

i onda kako on zna IP i to -...?
I LOVE SMF

Dzonny

Pa u info centru može videti IP adrese, verovatno je odatle video kada je bio puno "botova"...

susok

u info centru sam i vidio te botove tad sam bio onlajn na forumu kad vidim dol 60 gostiju i to mi je odmah bilo čudno i ja kliknem dol da vidim sta rade ti gosti sta pregledaju kad ono svaki gost na razlicitim temama a u sviju isti ip samo zadnji groj drugaciji, a jos evo nisam rijesio taj problem jucer ih je doslo 350 svaki dan sve vise i vise, samo mi prave stetu trose puno promet.

Ljubavnik

Quote from: steven80 on December 07, 2009, 09:25:30 AM
Nerazumjem kako mos vidjet koji je IP od gosta koji nije registriran na forumu ?

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=314453.msg2092844#msg2092844

Dzonny je sve objasnio. Ova skripta sve pokaže  ;)

Cola-Coca

Quote from: susok on December 08, 2009, 09:43:59 AM
u info centru sam i vidio te botove tad sam bio onlajn na forumu kad vidim dol 60 gostiju i to mi je odmah bilo čudno i ja kliknem dol da vidim sta rade ti gosti sta pregledaju kad ono svaki gost na razlicitim temama a u sviju isti ip samo zadnji groj drugaciji, a jos evo nisam rijesio taj problem jucer ih je doslo 350 svaki dan sve vise i vise, samo mi prave stetu trose puno promet.

Postavi kao ja da na registraciji trebaju izabrat obavezno avatar , moguce da ti to pomogne.
I LOVE SMF

Ljubavnik

Ti botovi se ne registruju, u tome i jeste fora, a troše protok ;)
Lepo sam napisao u mom prvom postu u ovj temi.
Taj problem možeš rešiti jedino ako banuješ taj IP opseg.

Sve ostalo je uzaludno trošenje reči na ovoj temi.

Cola-Coca

Pa da upravu si onda samo je najbolje banovat IP -ove .

A ovo u vezi prometa meni je sve jedno jer iman bezgranicni proment mjesecni LOL !
I LOVE SMF

Advertisement: