News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Moderatör rütbesi hakkında yardım

Started by OFLURECEP, December 29, 2009, 10:07:16 AM

Previous topic - Next topic

OFLURECEP

Merhaba

Moderatör olayını ben hâlâ çözemedim. Kategori bölümünden yetkisini veriyorum, kendi bölümünde yetkisi oluyor ve rütbesi de çıkıyor buraya kadar sorun yok. Fakat gruplar bölümünde moderatör grubunun sayısı hâlâ 0 , online üyeler bölümünde renki normal üye rütbesinin renki olarak gözüküyor yani moderatör rütbesinin renki gözükmüyor. Kısacası sorunu özetleyeyim. Moderatör üyelerin online üyeler bölümünde renkleri değişmiyor ve üye gruplar bölümünde de grup üyelerinin sayısı 0 olarak gözüküyor, yani orada da moderatörler gözükmüyor. Bu ufak ayrıntıları çözecek biri varsa yardım etsin. Moderatör rütbesi, sadece forum kategorilerinden verildiği için üyelere bu rütbeyi verirken sorun yapıyorum.

Gökhan | Brestgerfich

Peki bölüm moderatörü yaptıgınız kişiyi, moderatör grubuna almayı denediniz mi ? :)

Yağız...

SMF'te moderatör sadece kendi bölümünde moderatördür, forumun diğer tüm bölümlerinde de normal üyedir. Bunun çözümü birçok kez burada verildi, arama yaparak bulabilirsiniz.

ayesoft

bu smf nin uygulamasıdır ve mantıken doğrudur siz illa moderatör her yerde moderatör olarak görünsün derseniz "moderatör" isimli ayrı bir grup oluşturup mod atadıklarınızı aynı zamanda o grubada alırsanız sorununuz çözülmüş olacaktır

OFLURECEP

Her yerde görünsün demiyorum, online listesinde moderatör rengi çıkmıyor, mesela moderatör rengi kırmızı ama moderatör üye online listesinde normal üye rengi gözüküyor. Arkadaş moderatör grubuna at demiş, o nasıl oluyor. Gruba ekleme yapılmıyor ki?

Gökhan | Brestgerfich

Siz kendiniz adı moderatör olan bir grup oluşturacaksınız ;) daha sonra bölüm moderatörü olan kişilerin birincil üye gruplarını bu oluşturduğunuz moderatör grubu olarak değiştireceksiniz.

OFLURECEP

Bunun başka yolu yokmu yav, şimdilik öyle yapalım, bunda bir sorun var ama çözemedim. Öyle olsa moderatör grubunu daha basit yaparlardı, dur bakalım biraz daha araştırayım.

Gökhan | Brestgerfich

Baska yolunun oldugunu sanmıyorum. Mderatörleri, olusturacagınız ayrı bir moderatör grubuna tasıyacaksınız. baska bir çözümü yok.

Hüsamettin

peki kategori modu yapılabilirmi bi kategorinin tamamıondan sorumlu olacak ama ben her bölüğm için ayrı ayrı yapmayacam tek yapacam tüm kategoriden sorumlu olacak

Gökhan | Brestgerfich

bu kadarcık birşey için mod. a ne gerek var yahu :) bi kategoride kaç bölüm olabilir zaten :) bunun modu yapılana kadar 5555 tane kategoriye moderatör atar insan :)

Hüsamettin

oho herkesin yeterince smf bilgisi olsaydı buraya ihtiyacı olmazdı kimsenin tek bişey yapmak var ken neden tek tek uğraşalımki

ayesoft

Quote from: Hüsamettin on January 13, 2010, 02:29:41 PM
oho herkesin yeterince smf bilgisi olsaydı buraya ihtiyacı olmazdı kimsenin tek bişey yapmak var ken neden tek tek uğraşalımki
global moderatör grubunu kullanın

"moderatör atandığı bölümde moderatördür, o bölümde rengide o renktir ama anasayfada moderatör değildir dolayısıyla online listesinde normal üye olarak görünür resmi sitede (dahil) olmak üzere tüm smf forum siteleri ilk söylediğim yolu kullanırlar yani bölüme moderatör atanır, ve o moderatör normal üyelerden tek farkı renkli nick olan başka bir gruba alınır böylelikle moderatör hem her yerde renkli ve gruplu olarak görünecek hemde sadece atandığı yerde görevli olacaktır"

grafitus

"Kategori Moderatörü". İyi fikir aslında. Mod Requests Bölümü'nde bi iste, istersen. Yapan çıkar büyük ihtimale...

turanordusu.tc

Quote from: OFLURECEP on December 30, 2009, 08:19:52 AM
Bunun başka yolu yokmu yav, şimdilik öyle yapalım, bunda bir sorun var ama çözemedim. Öyle olsa moderatör grubunu daha basit yaparlardı, dur bakalım biraz daha araştırayım.
Atadığınız Moderatör gurubuna gerekli yetkileri vermediyseniz renk değişmez. Bunu yaptınızmı ?

Hüsamettin

benim dediğim üyenin gözükmesi yada rengini değişmesi değil kategoriiçin yetkiyi o kategori altındaki bizim seçebileceğimiz tüm bölümlere vermek

Advertisement: