News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF Copyright

Started by -=[Vyorel]=-, January 03, 2010, 07:25:20 AM

Previous topic - Next topic

-=[Vyorel]=-

Am cautat aproape prin toate fisierele din SMF Copyright-ul de la forum, si nu l-am gasit. Ma refer unde scrie SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC.
Am asteptat sa modifice cei de la SMF aia, dar vad ca inca nu au facut, si vreau sa modific eu sa pun SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC. Doar atat. In care fisier trebuie sa modific?
My mods for SMF - [6].

Relyana

#1
Am facut o sesizare echipei SMF privind actualizarea notei de copyright. Avand in vedere ca ultimele versiuni de smf (atat 1.1.11, cat si 2.0 RC2) au fost lansate in 2009 este normal ca anul 2009 sa fie cel mentionat. Nota de copyright va fi actualizata la lansarea in 2010 a urmatoarelor versiuni de smf.

Tin sa precizez ca, potrivit licentei SMF, nimeni nu are dreptul de a modifica acea nota de copyright, motiv pentru care te sfatuiesc sa nu o editezi.  :)


-=[Vyorel]=-

Quote from: Relyana on January 03, 2010, 08:56:05 AM
Am facut o sesizare echipei SMF privind actualizarea notei de copyright. Avand in vedere ca ultimele versiuni de smf (atat 1.1.11, cat si 2.0 RC2) au fost lansate in 2009 este normal ca anul 2009 sa fie cel mentionat. Nota de copyright va fi actualizata la lansarea in 2010 a urmatoarelor versiuni de smf.
Stii cam cand vor aparea noile versiuni de SMF?

Quote from: Relyana on January 03, 2010, 08:56:05 AM
Tin sa precizez ca, potrivit licentei SMF, nimeni nu are dreptul de a modifica acea nota de copyright, motiv pentru care te sfatuiesc sa nu o editezi.  :)
Am inteles. Nu e nici o problema.
My mods for SMF - [6].

Relyana

Quote from: -=[Vyorel]=- on January 03, 2010, 09:28:21 AM
Quote from: Relyana on January 03, 2010, 08:56:05 AM
Am facut o sesizare echipei SMF privind actualizarea notei de copyright. Avand in vedere ca ultimele versiuni de smf (atat 1.1.11, cat si 2.0 RC2) au fost lansate in 2009 este normal ca anul 2009 sa fie cel mentionat. Nota de copyright va fi actualizata la lansarea in 2010 a urmatoarelor versiuni de smf.
Stii cam cand vor aparea noile versiuni de SMF?

Raspunsul standard este "ürmatoarea versiune de smf va fi gata cand va fi gata" :P

Suntem toti voluntari aici si nimeni nu lucreaza sub presiunea unui deadline. Pe de alta parte e in interesul tuturor utilizatorilor de smf sa beneficieze de versiuni de smf doar atunci cand acele versiuni sunt sigure pentru toata lumea. :)


Advertisement: