News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Pomoć :)

Started by PiXeLbRe, January 04, 2010, 03:27:01 AM

Previous topic - Next topic

PiXeLbRe

Pravim temu za SMF sličnu ovoj za vBulletin:

http://i42.tinypic.com/344fnds.png

Uradio sam veći deo, jedino ne znam kako mogu da napravim ovaj providan okvir i ove linije sa strane, jer to nije cela pozadina već se sastoji iz delova..

Ako neko zna da pomogne bio bih veoma zahvalan :)


PiXeLbRe

Refresh..

Zna neko da pomogne? ;D

Ta pozadina se sastoji iz dosta delova, čak sada mislim da je i okvir deo te pozadine i da se sastoji iz delova..

Mislim da je nemoguće da se sve to spoji i da se napravi jedna pozadina, već mora na neki način da se postavi, ali ja ne znam kako :) Verovatno u style.css....

Da li je moguće izvesti tako nešto?

BBC

Puno posla. Moraš biti dobar sa Photoshop-om.

SMF koristi CSS sprite image za to, zbog toga je teško.
Možda je najlakši način da u Photoshop otvoriš novi file 2300 width + koliko hoćeš pixel da ti je to prozirno. I 864 height + koliko hoćeš to prozirno.

Otvoriš taj file sa white background, Dodaš mu border unaprijed, pa mu staviš jak opacity i onda kopiraš main_block.png u njega, u sredinu. Na kraju Save as png.

Poslije ćeš vjerojatno morati u index.css korigirati nešto pixela tamo i ovamo. Ali sa Firebug ne bi trebalo uzeti puno vremena.

Možda griješim, to sve mi palo na pamet. Nisam to nikad radio u SMF.

BBC

Ja, kad nešto takvo radiš uvijek će ti se vidjeti krajevi od rounded corners, jer poremetiš sve. Onda uvećaš u Photoshop sliku na max, uzmeš 1px gumicu i brišeš kocku po kocku.

Masterd

Za koju verziju SMF- a to radiš?

BBC

Quote from: Masterd on August 04, 2010, 02:42:58 PM
Za koju verziju SMF- a to radiš?

Nisam to nikad radio. Samo mi palo na pamet kako bi moglo. Inače sam mislio na RC3.

Dzonny

Te "linije" sa strane su jedna slika koja je postavljena kao pozadina u style.css...
A okvir je (mislim) slika (tj više njih) koje su samo stavljene kao transparentne.
http://www.w3schools.com/Css/css_image_transparency.asp

Advertisement: