Δεν δουλευει το κουμπι προεπισκοπησης, τροποποίησης, παράθεσης

Started by Πάνο, January 06, 2010, 12:17:50 PM

Previous topic - Next topic

Πάνο

πατώντας το κουμπί προεπισκόπηση οι χρήστες λαμβάνουν το εξής μήνημα:
"Δημιουργία προεπισκόπησης..."
Η προεπισκόπηση δεν εμφανίζετε ποτέ. Το μήνυμα μένη έτσι. Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;

Επίσης δεν δουλεύει το κουμπί "Εισαγωγή παράθεσης" την ώρα που βρίσκετε κανείς στο παράθυρο αποστολής μηνύματος και το κουμπί τροποποίησης στα post. Και στης δυο περιπτώσεις με το πάτημα αυτών δεν συμβαίνει τίποτα. Στα δικαιώματα χριστών η τροποποίηση είναι επιλεγμένη ως επιτρεπτή μόνο στα προσωπικά post.

*Ένας άλλος διαχειριστής μου έστειλε αναλυτικά τα προβλήματα που εμφανίζει το forum:
"Παλιά όταν έκανες ποστ σε κάποιο θέμα κι από κάτω εμφανίζονταν οι προηγούμενες απαντήσεις με ανάποδη σειρά, μπορούσες να παραθέσεις όποια ήθελες από αυτές! Μάλιστα συνέβαινε και κάτι άλλο, αν ζητούσες παράθεση από το τόπικ κανονικά σε κάποιο ποστ που δεν ήταν το τελευταίο, εμφανίζονταν και τα τελευταία ποστ στη λίστα! Εδώ και καιρό δε δουλεύουν αυτές οι παραθέσεις! Μόνο η κανονική πάνω από κάθε ποστ! Επίσης το κουμπάκι Αλλαγή που είναι με ένα εικονίδιο ( χαρτί και μολυβάκι ) μέσα στα ποστ δε δουλεύει πια! Το ίδιο και στη σελίδα Στατιστικών, δεν ανοίγουν οι μήνες να δείχνει και τις μέρες! ( Όλα αυτά εμφάνιζαν μια γραμμή που έλεγε Φόρτωση... )"

Σας παραθέτο και ένα test account

http://www.zitani.de/forum/index.php
username: test account
passwort: 123456789a

smf ver: 2.0rc2
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

vkot

Η σελίδα (τουλάχιστον απάντησης, που είδα), έχει πάρα πολλά σφάλματα, css & javascript.
Άνοιξε την "Κονσόλα σφαλμάτων" στον firefox για να τα δεις.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Πάνο

Έκανα backup την database, έσβησα το forum, και μετά έκανα μια νέα εγκατάσταση. Νομίζω ότι υπήρξε πρόβλημα με το cache που άδειασα πριν, αλλά και πάλι τα προβλήματα παρέμειναν. Μετά την νέα εγκατάσταση έβαλα την database και τώρα όλα δουλεύουν μια χαρά.


Τώρα για τα σφάλματα css & javascript που μου λες δεν ξέρω. Πια είναι αυτή η Κονσόλα σφαλμάτων; Είναι κάποιο plugin της Mozilla; Θα σε ευχαριστούσα πολύ αν με βοηθούσες φίλε.
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

villasg

Αδελφε ειχα α ιδια προβληματα και ψαχνομουν καιρο αρκετο .
Κατα πασα πιθανοτητα εχεις το ιδιο προβλημα
δες εδω --->
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=336304.msg2283711#msg2283711
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=336499.msg2283701#msg2283701
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=336324.msg2283700#msg2283700

Ελπιζω να βοηθησα , απλα κανε μετατροπη ασε utf-8 ......

Πάνο

Σε ευχαριστώ πολύ! Ώς αποτέλεσμα μου έβγαλε αυτό:
Below are the results of the scan
    * /web/1/000/015/454/14864/htdocs/forum/Themes/core/Display.template.php
          o File does not end with ?>

    * /web/1/000/015/454/14864/htdocs/forum/Themes/core/index.php
          o File does not begin with <?php
          o File does not end with ?>


    * /web/1/000/015/454/14864/htdocs/forum/ssi_examples.php
          o File does not end with ?>


Απ΄οτι κατάλαβα πρέπει να τροποποιήσω αυτά τα errors. Θα το κοιτάξω. Και πάλι thx!
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

vkot

Quote from: pt8 on January 08, 2010, 07:11:44 AMΤώρα για τα σφάλματα css & javascript που μου λες δεν ξέρω. Πια είναι αυτή η Κονσόλα σφαλμάτων; Είναι κάποιο plugin της Mozilla;

Ανοιξε την σελίδα στον firefox και πηγαινε στο μενου: Εργαλεία - Κονσόλα σφαλμάτων, ή πάτα Crtl-Shift-J

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς έκανες, μιλάς για νέα καθαρή εγκατάσταση; για νέα με επαναφορά δεδομένων από παλιά βάση; Για αναβάθμιση φόρουμ; κλπ. Πες απο που ξεκινάς και τα βήματα που ακολουθείς.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Πάνο

Νέα καθαρή εγκατάσταση με επαναφορά δεδομένων από παλιά βάση έκανα και όλα τα errors έφυγαν.
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

Advertisement: