News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Problem z package.

Started by adus41, January 22, 2010, 12:11:50 PM

Previous topic - Next topic

adus41

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem SMF. Próbowałem zainstalować nowe Packages. Niby wszystko się zainstalowało(SB do Polish utf) lecz nie widzę nic! Ani w konfiguracji nic niema, ani się nie wyświetla. Odrazu mówię że dzieje się tak z każdym modem!Sprawdzam też i na "English" i default styl :P Wersja skryptu: 1.1.11

Nolt

Jaki dokładnie shoutbox zainstalowałeś? Czy próbowałeś wyłączyć lub wyczyścić cache forum po zainstalowaniu modyfikacji?

PS packages=pakiety ;)

adus41

Shout Box mam z tej strony:
hxxp:www-4u.pl/mods-smf-shoutbox.php [nonactive]
Nie było problemów z instalacją.
Cache mam wyłączone.


roco

Z tego co widzę, jest to stara wycofana wersja sboxa, a została wycofana ponieważ była dziurawa, o czym pisze secunia.
Można było wykonać exploida.

Jeśli to coś zainstalowałeś to odinstaluj i wybierz coś z tej podanej listy, albo poszukaj AjaxChat.
Osobiście uważam, że lepiej korzystać z zewnętrznych sboxów, jakich pełno w sieci.
Unika się wtedy przeciążenia servera, nie bije po transferze i jest znacznie bezpieczniejsze.

Co do instalki-ducha, to w pakiecie jest plik instalacyjny, w którym jest wszystko opisane, gdzie co idzie.
Należy wyedytować pliki i sprawdzić, czy są pożądane wpisy i pożądane pliki.
Jeśli się da, to moim zdaniem to odinstaluj.
Ktoś powinien sprawdzić, czy ten sbox to właśnie nie ten dziurawy, bo jeśli tak, to ktoś robi wrogą robotę dla SMF.
Na SMF 1.1.11 nie ma takiego cache jak na SMF 2.0, więc chyba chodziło o cache przeglądarki...

Advertisement: