Μαζική αποστολή emails

Started by CrazyVag, January 24, 2010, 11:26:25 AM

Previous topic - Next topic

CrazyVag

Καλησπέρα σας.

Ελπίζω να μην "ακούγεται" πολύ off topic το θέμα!

Λοιπόν, σκοπεύω να στείλω μαζικά ηλεκτρονικά μηνύματα αλλά φοβάμαι μήπως ο mail-server "αποστολέας" ή ο mail-server παραλήπτης, διακόψουν την πρόοδο της διαδικασίας, θεωρήσουν τα μηνύματα ως spams, "κλειδώσουν" την διεύθυνση μου, κλπ...

Και οι ερωτήσεις μου έχουν ως εξής:
1) Τι είδους θέματα μπορούν να ανακύψουν και τι μέτρα θα πρέπει να λάβω εγώ ως διαχειριστής, προκειμένου η διαδικασία να πραγματοποιηθεί ομαλά?

2) Πως θα μπορούσε κάποιος διαχειριστής να αποφύγει φαινόμενα κατά τα οποία τα μηνύματα είτε κόβονται είτε καταλήγουν ως spams? Και τι θα μπορούσα να κάνω προκειμένου, ακόμη κι αν αποσταλεί το mail, αυτό να μην τοποθετηθεί στον junk mail folder?

3) Τέλος, τι άλλες νομικές πτυχές θα πρέπει να λάβω υπόψιν μου? π.χ. γνωρίζεται αν υπάρχει \ διατίθεται κάποια λίστα από κάποια Αρχή στην οποία να δηλώνονται ρητώς ποια άτομα δεν επιθυμούν να παραλαμβάνουν ενημερωτικά \ διαφημιστικά emails?

agridoc

- Πριν απ' όλα επικοινώνησε με τον host σου να δεις τι περιορισμούς έχεις. Θα πρέπει να υπολογίσεις οτι στένονται και emails εγγραφών, ειδοποιήσεων κ.τ.λ.
- Για τι νούμερα μιλάμε;
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: