WYSIWYG Editor και attchments στο SMF 2.0

Started by xenofon100, February 01, 2010, 11:16:20 PM

Previous topic - Next topic

xenofon100

Είδα  ότι ο editor του 2.0 μπορει να είναι wysiwyg. Βρήκα όντως ενα SMF φορουμ που είναι, και επίσης βάζει τα attachments τις φωτογραφίες δηλαδή μέσα στο θέμα και όπου θέλει ο χρήτης και όχι από κάτω. Όμως δεν ξέρω να κάνω τον editor  στην δική μου εγκατάσταση να λειτουργεί έτσι. Μπορείτε να  βοηθήσετε;

agridoc

Διαχείριση -> Φόρουμ: Ρυθμίσεις μηνυμάτων
Απενεργοποίηση κειμενογράφου WYSIWYG  <-
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

xenofon100

#2
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σας,

Αυτό το κουμπί το είδα απο την αρχή, δυστυχώς δεν δουλεύει. Είτε το τσεκάρω είτε δεν το τσεκάρω ο εντιτορ λειτουργεί με ακριβώς τον ίδιο τρόπο...

Βρηκα το κουμπί με τα μπράκετς στο πλάι του έντιτορ και δουλεψε. Τα attachments  τώρα πώς τα βάζω στη θέση τους μέσα στο ποστ; Όταν παταω το κουμπί ένθεσης φωτογραφίας μου βγάζει ενα κουτί που ζητάει μια http://  διεύθυνση. Υπάρχει κάποιος μοντ που να επιτρέπει στους χρήστες μου να κάνουν browse and upload attachments κατευθείαν στη θέση του καρσορα;

Ευχαριστώ και πάλι

agridoc

Quote from: xenofon100 on February 02, 2010, 11:30:17 PMΑυτό το κουμπί το είδα απο την αρχή, δυστυχώς δεν δουλεύει. Είτε το τσεκάρω είτε δεν το τσεκάρω ο εντιτορ λειτουργεί με ακριβώς τον ίδιο τρόπο...

Η επιλογή δουλεύει και αφορά τον administrator.

Αν ο administrator το έχει επιτρέψει θα λειτουργήσει η επιλογή του WYSIWYG που έχει κάποιος στο προφίλ του.

Δες το Attachments In Message, κάνε όμως και μια αναζήτηση για άλλα mods.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

xenofon100

Δηλαδη εξ ορισμού δεν τοποθετεί εικόνες το smf κατευθείαν μέσα στο θέμα;

agridoc

Στα software για φόρουμ που ξέρω, χωρίς τροποποιήσεις, τοποθετούνται από κάτω.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: