2.0 RC3 çıkmak üzeremi ?

Started by Necati, February 14, 2010, 02:55:47 PM

Previous topic - Next topic

Necati

Resmi site RC3`e güncellemis

bizde isteriz  ;D

Gurbet_42

Yağız...

Yaklaşık 2-3 hafta içerisinde çıkacaktır.

Necati

Quote from: Yağız... on February 14, 2010, 02:57:38 PM
acaba ne gibi degisiklikler yapildigi hakkinda bilgin varmi yagiz ?

ayesoft

new.gif resmi değişmiş ilk dikkatimi çeken ayrıntı :P

Yağız...

Quote from: Necati on February 14, 2010, 03:02:51 PM
Quote from: Yağız... on February 14, 2010, 02:57:38 PM
acaba ne gibi degisiklikler yapildigi hakkinda bilgin varmi yagiz ?
Malesef ...

Quote from: ayesoft on February 14, 2010, 03:09:40 PM
new.gif resmi değişmiş ilk dikkatimi çeken ayrıntı :P
RC2'de değişmişti zaten, sadece burada yeni güncellenmiş :)

grafitus

code ve quote "tag"larının görüntüsü değişmiş. Hızlı Yanıt özelliğinde butonlar sağ tarafa yaslanmış. İlk izlenimler bunlar. :) ;)

Antes

Allahtan başka bi şey istesem olcakmış :D , Nightly Build var mı bi yerde diye sordum adamlar SM.org 'u güncelledik dediler :D

Necati

Ben aslinda final cikar diyordum ama ingilizce bölümünden takip edebildigim kadariyla smf gelistirme ekibinde  bi anlasmazlik var ( vardi ) kücük bir adimda olsa final`a bir adim daha yaklasdik.

MazdaClubTR

Quote from: Necati on February 15, 2010, 04:30:26 AM
Ben aslinda final cikar diyordum ama ingilizce bölümünden takip edebildigim kadariyla smf gelistirme ekibinde  bi anlasmazlik var ( vardi ) kücük bir adimda olsa final`a bir adim daha yaklasdik.

Elde 4 tane developer kalmışken ve diğer tüm developerlar başka bir forum yazılımı için uğraşırken RC3 ün bile çıkması başarı sayılır.

Bugtrackerdan bakarsanız hala 110 küsür bug görürsünüz. Onlar bitmeden final sürümü çıkmaz diyorlar.

Yağız...

Zaten çıkarsa büyük bir kaos olur :) Şu anda bile 2.0 sürümünün birçok önemli açığı var, gerçi RC3'te çözüldü dedi Aaron, ve umarım çözülmüştür :)

NoPasaran

Quote from: MazdaClubTR on February 15, 2010, 05:12:42 AM
Elde 4 tane developer kalmışken ve diğer tüm developerlar başka bir forum yazılımı için uğraşırken RC3 ün bile çıkması başarı sayılır.

Bugtrackerdan bakarsanız hala 110 küsür bug görürsünüz. Onlar bitmeden final sürümü çıkmaz diyorlar.

Hangi forum yazılı için uğraşıyorlar..

SMF de sorun nedir ki..

Ücretsiz olmasından kaynalı memnun edemememi
kralkartal.net SMF 2.0.8

MazdaClubTR

Quote from: NoPasaran on February 15, 2010, 05:31:23 AM

Hangi forum yazılı için uğraşıyorlar..

SMF de sorun nedir ki..

Ücretsiz olmasından kaynalı memnun edemememi

İsmi tam belli değil Project Phoenix diye adlandırılıyor şimdilik.

SMF deki sorun yönetimsel. Yanlış bilmiyorsam 24  developerdan sadece 4 ü kaldı.. Diğerlerinin çoğu ( SMF in ilk kodunu yazanlar da dahil ) Project Phoenix de yer alıyorlar sanırım..

MazdaClubTR

Quote from: Yağız... on February 15, 2010, 05:23:28 AM
Zaten çıkarsa büyük bir kaos olur :) Şu anda bile 2.0 sürümünün birçok önemli açığı var, gerçi RC3'te çözüldü dedi Aaron, ve umarım çözülmüştür :)

Production'ı RC2 ye geçirdik artık . Yapılacak tek şey bekleyip görmek. Hoş RC2 ye geçtiğim ilk dakikalarda bazı sürprizler yaşadık ama şimdi o veya bu suçlu diyemiyorum. :)

ayesoft

yeni yazılım smf yi geçecek gibi düşünüyorum çünkü çok sağlam ekibi var tabi forum olursa, çünkü ben cms sistem (içerik yönetim sistemi) olacak diye hatırlıyorum

MazdaClubTR

Quote from: ayesoft on February 15, 2010, 08:05:56 AM
yeni yazılım smf yi geçecek gibi düşünüyorum çünkü çok sağlam ekibi var tabi forum olursa, çünkü ben cms sistem (içerik yönetim sistemi) olacak diye hatırlıyorum

Conversion çok basit olacak dediklerine göre içinde forum da bulunduran bir CMS olabilir.

gevv

cms zorunlu olursa kötü bir çok kişi wordpress kullanıyor :)  umarım bir şeçenek olur yani sadece forum olarak kurulabilir ek olarak cmsli kurulum olsun :)
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Antes

ben vBulletin kullanıyorum onun CMS'sini almadım WP kullandım , ayrılanlar büyük çok büyük ayıp etti - sanki bu işten para kazanılıyo - ne olcak , SMF2 çöpe gidecek ya da 2 sene gibi bi süre çıkmayacak Gold'u , 1.1.x serisi kalcak , o yapılcak olan sistemde ne olur allah biliyo ama ben çeviri olarak destek vermeyecem , ve inşallahta kimse o sisteme destek vermez kendi kendilerine gelin güvey olurlar.

Şu konuda da tebrik ediyorum SMF Ekibini RC3 'ü çıkarttılar belki çok büyük fix olmucak ama en azından bi gövde gösterisi yapmış oldu :)

MazdaClubTR

Hikayenin tümünü bilmiyoruz ama ben yinede ayrılanların yanlış veya ayıp ettiğini düşünmüyorum.

Bilmiyorum farkındamısınız ama bir süreliğine eski takımdaki birçok kişi ki (bunlara SMF in ilk kurucuları ve Eren de dahil) bu siteden banlandı. Sebep ne ? İmzalarındaki bir site linki.

Diğer sistemin ne olacağını bilemeyiz ama SMF i yazanlar, 2.0'ın çıkmasına vesile olanların çoğu orada olduğuna göre bence hiç de kötü birşey çıkmayacak.

SMF Friends diye bir arat istersen.

Antes

Quote from: MazdaClubTR on February 15, 2010, 04:41:24 PM
Hikayenin tümünü bilmiyoruz ama ben yinede ayrılanların yanlış veya ayıp ettiğini düşünmüyorum.

Bilmiyorum farkındamısınız ama bir süreliğine eski takımdaki birçok kişi ki (bunlara SMF in ilk kurucuları ve Eren de dahil) bu siteden banlandı. Sebep ne ? İmzalarındaki bir site linki.

Diğer sistemin ne olacağını bilemeyiz ama SMF i yazanlar, 2.0'ın çıkmasına vesile olanların çoğu orada olduğuna göre bence hiç de kötü birşey çıkmayacak.

SMF Friends diye bir arat istersen.

smf friends sitesini biliyorum ama yinede ayıp ettikleri nokta şu - annesi çocuğunu bırakıp gider mi ?

ayrıca çeviri bölümüde ( istatistik ) Eren beyin ismi geçiyor ...

Advertisement: