2.0 RC3 çıkmak üzeremi ?

Started by Necati, February 14, 2010, 02:55:47 PM

Previous topic - Next topic

Yağız...

Peki annesi çocuğunu çok güvendiği birine bırakırsa ve o kişi çocuğunu annesine göstermezse?

Pяηѕѕ LF

veya çoçuk annesini görmek istemiyor'da olabilir ^^
1.1.21 Default

Yağız...

Quote from: Pяεηsεs  ^^ on February 15, 2010, 05:17:27 PM
veya çoçuk annesini görmek istemiyor'da olabilir ^^
İstemez mi :) Çocuk kendi haline bile ağlıyor ...

Pяηѕѕ LF

1.1.21 Default

Gurbet_42

Durun ya ağlatacaksınız şimdi  ;D

´cnrdzn

Bilmediğiniz çok şey var  :)

Quote from: Antes on February 15, 2010, 04:12:06 PM
ben vBulletin kullanıyorum onun CMS'sini almadım WP kullandım , ayrılanlar büyük çok büyük ayıp etti - sanki bu işten para kazanılıyo - ne olcak , SMF2 çöpe gidecek ya da 2 sene gibi bi süre çıkmayacak Gold'u , 1.1.x serisi kalcak , o yapılcak olan sistemde ne olur allah biliyo ama ben çeviri olarak destek vermeyecem , ve inşallahta kimse o sisteme destek vermez kendi kendilerine gelin güvey olurlar.

Şu konuda da tebrik ediyorum SMF Ekibini RC3 'ü çıkarttılar belki çok büyük fix olmucak ama en azından bi gövde gösterisi yapmış oldu :)
Bu işten onlar hiç para kazanmadı bunca sene emek vererek kod yazdılar.  Ama para kazanan tek bir kişi var onu biraz araştırıp bulabilirsin. Charter Member, Reklamlar ve Sponsorlardan (Godaddy) gelen para nereye gidiyor ? :)

RC3'ü çıkarttılar diyede tebrik etmeye gerek yok. Yapılan birşey yok. Eğer SMF 1'de iken ayrılsaydı ekip ve şuan ki ekip ile SMF2 yi çıkartmış olsaydılar o zaman ayakta alkışlardım :)

NoPasaran

İyide sanki dünyada başka kod yazan hemde iyi kod yazıp smf ye destek verecek insan mı yok. 20 kişi gittiyse yerine gelir 20 kişi. İyi kod yazabilirler ama kimsenin yeri dolmayacak gibi bişey değil..

Ayrıca ayıp ettiklerine katılıyorum.SMF ne olursa olsun terk edilmemeliydi. İmzaya kızdım, şunu yaptım, bu isteğim olmadı, yok renkler kötü diye sistem terkedilmez..
kralkartal.net SMF 2.0.8

´cnrdzn

Elbette onlardan da iyi kod yazan vardır. Ama oradaki insanlar 2001'den beri uğraşıyorlar ilk önce Yabbse... sonra 2004'de SMF.
Verdikleri emeği düşünün. Bu kadar basit sebepler ile SMF terkedilir mi ?

Alpay

lewis med. da İngilizcesi olanlar okuyabilirler, bir kaç kişinin daha doğrusu yazıyı üslenenlerin isimleri yazıyor (mektup)

Ancak RC 3 cıkıyor ile konunun buraya gelmesi enteresan.

Herkes özgür kim kim hangi yazılımı kullanmak istiyorsa kullanır. Bence birikim yazılımdan daha önemli
bu kadar zaman hiç e atmak yavana olur :)

ayesoft

yanlış yorumlara kapılmayın arkadaşlar kimse smf yi satalım sistem kuralım derdiyle girmedi bu yola dikkat edersen ayrılan ekip smf yi smf yapan ekip ki [unknow] unda yeni ekibin yanında olacağını bilmek smf nin kendi sonunu hazırladığının göstergesidir.

bu ayrıldığı (yani banladığı) söylenen ekip smf nin bir yere varamayacağını (forum statüsünün üstünde) daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir cms sistemin varolması gerektiğini akıl edebilmiş bence akıllı insanlar, ki başlangıçta smf yi bırakalım yeni sisteme yüklenelim derdide yoktu hiçbirinde zaten kabuk yapısı v.s oluşmuş bir smf2  var ortada sadece fixlemeler için uğraşılıyor durumda hal böyleyken ya kendilerini dinlendirecekler ya smf yi geliştirecekler yada başka işlere yöneleceklerdi, onlarda kendi tercihini yaptı.

Banlanmalarını kınıyorum açıkçası ve burda gidenlere çeviri yapmayacağız desteklemeyeceğiz v.s diyenlerede acıyorum bu sistem 1 tek kişi ile yazılmadı 1 tek kişi ilede çökmez tek bir kişide kalsa ekip mutlaka gidenlerin yerine yenileri gelir bence o ekipte 2 ye bölünebilir ve ayrı 2 sistem ortaya çıkabilir ancak smf yönetimi bu gidenleri banlama saçmalığına girmemiş olsaydı çıkacak sistem her ne olursa olsun muhakkak smf entegrasyonu olacaktı bu saatten sonra hırslı, öfkeli ve daha istekli bir diğer ekip olacaktır açıkçası smf nin olduğu kadar onlarında takipçisi olacağım ben onların takipçisiyim diye daha hızlı büyümeyecekler veya siz destek vermiyorsunuz diye küçülmeyecekler

Bırakın isteyen istediğini yapsın ;)

ოկtђ

Onların resmi site için istediklerini baktım ne onlar ne de sonrasında olanlar banlanmaları için geçerli bir sebep değildi.Bu proje yöneticilerinin yaptıkları bir hatadır ve banlananların hepsi o yeni sistemde görevliyse bende muhtemelen onların takipcisi olurum.

Onlar smf i bırakmadı, smf onları bıraktı :P

ayesoft

Quote from: ოկtђ on February 16, 2010, 10:56:51 AM
Onların resmi site için istediklerini baktım ne onlar ne de sonrasında olanlar banlanmaları için geçerli bir sebep değildi.Bu proje yöneticilerinin yaptıkları bir hatadır ve banlananların hepsi o yeni sistemde görevliyse bende muhtemelen onların takipcisi olurum.

Onlar smf i bırakmadı, smf onları bıraktı :P
bende bu olaydan aynen o sonucu çıkarttım

Pяηѕѕ LF

Acaba Bab-ı Esrar 'in bu konudaki düsünceleri ne? merak ettim ben ^^.
1.1.21 Default

Necati

Hüsamettin sen RC3 geçiş yapmışsın zaten   ;D

konu dışı : smf seo2 sorunsuz çalışıyormu ?

Minare

Mod bile çıkmıyor, kaldı ki rc3 çıksın, çıksa bile sorunlu çıkacaktır. Smf-friends in rüzgarı burayı epey savurdu. Buraya adam akıllı kod yazabilen ve proje yönetebilecek bir kaç dev gelmezse zor bu iş. ( Zannımca )

MazdaClubTR

Bunlara rağmen buglar bu ara hızla azalıyor. İşler ilk kızışıp ortalık toz duman olduğunda 160 küsür bug vardı, şimdi 100 ün altına düştü. Ya kalanlar canlarını dişlerine takıp çalışıyorlar ya da üstünkörü kapatılıyor buglar.

Antes

Quote from: MazdaClubTR on February 22, 2010, 04:57:06 PM
Bunlara rağmen buglar bu ara hızla azalıyor. İşler ilk kızışıp ortalık toz duman olduğunda 160 küsür bug vardı, şimdi 100 ün altına düştü. Ya kalanlar canlarını dişlerine takıp çalışıyorlar ya da üstünkörü kapatılıyor buglar.

bence şu an için buglar kapatılıyo ama low-prio olanlar , işlerinden vakit alıp buraya yöneliyolar ( ki bunu nereye kadar yaparlar o da ayrı bi konu ) , büyük çaplı bugların temizleniceğini sanmıyorum , proje ekibine de yeni insanlar geliceğine de inanmıyorum , ya eskiler dönücek , ya da Minare'nin de dediği gibi bu iş zor.

nazamarya

main_block.PNG resminde hatalar var. Konulara bakarken konu başlığının olduğu yer ve forumun en altındaki kısımda mesela. ekte resimledim.

mozilla firefox ile girince sorun yok ama explorer de oluyor bende.

ayesoft

yeni developer gelmesi için smfnin developer arıyoruz demesi bile yeterli, smf o kadar basit bir sistem değil bir çok coder kariyerine smf gibi bir sistemin geliştirilmesine katkıda bulundu ibaresini ekletmek ister ancak güvenilir coder bulunurmu bulunursa ne kadar zaman alır onu bilemem

smf bu sarsıntıda yıkılırmı? kesinlikle HAYIR

smf kendini kolay toparlarmı? kesinlikle HAYIR

peki nasıl devam edecek? kan kusacak, kızılcık şerbeti içtim diyecek yani ÇAKTIRMAYACAK ayaktayız izlenimi verip asılacak

Advertisement: