News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

AjaxChat Integration 3.2.1. problem SMF2.0 RC2 Pomoć!

Started by rocknroller, February 18, 2010, 09:27:52 AM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Imam problem sa instalacijom chata i moda AjaxChat Integration 3.2.1..

na automatskom instaliranju moda dobijem poruku

"Paket koji pokušavate učitati ili instalirati je neispravan ili nije kompatibilan s ovom verzijom SMF-a."

Kada instaliram chat iz datoteke ajax_chat-0.8.3_SMF.zip pod rubrikom u chatu "Prisutni korisnici" ne vidim sebe niti nikoga. Što god napišem ne prikaže se na chatu. Evo linka http://www.logooff.net/smf2/chat/index.php

Htio bih chat na vrhu stranice u shutterboxu. Zna li netko zašto se to deašva?

Cola-Coca

I LOVE SMF

rocknroller

Quote from: steven80 on February 18, 2010, 10:08:15 AM
koju temu koristis?

Ovu http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=248382.0

Pokušao sam i defoult temu.

a nije mi jasno zašto chat ne radi kad ga pokrenem .../smf2/chat/index.php u novom prozoru.
Kao što sam napisao u prvom postu ne vide se prijavljeni useri u chatu?
možete pogledati o čemu pričam www.logooff.net a chat je na www.logooff.net/smf2/chat/index.php   nema još linka na stranici.

Napravio sam korisnika da se ne trebate registrirati podatci za pristup:
user : servisni
pass:servisni

Dzonny

Verovatno nisi instalirao dobro mod.
Proveri opet kodove.
Imaš li nešto u error logu?

DVDRiper

i ja imam isti proble samo što je kod mene ovako: koristim 2.0 RC2 i pronašao sm verziju ajax chata kompatibilnu sa mojom verzijom foruma i uspješno je instaliram, ali kada hoću na chatu nešto da napišem (shoutam) jednostavno se ništa ne događa, a kada stisnem dugme u izborinku: chat izbaci mi error stranicu error 500.

rocknroller

Quote from: Dzonny on February 18, 2010, 03:06:06 PM
Verovatno nisi instalirao dobro mod.
Proveri opet kodove.
Imaš li nešto u error logu?

Nisam ni instaliravao mod nega samo chat. da prvo dobijem da proradi chat pa da onda pokušam napraviti shutterbox?

rocknroller

Obrisao sam sve i podigao backup tako da trenutno nema foldera chata, ali 2-3 puta sam instalirao i uvijek isto, nema mene u chatu sto god napišem ne vidi se. saćekat ću neke prijedloge pa ću pokušati ponovno instalirati.

rocknroller

#7
Ajde da pokušam ovako postaviti pitanja da sam potražim rješenje.

Što se dogodi kada instaliram ajax chat, gdje dođe do promjene u kojem fajlu ili što?
Znaći Kad raspakiram ajax chat u folder chat i pokrenem install.php, pojavi se tekst koji kaže nešto ovako: ajax chat je sigurno instaliran sada možeš obrisati install.php?
Što je taj install.php napravio?

2. Sada sam se sjetio da sam prije pokušao instalirati neki chat yshout možda on radi problem?

Veliki Brat

Quote from: rocknroller on February 18, 2010, 09:27:52 AM
Imam problem sa instalacijom chata i moda AjaxChat Integration 3.2.1..

na automatskom instaliranju moda dobijem poruku

"Paket koji pokušavate učitati ili instalirati je neispravan ili nije kompatibilan s ovom verzijom SMF-a."

AjaxChat uopste nije kompatibilan sa verzijom 2.0 RC2, mozda zbog toga ne mozes da instaliras
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work


rocknroller

#10
Quote from: DVDRiper on February 20, 2010, 10:54:02 AM
rocknroller izvoli!

Hvala instalirao sam ovaj mod, prebacio na deoult core temu, ostaje problem sto se ne vidi što pišem.

DVDRiper


rocknroller

dvd riper već sam bio editirao post kada sam skužio,  :D

a lik je imao isti problem u ovom postu, ne znam kako je rješio imam i ja preety url

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=257973.msg2353330#msg2353330

Drizzt


rocknroller

skužio sam da preety url blokira kada ga isključim chat djelomično proradi sada piše u chatu ovo ChatBot: Pogreška: Stanje veze: 500

probao 775 neče, ajd neka vam ne bude teško dođite pa pogledajte. http://www.logooff.net

Dzonny

If you get a 500 Connection error you might have to set your file permissions as well.
There are 2 folder for the AJAX Chat Intergration Mod "Chat" and "Shoutbox".
For AJAX Chat Intergration Version 3 "Folders" be sure to change the file permissions (CHMOD) /chat/index.php and /shoutbox/index.php to 755

^^ Sve je rečeno.

DVDRiper


Dzonny

fajlovi /chat/index.php i /shoutbox/index.php treba da budu sa chmodom 755.


Dzonny

Quote from: Dzonny on February 20, 2010, 02:05:50 PM
fajlovi /chat/index.php i /shoutbox/index.php treba da budu sa chmodom 755.
Hm...
Nadam se da su sada folderi u kom se nalaze pomenuti fajlovi, jasnije naglašeni... 8)

rocknroller

hvala sada radi! dopuštnje sam morao staviti i spomenute foldere i na datoteke.

  ;D

DVDRiper

ajde sa to meni ako ti nije problem objasni pa da ga mogu i ja koristiti.

rocknroller

jel znaš raditi sa ftp programom? Predpostavljam da znaš. Ja imam filezillu,
spojiš se na na hosting i uđeš u folder foruma. i Desni klik na folder shoutBox i najdonja opcija datotečna dopuštanja ili file permissions staviš 755. isto tako sa folderom chat. isto tako sa datotekom index.php unutar foldera chat, isto tako sa datotekom index.php unutar foldera shoutBox.

Ja sam trenutno isključio pretty url opciju "URL rewriting filters
(Boards)" dok ne nađem rješenje kako sa preety URL zaobići chat

DVDRiper

hvala, nisam odmah ukopčao jer ja sve što radim radim iz cPanela od hosting provajdera, ali idem probati ovo. Probaj instalirati mod simple sef ili tako nekako, on ti je isti kao pretty URLs.

DVDRiper


Drizzt

Mada mogao si i iz cPanla mjenjati dozvole, ali nema veze bitno da ti je proradilo.

DVDRiper

hmmm... nije proradio, ostali korisnici ga ne vide, a nako nekog vremena piše nešto kao stanje veze 0.

Dzonny


DVDRiper

Napravio sam ove izmjene iz tog tutorijala, trebam li još nešto, posto ostalima se shoutbox i dalje ne prikazuje?

If you get a Connection  Status: 0 error from time to time it's harmless and you can stop it from showing
Open chat/js/chat.js
Find
this.addChatBotMessageToChatList('/error ConnectionStatus '+this.getHttpRequest(identifier).status);
Replace with
if (this.getHttpRequest(identifier).status != 0) {
this.addChatBotMessageToChatList('/error ConnectionStatus '+this.getHttpRequest(identifier).status);
}


Dzonny

Kako se ne prikazuje?
Jesi li namestio dobro dozvole?

DVDRiper

evoga, sad se ostalim korisnicima prikazuje dugmew chat i onaj pop-up, ali nije im prikazan shoutbox.

DVDRiper

ja bih da se njima prikazuje shoutbox na naslovnici, a i ostali korisnici se ne mogu logirati u onaj pop-up chat.

rocknroller

moraš staviti dopuštenja grupama korisnika korisnicima kojima se pokazuje chat.

admin->members->permissions->permissions by membergroup

klikni određenu grupu i dodaj kvačice.

DVDRiper


DVDRiper


rocknroller

Tražio sam temu nisam našao na da tako kažem ex yu jeziku.
Dali se može namjestiti brisanje povjesti na chatu za sve osim admina i moderatora?


termbox

Zdravo,

Koristim SMF 2.0 RC2
Instalirao sam AjaxChat Integration 3.2.2 ver koji je DVD Rip postavio na prvoj stranici. Postavio sam premisije na index.php u folderima southbox i char, editovao sam chat.js kako je navedeno u više postova, isključio sam pretty links.

Problem je što ponekad dobijem: Error: Connection status: 0
Ne vidim šta pišem...

Ako neko ima ideja šta bi moagao biti problem samo naprjed, ja sam izgubio svaku nadu, a ovaj box mi treba :S

rocknroller


rocknroller

ima li netko kod i dali postoji uopće da na chatu u stupcu ljevo ili desno pišu aktivni korisnici?

Advertisement: