News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Forum latinica, datum cirilica?

Started by Veliki Brat, February 18, 2010, 07:09:51 PM

Previous topic - Next topic

Veliki Brat

Pozdrav svima

Instalirao sam SMF 2.0 RC2 i pojavio mi se sad ovaj problem sto ne mogu nikako da prebacim i datum da mi bude latinicim pismom a ne na cirilicnim. Probao sam u index.serbian_latin-utf8

$txt['lang_locale'] = 'sr_RS.utf8';

da pretvorim u

$txt['lang_locale'] = 'sr_YU';

medjutim ni da cuje.

Probao sam u settings.php sve moguce varijante opet nista. Pretrazio da vidim odakle vuce taj cirilicni prevod ali ne mogu da nadjem. A pri tom mi je modification.serbian_latin-utf8.php toliko pun da ne mogu ni da ga pretrazim

<?php

// Version: 2.0 RC2; Modifications





?>


Salim se naravno, nema nista u tom fajlu.

Pa sta sad u 2.0 ne moze da se promeni datum da ne bude cirilicom? Molim pomoc!
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Veliki Brat

Nista, ocigledno da ne moze cim je i na SMF Forum-u, kad prebacis na Serbian Latin, datum takodje cirilicom. Resio sam to na drugi nacin, tako sto sam februar (month) promenio u numericku oznaku 02. itd..

Reseno (bar za mene)  :)
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Dzonny

Pa mogao si da promeniš nazive meseca u latinične.

Veliki Brat

Quote from: Dzonny on February 19, 2010, 02:50:06 AM
Pa mogao si da promeniš nazive meseca u latinične.

Pa promenio bi ja Dzonny da sam nasao odakle vuce te cirilicne nazive meseca, ali ne mogu da nadjem.
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Dzonny

Index.english.php odnosno index.serbian.php

Veliki Brat

index.english.php


$txt['days'] = array('Sunday', 'Monday', 'Tuesday', 'Wednesday', 'Thursday', 'Friday', 'Saturday');
$txt['days_short'] = array('Sun', 'Mon', 'Tue', 'Wed', 'Thu', 'Fri', 'Sat');
// Months must start with 1 => 'January'. (or translated, of course.)
$txt['months'] = array(1 => 'January', 'February', 'March', 'April', 'May', 'June', 'July', 'August', 'September', 'October', 'November', 'December');
$txt['months_titles'] = array(1 => 'January', 'February', 'March', 'April', 'May', 'June', 'July', 'August', 'September', 'October', 'November', 'December');
$txt['months_short'] = array(1 => 'Jan', 'Feb', 'Mar', 'Apr', 'May', 'Jun', 'Jul', 'Aug', 'Sep', 'Oct', 'Nov', 'Dec');


index.serbian_letin-utf8.php


$txt['days'] = array('Nedelja', 'Ponedeljak', 'Utorak', 'Sreda', 'Četvrtak', 'Petak', 'Subota');

$txt['days_short'] = array('Ned', 'Pon', 'Uto', 'Sre', 'Čet', 'Pet', 'Sub');

// Months must start with 1 => 'January'. (or translated, of course.)

$txt['months'] = array(1 => 'Januar', 'Februar', 'Mart', 'April', 'Maj', 'Jun', 'Jul', 'Avgust', 'Septembar', 'Oktobar', 'Novembar', 'Decembar');

$txt['months_titles'] = array(1 => 'Januar', 'Februar', 'Mart', 'April', 'Maj', 'Jun', 'Jul', 'Avgust', 'Septembar', 'Oktobar', 'Novembar', 'Decembar');

$txt['months_short'] = array(1 => 'Jan', 'Feb', 'Mar', 'Apr', 'Maj', 'Jun', 'Jul', 'Avg', 'Sep', 'Okt', 'Nov', 'Dec');


Od cirilice ni traga ni glasa, sve sam pregledao, ne znam odakle vuce taj cirilicni prevod?
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Robi052

Probaj ovo

- Ulogiraj se putem ssh na account
- Odi u direktorij gdje je prevod ( forum/Themes/TEMA/language )
- Napiši sljedeću naredbu, samo umjesto riječi ključnariječ napiši recimo čirilicom neki mjesec find -name '*.php' | xargs grep -E 'ključnariječ'

Veliki Brat

Quote from: MojPortal on February 20, 2010, 12:42:04 PM
Probaj ovo

- Ulogiraj se putem ssh na account
- Odi u direktorij gdje je prevod ( forum/Themes/TEMA/language )
- Napiši sljedeću naredbu, samo umjesto riječi ključnariječ napiši recimo čirilicom neki mjesec find -name '*.php' | xargs grep -E 'ključnariječ'

Hvala na pomoci momci ali promenio sam u numericke oznake meseci i necu da se bakcem vise sa time nemam vremena, samo me cisto zanima odakle vuce taj cirilicni prevod kad ja ne mogu da ga nadjem niti u jednom fajlu? Ono cisto sam radoznao  :)
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Robi052

Pokušaj ovo što sam napisao pa bi ti trebalo ispisati odakle vuče

Dzonny

Je uspeo neko da reši ovo?
Evo ja najzad ubacio latinični prevod i imam isti problem.
Pretražiš apsolutno sve fajlove iz prevoda nema nigde ćiriličnih stringova, pa mi nije jasno odakle vuče ovo?
Pročitah da može biti da je problem u php.ini fajlu, i da treba da se podesi srpski latinica umesto ćirilica, ali meni je već latinica...

Ox

probajte da u fajlu index.serbian_latin-utf8.php umesto RS stavite YU


znaci

$txt['lang_locale'] = 'sr_RS.utf8';

zameniti sa

$txt['lang_locale'] = 'sr_YU.utf8';

Dzonny


Founder 2008

Ili
$txt['lang_locale'] = 'sr_RS-lat.utf8';  8)

Advertisement: