News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Backup foruma

Started by grix, March 18, 2010, 01:28:02 PM

Previous topic - Next topic

grix

Tražio sam po forumu i našao par tema, ali sve nekako meni ne jasno objašnjeno.
Imam Virtualmin 3.77 i pri pokušaju da napravim backup sam odustao zbog raznih opcija koje se nude pri izradi backup-a.Sve što je objašnjeno u temama o backupu, mi se čini da bi trebao imati nekakvo predznanje o svemu tome da bi razumio što treba napraviti...

Čitao sam u tim temama da postoje dvije vrste backup-a, onaj u admin panelu foruma i onaj iz cpanela.
Znam da treba napraviti oba dva ako želim da sve funkcionira kao prije.Onaj iz admin panela foruma je jednostavno napraviti, ali ovaj iz cpanela je malo kompliciraniji zbog tih ponuđenih opcija.

Isprike administraciji ako je ovakva tema već prije pokretana, al bilo bi jako korisno kad bi netko napravio detaljan tutorial za izradu backup-a za nas početnike kojima ništa nije jasno.  ;D

Pozdrav!

amko_sa

Najsigurnij backuo je onaj u cp tvog provajdera odnosno pristupom u phpmyadmin.Tamo ides na connect na zeljenu bazu i nakon sto ti se otvore sve table tvog foruma ides na opciju export ili ti izvoz.Odaberes jos u dnu da ti to sve bude gzipovano i kazes go ili kreni.Skini bazu na desktop i dobro cuvaj.Ja sam radio backup baze iz admin smf2 ali mi nikad ne odradi backup postova :)
Backup radi svakih 15 dana i siguran si.

Cola-Coca

Evo ti link i procitaj ga malo pomalo od pocetka u miru:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=305227.0   

Meni je pomogao!
I LOVE SMF

grix

#3
Probao sam napraviti backup, opcije koje su bile zaklikane po defaultu nisam dirao,osim backup destination i tu sam promijenio u Download in browser .

Javlja mi error: Backup failed : Only backups to a single file can be downloaded in your browser

Evo i slika, morao sam prozor na dvije cjeline podijelit i slikat.

Founder 2008

Pa lepo ti piše:
QuoteOnly backups to a single file can be downloaded in your browser

grix

Mislio sam da će netko dati konkretan odgovor  :o

Dzonny

Koji browser koristiš?
Jesi li na plaćenom ili free hostu?

grix

Firefox 3.5.8
Plaćeni hosting, Linux server

Dzonny

Nisam imao dodir sa takvim software-om, ali bih kontaktirao podršku ako oni mogu da pomognu oko toga.

grix


Founder 2008

#10
Backup mora biti u single fajlu kada ga export-uješ.
Verovatno si ovde gde ti piše backup format trebao da obeležiš single archive file... 
Kontaktiraj podršku i proveri šta ti je backup izvukao da ne bi posle bilo kuku .. lele...  :D

grix

Uključio opciju single archive file, sad je ovaj error:

Backup failed : The option to transfer each server after it is backed up can only be used with new-format backups

Founder 2008

Najpametnije će biti da kontaktiraš podršku...

dipsy

jesi probao da iskljucis transfer each da vidis sta se desava?
sigurno je neka sitnica  ::)

grix

#14
Isključio opciju :Transfer each virtual server after it is backed up i upravo skidam backup.

Hvala dipsy  O:)


Admini,moderatori mislim da bi jedan detaljni tutorial za izradu backupa-a bio jako koristan i vjerojatno se ne bi otvarale ovakve teme po 100 put.

Pozz svima do mojeg sljedećeg problema  ;D

Cola-Coca

Quote from: grix on March 19, 2010, 06:36:46 PM
Isključio opciju :Transfer each virtual server after it is backed up i upravo skidam backup.

Hvala dipsy  O:)


Admini,moderatori mislim da bi jedan detaljni tutorial za izradu backupa-a bio jako koristan i vjerojatno se ne bi otvarale ovakve teme po 100 put.

Pozz svima do mojeg sljedećeg problema  ;D

Pa da si malo-pomalo u miru i sa strplenjem procitao ovaj link: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=305227.0   
bilo bi ti skroz jasno lol.
I LOVE SMF

Advertisement: