News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

customizirani login page

Started by Kizo, March 22, 2010, 02:04:11 AM

Previous topic - Next topic

Kizo

bok,

znači imam smf koji funkcionira izvrsno već neko vrijeme, stvarno super i jednostavno nema šta. međutim, držim forum zatvorenog tipa i htio bih da mi se na login pageu ne vidi ništa osim polja za login, imena sitea i poruke. očito trebam neki cms pa bridge sa njega na smf.

tražim zapravo jednostavnu stvar, neki dobar templateić i cms s kojim ću ovo najlakše napraviti, znači bez suvišne gnjavaže. ili ako ne cms, što se onda preporučuje? ili se možda ovo što tražim može napraviti iz samog smf-a?

prijedlozi?

unaprijed hvala

Dzonny


Kizo

e dobro, znam za to, ali moram priznat da se baš ne snalazim. šta točno trebam napraviti? (očito da sam malo neiskusan  ;D )

Kizo

dobro, malo sam se zadubio i pohvatao, ali među ovim svim funkcijama ne vidim login, a to je ono što mi treba. dakle, želim čistu login stranicu samo sa poljima za logiranje, porukom i imenom foruma.

Dzonny

Ajde malo detaljnije. Nisi rekao ni koju verziju foruma koristiš.
Drugo, gde bi se ta stranica nalazila?
Treba li ta stranica da sadrži i header i footer foruma, ili želiš jednostavnu php stranicu sa login formom?

Postoji ssi login funkcija, nznam šta ti nije jasno pošto sve piše kada se otvori ssi_examples.

Kizo

ok, sorry.

verzija je 1.1.11, i da baš mi treba jednostavna php stranica sa login formom, ništa više od toga. znači, neka pozadina, polja za logiranje, naslov i poruka. to je sve, jer ovako je to dosta ružno.

skužio sam malo kasnije ssi_examples, ali malo sam tanak u programiranju pa mi je svaka pomoć dobrodošla.

unaprijed hvala.

Dzonny

Ok, ako ne budeš uspeo u sledećem postu ostavi link do svog foruma.

Dakle za login:
<?php ssi_login(); ?>
Napravi fajl koji ćeš nazvati npr prijava.html
u njega na prvoj liniji ubaci:
<?php require("SSI.php"); ?> 
Posle toga stavi html tag, i podesi stranicu kako ti god odgovara u html-u, a tamo gde želiš da se pojavi login box stavi kod za login koji je gore spomenut.

Kizo

čini se da je to to, i zbilja je jednostavno. ako bude trebalo još nešto javim se.

Advertisement: