Disable Package preko phpmyadmina

Started by [SS]Parker, March 31, 2010, 03:40:32 PM

Previous topic - Next topic

[SS]Parker

Jeli moguce ovo
naime prebacio sam db sa jednog foruma,pa me neki packages muce .. je li moguce da ih onesposobim preko phpmyadmina

manix

Ne, ne mozes preko baze!

Moras biti malo konkretniji, sta je tacno tvoj problem??? Dakle imas bazu od drugog foruma a fajlovi su od drugog?
Ako je tako to moze ispasti komplikovano ali svakako se moze resiti.

Ako imas neke modove na tom starom forumu onda ih sve moras deinstalirati ili samo one koji nisu imali na forumu od koga je baza. Nakon deinstalacije mozes ih ponovo instalirati da bi ih integrisao u novu bazu.

Problem je u tome sto se podesavanja modova cuvaju u bazi a u bazi od drugog forum nemas ta podesavanja a neki modovi koriste bazu za cuvanje nekih drugih podataka....

[SS]Parker

Quote from: manix on March 31, 2010, 04:47:38 PM
Ne, ne mozes preko baze!

Moras biti malo konkretniji, sta je tacno tvoj problem??? Dakle imas bazu od drugog foruma a fajlovi su od drugog?
Ako je tako to moze ispasti komplikovano ali svakako se moze resiti.

Ako imas neke modove na tom starom forumu onda ih sve moras deinstalirati ili samo one koji nisu imali na forumu od koga je baza. Nakon deinstalacije mozes ih ponovo instalirati da bi ih integrisao u novu bazu.

Problem je u tome sto se podesavanja modova cuvaju u bazi a u bazi od drugog forum nemas ta podesavanja a neki modovi koriste bazu za cuvanje nekih drugih podataka....

Tocno taj problem .. uglavnom rjesio sam sta cu .. Zahvaljujem na odgvorou

rajt

Dali je moguće bekapovati samo one delove baze koji čuvaju konkretne informacije koj su mam potrebni recimo postovi poruke članove i podatek vezane za njih. Dok se sve drugo odbaci i takav bekap upuca u novu bazu?

Dzonny

Da, uradiš export samo određene tablice iz baze.

rajt

Da znam da mogu odabrati samo neke tabele ali dali mogu te tabela posle upucati u novokreiranu istu bazu sa istim nazivom ... pa napraviti nanovo forum bilo sa smf ili nekim drugim... dli je za uvodjenje starih tabela u novostvorenu bazu potrebno neki softver ili kako bi se to uradilo ...

manix

naravno da moze, cemu bi inace to sluzilo :)

rajt

Pa jednostavno. Ja sam zaukupi domen i server. Podigo smf i celo vreme ucio se i forum mi je bio dostupan. Dakle punio se podatcima a ja sam ujedno i eksperimentisao. Sad sam relativno zadovoljan posećenošću i mnogo toga sam naučio. Sad kad sam naučio ja bih sve ispočetka. Dakle zadržao bi samo bitne tabele sa podatcima. Ostalo bi sve krenuo ispočetka ali možda malo drugačije. sada sa tačke kada sam nešto i naučio a pogotovu većim iskustvom. he he he

Advertisement: