Razvoj modova za SMF

Started by manix, April 08, 2010, 02:06:22 PM

Previous topic - Next topic

rocknroller

jQuery može me neko uputiti na ovo? u par riječi?

Masterd


manix

Quote from: rocknroller on August 23, 2010, 07:54:54 AM
jQuery može me neko uputiti na ovo? u par riječi?
jQuery javascript framework... ima gomilu plaginova za razne stvari... znaci gomila stvari vec sazvakana
tipa da ne moras da pises skrip za slide up vec ides samo element.slideUp(brzina) itd...

Dzonny

Svakako treba koristiti jquery, ne vidim razlog da se uklanja.
Šta bi to trebalo uopšte ubaciti u admin panel od opcija? ModSettings.php se edituje za te potrebe. (u 1.1.x verzijama)

manix

Quote from: Dzonny on August 23, 2010, 09:40:13 AM
Svakako treba koristiti jquery, ne vidim razlog da se uklanja.
Šta bi to trebalo uopšte ubaciti u admin panel od opcija? ModSettings.php se edituje za te potrebe. (u 1.1.x verzijama)
Pa ja trenutno nemam nista jer nisam pravi sa privilegijam, ostavio sam da samo admin moze odobriti moderatore i time izbegao privilegije...
Moze se dodati samo to da li je mod aktivan ili ne (vidljiv/nevidljiv)... Takodje ostaje pitanje gde ce se to videti i ako je to negde na forumu onda se moraju praviti privilegije ko moze videti...

Takodje to prikazujem samo u forumu za forum tim ali privilegije odredjujem u portalu jer to i prikazujem preko portala.
Svakako ako pravimo mod to mora da se pravi kao da nema portala...

mladja037

Ko je raspolozen i ako neko ima dobr volje da napravi mod da clanovi mogu prijavljivati mrtve linkove. Hvala unapred

mladja037

Quote from: manix on August 23, 2010, 08:14:32 AM
Quote from: rocknroller on August 23, 2010, 07:54:54 AM
jQuery može me neko uputiti na ovo? u par riječi?
jQuery javascript framework... ima gomilu plaginova za razne stvari... znaci gomila stvari vec sazvakana
tipa da ne moras da pises skrip za slide up vec ides samo element.slideUp(brzina) itd...

Nikad se nisam zanimao za ovo..pa ne znam iskreno ni sta je  :D :D..ali pitao google-ta....i nasao download jQuery i pojavilo mi je se ovo http://code.jquery.com/jquery-1.4.2.js   sta sada ?  :D  :p... msm verovatno je glupo pitanje za sve vas koji znate oko ovoga...ali neka odg bude pametan kad je vec pitanje glupo  :D

manix

Quote from: mladja037 on August 23, 2010, 12:35:05 PM
Quote from: manix on August 23, 2010, 08:14:32 AM
Quote from: rocknroller on August 23, 2010, 07:54:54 AM
jQuery može me neko uputiti na ovo? u par riječi?
jQuery javascript framework... ima gomilu plaginova za razne stvari... znaci gomila stvari vec sazvakana
tipa da ne moras da pises skrip za slide up vec ides samo element.slideUp(brzina) itd...

Nikad se nisam zanimao za ovo..pa ne znam iskreno ni sta je  :D :D..ali pitao google-ta....i nasao download jQuery i pojavilo mi je se ovo http://code.jquery.com/jquery-1.4.2.js   sta sada ?  :D  :p... msm verovatno je glupo pitanje za sve vas koji znate oko ovoga...ali neka odg bude pametan kad je vec pitanje glupo  :D
Sada naucis java script i koristis jQuery :pp

mladja037

hahhahaha... znaci nistaaa   :DDDD

Dzonny

Mladjo, imaš već gotove skripte po netu u jqueriu, ali nznam šta ti treba.
Manix, ja mislim da bi samo administratori i trebali da odobravaju/odbijaju zahteve za moderatora. Mislim da dozvole nisu ni potrebne, prosto neka ostane tako, a ja bi stavio da zahtev mogu poslati svi ulogovani članovi.

rocknroller

ja sam za, mogu pomoći oko templata, CSS.

manix

dobro, usvojili smo jQuery ali niko nema predlog gde ce biti prikazana lista zahteva jer portal izbacujemo kao opciju jer ga nemaju svi ili bar ga vecina nema???

Dzonny

npr pri vrhu foruma ispod menija da bude neko obaveštenje?

rocknroller

Quote from: Dzonny on August 23, 2010, 04:12:50 PM
npr pri vrhu foruma ispod menija da bude neko obaveštenje?

i meni se to čini dobro samo bolje na dnu foruma jer neke zahtjeve nećeš odmah odobriti, tako da ne bode u oći.

Ukoliko bi bila samo obavijest koja vodi na neko zasebno mjesto to bi bilo cool.

Masterd

Možda da bude u posebnoj sekciji u ACP- u?

rocknroller

Quote from: Masterd on August 24, 2010, 09:51:25 AM
Možda da bude u posebnoj sekciji u ACP- u?

+može,  jel to znamo napraviti jel?

Dzonny

Zašto bi pravili posebnu sekciju u koju bi stavili samo jedan chek box? :/

Masterd

Najbolje da stavimo u modifikacije sekciju.

rocknroller

mislim da smo se razišli, govorimo o različitim stvarima. ajd ovako kada nas je više da to bude kako spada da se ne gubimo ako se slažete:




Osječajte se slobodni citirat ovaj kostur koji sam napravio. i stavljati prijedloge.



IDEINO RJEŠENJE


1. Dozvole i omogućavanje:
Za prvu verziju moda predlažem dovesti mod u funkciju da ima samo upaljeno ili ugašeno za sve grupe.
i to tamo u modifikacije sekciji, chek box.



2. Mjesto prikazivanja zahtjeva za admine:
Što je na kraju rečeno za ovo, gdje će se prkazivati?
-prijedlog je na dno prije footera board.index



3. Mjesto prikazivanja dugmeta za slanje zahtjeva:
-predlažem u svakom podforumu na vrhu iznad navigacije stranica ili na dnu ispod navigacije stranica.



TEHNIČKI DIO



4. Tko što može odraditi:

-rocknroller- javljam se uređenje templata HTML i CSS pod brojem 2 i 3.



5. Za koju verziju SMF radimo:
predložio bih prvo za 1.1.1. nakon toga 2.0RC3.

Dzonny

1. Slažem se.
2. Kakogod, negde na indexu foruma neko obaveštenje bi bilo najbolje po meni.
3. Slažem se.
4. Mogu uraditi šta god treba, i složiti xml za mod.
5. Slažem se.

Advertisement: