News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Radio na SMF forumu

Started by rajt, February 08, 2010, 09:53:20 AM

Previous topic - Next topic

rajt

   Kako bi... Hteo bih da moji posetioci imaju priliku da slušaju radio stanicu konkretno NEXi radio ali tako da puste radio i da ga slušaju dok su god na forumu po želji.

Dzonny

Ova dva prikačena fajla uploaduj u root foruma, a kod ispod dodaj negde gde hoćeš plejer da se vidi. (npr index.template.php)

<div id="container"><a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see this player.</div>
<script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script>
<script type="text/javascript">
var s1 = new SWFObject("player.swf","ply","328","20","9","#FFFFFF");
s1.addParam("allowfullscreen","true");
s1.addParam("allowscriptaccess","always");
s1.addParam("flashvars","file=http://78.129.201.228:8010/;stream.nsv&type=mp3&volume=50&autostart=true");
s1.write("container");
</script>

Promeni samo url tj streaming adresu.
utostart=true - koristi se ako želite da radio svira automatski
utostart=false - kada želite da se radio pokreće klikom na dugme.

rajt


rajt

Sve uradim po uputama. I ova stanica koja je u kodu radi ali čim zamenim link NEXi  radia neće da radi a link je http://174.132.123.90:8004 i u Scramer radiu radi.

Dzonny

Gde si stavio kod?
Probaj samo taj kod da sačuvaš sa nazivom npr radio.html u root foruma, i vidi radi li.

rajt

  Rade mi i druge stanice npr BIG ! BIG 2 ali samo neće NEXI Radio a to je ovaj gornji link iz moje prethodne poruke koji radi u Scramer Radiu.

   Dali postoji mogućnost više radio stanica. Dali se u onaj kod mogu staviti više linkova pa da se menja ili nešto slično.

Dzonny

Ne, mislim da za složenije funkcije bolje da nadješ sam neku skriptu na netu.

DVDRiper

jel ima tko kakvu skriptu za player radia nalik onome na warez-bb.org-u?

DVDRiper

jel ima tko kakvu skriptu za player radia nalik onome na warez-bb.org-u?

manix

ja sam na svom forumu pravio slusanje radio stanica samo sto nije bio flash player vec wmp isto sa popup skriptom i sa izborom od desetak nasih stanica

dopuna:
zasto pop up? pa ako je u osnovnoj strani svaki odlazak na drugu stranu prekida emitovanje... jedino ako nisi ceo forum prebacio u ajax XD
inace, pravim sada sa flash playrom, naravno svojim ;)

Ljubavnik

Ovo je OK ako non stop gledaš jednu stranu tj onu gde je plejer. Da li postoji mogućnost da muzika ide dalje iako menjam stranice tj ako pišem po forumu???

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: Ljubavnik on April 10, 2010, 01:33:45 PM
Ovo je OK ako non stop gledaš jednu stranu tj onu gde je plejer. Da li postoji mogućnost da muzika ide dalje iako menjam stranice tj ako pišem po forumu???

postoji skripta, ali koci dosta forum ako si na shared hostu....

ova gornja opcija je ok samo naglasi clanovima da ako oce da slusaju radio nek otvore forum u jos jednom tabu i tamo samo nek ide muzika a u drugom tabu nek pisu.... 





My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Ljubavnik


manix

pa savetujem da napravis link sa popup prozorom u kome je player za radio stanice... Prvo, neces prekidati emitovanje prilikom odlaska na drugu strana a neces ni usporavati forum...

ja nisam bio zadovoljan player-ima na netu pa sam morao da napravim sam XD :pppp
Radio Player
Takodje napravljeno za novu temu koju pripremam za svoj forum
EDIT: Nije jos zavrsen...

rocknroller

Quote from: manix on April 12, 2010, 09:20:18 AM
pa savetujem da napravis link sa popup prozorom u kome je player za radio stanice... Prvo, neces prekidati emitovanje prilikom odlaska na drugu strana a neces ni usporavati forum...

ja nisam bio zadovoljan player-ima na netu pa sam morao da napravim sam XD :pppp
Radio Player
Takodje napravljeno za novu temu koju pripremam za svoj forum
EDIT: Nije jos zavrsen...

koji fora player jesi to ti radio?

manix

Quote
koji fora player jesi to ti radio?
da, ja sam ga pravio...

Advertisement: