News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

vBulletin 4'ten SMF 2'ye geçiş?

Started by A Touch of Evil, April 13, 2010, 11:51:36 AM

Previous topic - Next topic

A Touch of Evil

Bu tip bir dönüştürüm gerçekleştiren var mı acaba? Mümkün mü? 3.7 convert dosyasını kullanın dediler, kullandım fakat bu şekilde bir hata alıyorum.

Antes

bende 3.7 'nin kini kullandım hiç bi hata almadım... ekteki dosyalarla bi deneme yaparmısın ? ,

Dikkat : ekteki dosyada "ek"lerin çevirilmesini içermiyor , eğer forumunuzda ekler varsa çevirici onları çevirmiyecektir .... !

A Touch of Evil

Forumumda ek kullanmıyordum zaten sorun oluşturmaz. Ekteki dosyanın sitedeki converterdan farkı var mı?

Antes

Quote from: A Touch of Evil on April 13, 2010, 12:41:59 PM
Forumumda ek kullanmıyordum zaten sorun oluşturmaz. Ekteki dosyanın sitedeki converterdan farkı var mı?

çok farklı değil ama biraz düzenlendi , ben kullandım sitemi çevirdi hatasız şekilde , ama detaylı incelemedim ( atanmış -bölüme- moderatörleri geçirmiyo olabilir )

A Touch of Evil

Şimdi de belli bir stepten sonra boş sayfa geliyor. Çıldıracağım ya  >:(

Antes

Server 'a aşırı yüklenme mi yapıyorsunuz ? ( eğer sürekli beklemeden ileri ileri derseniz )

A Touch of Evil

Hiç dokunmadım continue tuşuna. Boş sayfa düşünce f5 atmaya çalıştığımda bir süre sonra ilk mesajdaki hata geliyor. Baştan alınca boş sayfa geliyor. Böyle bir döngü oluştu. Acaba gece saatlerinde mi yapsam ziyaretçi pek olmadığı saatlerde?

Antes

Quote from: A Touch of Evil on April 15, 2010, 09:56:06 AM
Hiç dokunmadım continue tuşuna. Boş sayfa düşünce f5 atmaya çalıştığımda bir süre sonra ilk mesajdaki hata geliyor. Baştan alınca boş sayfa geliyor. Böyle bir döngü oluştu. Acaba gece saatlerinde mi yapsam ziyaretçi pek olmadığı saatlerde?

forum açıkken ? büyük hata - forumu bakım moduna alın - öyle deneyin...

A Touch of Evil

forumu bakım moduna alıp denedim fakat yine aynı şey oldu.

Antes

http://mmobrowser.com/test/

ben 15dk önce çevirdim :) hiç bi sorun çıkmadı ... eğer vB ve SMF farklı db'ler üstünde kurulcaksa 2 DB'ede SMF 'nin User 'ını vermen lazım ...

Alpay

Quote from: Antes on April 17, 2010, 06:34:07 AM

ben 15dk önce çevirdim :) hiç bi sorun çıkmadı ... eğer vB ve SMF farklı db'ler üstünde kurulcaksa 2 DB'ede SMF 'nin User 'ını vermen lazım ...

Konulara girdigmde sayfan yüklenmiyor.

Antes

Quote from: Alpay on April 17, 2010, 08:21:54 AM

Konulara girdigmde sayfan yüklenmiyor.

bu localhostta olmadıydı ... hmm biraz daha araştırma yapayım...

Antes

nitekim sorunu çözdüm , farklı veritabanları ( aynı sunucuda olsa dahi ) - hata veriyor , aynı veritabanına taşıdım şimdi sorunsuz çalışıyor forum...

A Touch of Evil

http://mmobrowser.com/test/ [nofollow]

İki ayrı db var. SMF'nin userı vb database'ine de ekli. Böyle olması gerekiyor sanırım?  Convert işlemini yaparken bu şekilde yaptım? Yanlış birşey var mı?

Antes

Quote from: A Touch of Evil on April 17, 2010, 10:54:26 AM

İki ayrı db var. SMF'nin userı vb database'ine de ekli. Böyle olması gerekiyor sanırım?  Convert işlemini yaparken bu şekilde yaptım? Yanlış birşey var mı?

yanlış bi şey yok , ama ben hala neden beyaz ekran verip takıldığını çözemedim ... kendi forumumu çevirdim bugün gördüğün gibi hiç bi sorun yok ... Hata hakkında detaylandırırsan bende çözüm bulabilirim veya çeviriciyi yapan arkadaşlara danışabiliriz...

A Touch of Evil

Quote from: Antes on April 17, 2010, 11:03:38 AM
http://mmobrowser.com/test/ [nofollow]

yanlış bi şey yok , ama ben hala neden beyaz ekran verip takıldığını çözemedim ... kendi forumumu çevirdim bugün gördüğün gibi hiç bi sorun yok ... Hata hakkında detaylandırırsan bende çözüm bulabilirim veya çeviriciyi yapan arkadaşlara danışabiliriz...

Bunca kişi çeviriyorsa bende problem var demektir. Server sahibine danıştım. Siteye gelen saldırıları önlemek için bağlantıyı 30 saniyede bir sıfırlama gibi bir uygulamaya gitmiş. Yani sayfanının açılışı 30 saniyeden uzun sürerse orada kesiliyor. Kaş yaparken göz çıkarıyor bir nevi. Bundan olabilir diye düşünüyorum ben?

Serverda zorlanma göremiyorum dolayısıyla convert işlemi yapılırken site çok rahat açılıyor.

Antes

Quote from: A Touch of Evil on April 17, 2010, 11:16:17 AM
Quote from: Antes on April 17, 2010, 11:03:38 AM

Bunca kişi çeviriyorsa bende problem var demektir. Server sahibine danıştım. Siteye gelen saldırıları önlemek için bağlantıyı 30 saniyede bir sıfırlama gibi bir uygulamaya gitmiş. Yani sayfanının açılışı 30 saniyeden uzun sürerse orada kesiliyor. Kaş yaparken göz çıkarıyor bir nevi. Bundan olabilir diye düşünüyorum ben?

Serverda zorlanma göremiyorum dolayısıyla convert işlemi yapılırken site çok rahat açılıyor.

bu da bir sebep tabi ki , benim forumum daha yeni olduğu için toplam çevrim 25 saniye sürdü :) - sizin için bu süreyi yükseltmesini talep edin... ( NoT : Forumu çevirdikten sonra - Türkçe karakter sorunu olabilir - Türkçe dil dosyalarını yükleyip dili Türkçeye çevirin sorun ortadan kalkacaktır )

A Touch of Evil

Quote from: Antes on April 17, 2010, 11:27:07 AM
bu da bir sebep tabi ki , benim forumum daha yeni olduğu için toplam çevrim 25 saniye sürdü :) - sizin için bu süreyi yükseltmesini talep edin... ( NoT : Forumu çevirdikten sonra - Türkçe karakter sorunu olabilir - Türkçe dil dosyalarını yükleyip dili Türkçeye çevirin sorun ortadan kalkacaktır )

Benim site biraz geniş. 30 bin konu 600 bin civarı mesaj var. Hata postları çevirirken geliyor zaten..

Advertisement: