News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Visestruki izbor

Started by jelence, May 08, 2010, 02:09:46 AM

Previous topic - Next topic

jelence

Pozdrav!
Htela bih na svoj forum postaviti opciju izbora ponuda poslova.
Npr, da postoji mogucnost izbora zeljenog grada, vrste posla ( npr: ekonomija, gradjevina, medicina, isl.), itd.
Slicno kao sto postoje takve opcije na infostudu i kod ostalih ponudjaca.
Postoji li neki gotov skript za to?

Dzonny

Pozdrav.
Koliko znam tako nešto ne postoji za smf, mada ne znam tačno šta bi htela?
Neko izabere oblast, posao, štagod, i kakve to izmene ima na njegovo viđenje foruma?

manix

mislim da nema nista gotovo za to...
ja bi to resio pomocu dodatnog skripta a isti bi ubacio pomocu portala(php script) ili pomucu CustomAction moda

Ljubavnik

Postavi tab poslovi, a kada mišem pređe preko njega neka napravi padajući meni sa gradovima  :D :D :D :D :D :D :D :D :D

jelence

Zahvaljujem na odgovorima i da pojasnim:
Obzirom da se forum odnosi prvenstveno na ekonomske teme, htela sam da ubacim i mogucnost pretrazivanja baze poslova.
Znaci: kategorija - Poslovi i u okviru toga po temama: poslovi za grad Beograd po oblastima: recimo:Beograd - ekonomija, Beograd - pravo, itd., pa onda za grad Novi Sad,...
Ne mora da bude strogo tako, moze da bude i potkategorija grad Beograd, pa oblasti po temama, ili neka slicna varijacija.

Medjutim, osnovni problem je u tome sto kada bih npr u Simple portal, ubacila kucice za izbor ( po gradovima, pa po oblastima,...), morala bih sve da radim rucno, jedan isti oglas da povezujem na vise mesta: npr - isti oglas bi bio za grad Beograd, pa isti taj za oblast ekonomija, pa tako redom.
Ideja je bila da se u okviru Simple portala ubaci neki skript koji bi povlacio isti oglas na vise mesta.
E sad ja ne znam da li tako nesto postoji?
Pozdrav!


Ljubavnik

QuoteMedjutim, osnovni problem je u tome sto kada bih npr u Simple portal, ubacila kucice za izbor ( po gradovima, pa po oblastima,...), morala bih sve da radim rucno, jedan isti oglas da povezujem na vise mesta: npr - isti oglas bi bio za grad Beograd, pa isti taj za oblast ekonomija, pa tako redom

Ti kao da radiš tuđi forum, a ne svoj. Sve bi na gotovo, a to ne postoji.
Kešni nekome pa će taj odraditi umesto tebe  :D :D :D :D :D :D :D :D

QuoteIdeja je bila da se u okviru Simple portala ubaci neki skript koji bi povlacio isti oglas na vise mesta.

Sve skripte koštaju, ni jedna nije dzaba. Odeš na sličan sajt, virneš ko je radio skriptu pa se obratiš autorima  ::) :D

manix

jelence, mislim da se nismo razumeli...
kada sam rekao da ubacis skriptu u SP ili CA mislio sam na php koji bi ocitavao to iz baze a ne na html pa da rucno ubacujes kategoriji i oglase...
To bi podrazumevalo da skripta koristi bazu za kategorije i oglese i prikazivanje bi bilo automatizovani tj. zasnovano na nekom upiti. Upit bi mogao biti bilo koje vrste (mesto, tkategorija... ili bilo koji uneti parametar)

EDIT:
ja sada radim skriptu za SMS Oglase za svoj forum

jelence

Hvala manix.
Nazalost, moje znanje PHPa nije dovoljno da sama napravim skriptu,
pa sam pomislila da mozda postoji nesto gotovo, u bilo kom obliku.
To je ocigledno bila veeoooma optimisticna ideja  :D.
Pozdrav!

PS: Ako budes raspolozen za delenje svoje skripte kojim slucajem, javni  ;).

Advertisement: