News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Search Engine Optimization

Started by fiestalunatic, June 09, 2010, 07:40:01 AM

Previous topic - Next topic

fiestalunatic

Καλησπερα σε ολους!
Εχω την εξης απορια και θελω την γνωμη σας.
Για να γινει το forum αντιληπτο απο τις μηχανες αναζητησης τα meta tags πρεπει να μπουν
στον index.template.php ή στην αρχικη μου σελιδα η οποια ειναι μια απλη html οπου υπαρχει
ενα link για το index.php του forum?

Επισης γνωριζετε αλλους τροπους που μπορει να γινει το forum μου γνωστο
και ευκολα αντιληπτο απο τις διαφορες μηχανες αναζητησης?

Ευχαριστω...

vkot

Απ'όσο γνωρίζω, οι μηχανές αναζήτησης δεν δίνουν τόση βαρύτητα στα meta tags όση παλιότερα. Κοιτούν το περιεχόμενο της σελίδας.

Τα meta tags τα δηλώνεις στο SMF 2 στο: Διαχείριση - Χαρακτηριστικά και επιλογές - Λέξεις κλειδιά (Meta) που σχετίζονται με το φόρουμ.
Στο SMF 1 δεν θυμάμαι.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

fiestalunatic

Στο 1.1.11 παντως που χρησιμοποιω δεν υπαρχει τετοια επιλογη meta tags στο Διαχείριση - Χαρακτηριστικά και επιλογές .

Παρακαλω αν γνωριζει καποιος περι του θεματος να ενημερωσει!  ;)


andy12gr

το 1.1.11 το εχω καιρο και δεν θυμαμαι ποτε να το επισκεπτηκαν μηχανες αναζητησης. ενω σε αλλο φορουμ που εχω το 2 τη πρωτη βδομαδα ηρθε και google και yahoo και κοιτουσαν τις διαφορες σελιδες. Μια και η σελιδα σου ειναι νεα θα σου προτεινα να βαλεις το smf2 το οποιο εχει πολλες δυνατοτητες.

nikan

Εγώ θα έλεγα να βάλεις meta tags και στα δύο αρχεία.
Κατά βάση όταν ένας ιστότοπος έχει συχνά ανανεωμένο περιεχόμενο το επισκέπτονται συχνότερα.

Σχετικές πληροφορίες από Google

Advertisement: