News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Ne rade slova Č, Ć, Š, Ž, Đ...

Started by Madzgo, June 10, 2010, 11:26:42 AM

Previous topic - Next topic

Madzgo

umjesto navedenih slova mi se prikazuju samo znaci pitanja: ?

ima li neko resenje? i nek bude dobro objasnjeno, jer nisam expert za forume  :-\

Bob Marley

Ako nisi expert za forume, onda makar umes da koristis opciju za pretragu tj. Search :)

Madzgo

mislis da pretrazim ovaj forum? pokusavao sam, ali nikako da nadjem sta treba

PlayeR


Madzgo


Masterd

Onda koristi engleski u utf-8 obliku.

Madzgo



Madzgo

izvinjavam se sto smaram :)

skinuo sam to, ali pojma nemam kako da ubacim...

manix

Quote from: madzgo on June 10, 2010, 04:39:19 PM
izvinjavam se sto smaram :)

skinuo sam to, ali pojma nemam kako da ubacim...
Raspakujes arhivu koju si skinuo u root foruma... znaci ako ti se forum nalazi u folderu forum ubacis tamo arhivu koju si skinuo i raspakujes je... Ako zelis direktno na server, raspakujes arhivu bilo gde i preko ftp-a sve to raspakovano o5 prebacis u root folder.

Kada si to odradio odes u podesavanje servvera u admin panelu i za jezik odaberes eng utf8

Madzgo


Chupko

Koji smf koristish? :)

Ako koristish 1.1.11  onda:

Admin Panel > Forum Maintenance i nadjesh "Convert the database and data to UTF-8".

Posle toga otvori Settings.php

I umesto:

$db_character_set = 'utf8'; (nalazi se na kraju fajla)

edituj utf8 u utf-8 :) I to je to ;)

Madzgo


Chupko


Madzgo

e, kad sam ovo postavio svi postovi koji su kopirani odnekle su nestali.. stoji ime postera i to, ali je polje prazno... mogu li da vratim te postove ikako, pa makar po cijenu da mi opet ne rade Č Ć Š Đ Ž?

Madzgo

Sad imam isti problem, 2.0.

Ako neko ovo umije, dacu mu sifru i username i sve, samo da mi proradi ovo..

Masterd

Imaš li ovu liniju u Settings.php datoteci?

$db_character_set = 'utf8';

Madzgo

Imam..

I ovu:


$global_character_set = 'utf-8';

Masterd


Madzgo


Masterd


Madzgo

Jesam, ali ostane opcija, mogu opet.

I opet ne rade slova.

Masterd



Masterd

Možeš li ovdje postaviti index.php datoteku jezika?

Madzgo

Jel to index.serbian_latin-utf8.php ?

Evo ga u attachmentu

Skipper.

Pogledaj u cpanelu koji je collation u tabelama baze.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Madzgo

utf8_general_ci  na svaku sem na neke stare tabele od ajax chata (ne koristi se vise)


Skipper.

To je u redu.
Lol kad čitam ovu temu naježim se jer je i meni instaliran forum a da nije odabran utf-8 (braća Madžarović, to ti dovoljno govori kakav je forum bio).
Za sada je kod mene to skoro sve u redu i posle 3-4 update/upgrade. Jedino gde ne prepoznaje slova je na index strani tamo gde piše poslednja poruka u topiku.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Madzgo

Meni je radilo na 1.1.x (evo u ovoj temi rijeseno) i posle upgrade otislo sve u 3 lepe :(

Mihac™

Quote from: Madzgo on June 25, 2010, 07:29:35 AM
e, kad sam ovo postavio svi postovi koji su kopirani odnekle su nestali.. stoji ime postera i to, ali je polje prazno... mogu li da vratim te postove ikako, pa makar po cijenu da mi opet ne rade Č Ć Š Đ Ž?
to se dešava jer si imao neke modifikacije prije toga i normalno je da se ne vide postovi, ,pa kada vratiš te iste modove koje si imao , onda ćeš i vidjeti te postove.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

Quote from: Madzgo on June 14, 2011, 04:44:12 PM
Sad imam isti problem, 2.0.

Ako neko ovo umije, dacu mu sifru i username i sve, samo da mi proradi ovo..
riješiti ću ti ja, no važnije je da ti prvo dam scoj PayPal račun, a onda ćemo dalje lako :-)

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Advertisement: