Veritabanı Güncellemesi

Started by @DaLgakıran, June 18, 2010, 09:17:59 AM

Previous topic - Next topic

@DaLgakıran

Arkadaşlar, siteye bir eklenti kurmak istedik. Forum versiyonunun 1.1.11, fakat veritabanı versiyonunun 1.1.7 olduğunu söyledi SMF. Şimdi birkaç sorum var.
1-)Veritabanını nasıl güncelleyeceğiz? Upgrade paketindeki .sql formatındaki 2 dosya ile upgrade.php dosyasını FTP'ye atıp çalıştırmak mı gerekiyor? Yanlış biliyorsam doğrusu nedir?
2-)Sitedeki mod paketleri veritabanı güncellendikten sonra bozulur mu? Silinmeyeceğini biliyorum fakat uyumsuzluk oluşturmasından korkuyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

gencler.net

Quote from: @DaLgakıran on June 18, 2010, 09:17:59 AM
Arkadaşlar, siteye bir eklenti kurmak istedik. Forum versiyonunun 1.1.11, fakat veritabanı versiyonunun 1.1.7 olduğunu söyledi SMF. Şimdi birkaç sorum var.
1-)Veritabanını nasıl güncelleyeceğiz? Upgrade paketindeki .sql formatındaki 2 dosya ile upgrade.php dosyasını FTP'ye atıp çalıştırmak mı gerekiyor? Yanlış biliyorsam doğrusu nedir?
2-)Sitedeki mod paketleri veritabanı güncellendikten sonra bozulur mu? Silinmeyeceğini biliyorum fakat uyumsuzluk oluşturmasından korkuyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İlk önce arama yapmanı öneririm kardesim...

veri tabanını güncellemek icin...  bu konuya bakabilirsiniz? http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=95612.0

2. sorun ise paket bozulmaz ama ekleme yaptıgı yerler kaybolacagı icin yeniden kurarsın paketlerden..

@DaLgakıran

Arkadaşım, ben tecrübeli bir forum kullanıcısıyım. Arama yapmayı bilirim. Fakat forum üzerinde hiçbir hakkım yok ve forumun 40.000'e yakın üyesi var. Foruma bir şey olmaması gerekiyor. Ayrıca ben SMF'nin nasıl güncellendiğini biliyorum. Bunu neden sorayım? Forumun versiyonu zaten 1.1.11 şu anda. Paket yüklemeye çalıştığımızda veritabanının 1.0.7 versiyonunda olduğunu söyledi bize. SADECE veritabanını nasıl güncelleyeceğimi soruyorum ben.

Alpay

doğru bilginiz.

2. hyr bozulmaz :)

@DaLgakıran

Quote from: Alpay on June 19, 2010, 01:28:04 PM

doğru bilginiz.

2. hyr bozulmaz :)
Cevabınız için teşekkürler.

Advertisement: