Modifikasyon İstekleriniz

Started by grafitus, June 26, 2010, 06:44:48 AM

Previous topic - Next topic

Hangi modifikasyonun yazılmasını istersiniz?

Üyenin çıkışına ne kadar zaman kaldığını gösteren ibare. akbora
1 (16.7%)
Konuya ileti yazılmadan eklenti indirilemesin cepalani
0 (0%)
SMF 2.0 x için BBC Permission Mod serhatyilmaz
0 (0%)
Wikipedia tarzı her bir iletinin değiştirilme geçmişi Alpay
3 (50%)
İndirme Yöneticisi. Download System'den daha güzel bir dosya arşivcisi.
2 (33.3%)
Sözlük. Glossary'den daha özellikli sözlük modifikasyonu.
2 (33.3%)

Total Members Voted: 6

Voting closed: July 05, 2010, 04:43:32 AM

grafitus

Merhabalar,

Şu sıralar, bi hayli boş zamanım var. Bu zamanımı bilgisayarımda seç-bırak yapmarak geçirmemek için birkaç modifikasyon yazmayı istiyorum. Bu konu da istekleriniz varsa, onları, yazmanızı istiyeceğim. Eğer ki aynı şeyi birçok kişi isterse ve ben de uygun görürsem, ayrıntılarını alıp hemen başlayacağım. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, benden SMF 1.1.x için modifikasyon yazmamı beklemeyin.

Hadi geh geh geh vatandaş, haydi geeh! :)

Dip Not: Konuyu daha fazla kişinin görmesi için Modifikasyonlar bölümüne açmadım. Eğer moderatör arkadaşımın orayı daha uygun görürse, oraya taşıyabilir...

akbora

O zaman ilk ben başlayayım:

Süreli girenler için ne kadar zamanı kaldı onu göstermek.

Mesela 20 dakika süre ile giriş yaptım. Bir yerde kalan zaman geriye sayarak gösterilsin. Sanırım bu zor olmasa gerek çünkü zaten sistem bir şekilde benim 20 dakika için girdiğimi biliyor ki 20 dakika sonra beni off yapıyor. O halde bize düşen sistemin bildiği şeyi üyeye göstermek olacak.

Gerisi siz ustalara kalmış. Bu imkan için teşekkürler.
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

cepalani

üyeler eklentideki dosyayı cevap yazmadan indiremesin.bu tip bi modifikasyon yapamazmıyız yada varmıydı böyle bi şey ?

serhatyilmaz

BBC Permission Mod 2.0 rc3 için :D

Antes

SEF modu forum.php ile çalışıcak :D ( SMSEO'da olabilir )

program5

Attachments positioning moduna benzer, yani, eklentileri yatay olarak sıralayan bir mod benim için altın değerinde olurdu :)

Yağız...

Quote from: program5 on June 26, 2010, 05:44:10 PM
Attachments positioning moduna benzer, yani, eklentileri yatay olarak sıralayan bir mod benim için altın değerinde olurdu :)

SMF 2.0: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=379147.msg2612567#msg2612567

my_wuslat

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=346420.msg2459705#msg2459705

rica etsem bu linkteki uygulamayı yapabilirmisiniz, 2 sürümüne geçeli 6 ay oldu ancak hala bu konuya  hiç bir çözüm bulunamadı...

Alpay

Quote from: Yağız... on June 26, 2010, 06:01:37 PM
Quote from: program5 on June 26, 2010, 05:44:10 PM

SMF 2.0: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=379147.msg2612567#msg2612567

ipuclarına taşıyımmı yağız ?

grafitus :
Reason For Editing Modunu  geliştirmek
adminden ayarlı
kaç kişi değiştirdiyse yazmasını

misal

değiştirildi by alpay tarih sebebi

gibi :)

grafitus

@akbora, aslında kolay değil düşündüğünüz kadar. SMF, üye girişi yaptığınız bilgisayara seçtiğiniz süreli bir çerez bırakıyor. O süre dolunca bilgisayar o çerezi  yok ediyor. Mantık bu. PHP ile de çerezlerin süresini okumak mümkün değil (sanırım. bu konu üzerine bayağı araştırma yapmıştım önceden). Ancak biz giriş yapıldığı anda girilen değeri *members tablosunda bir sütunda tutabiliriz. Oradan gösterebiliriz. Düşüneceğim bunu... Teşekkürler. :)
@cepalani, ileti "ek"lerini Türkler pek kullanmasada, yabancılar çok kullanıyor. Bunu da düşüneceğim. Teşekkürler. :)
@serhatyilmaz, ben sıfırdan yeni modifikasyonlar yazmayı düşünüyorum. Ancak yazarına bir sorarız. Eğer bana devrederse modifikasyonunu, güncelleriz. :)
@Antes, bu hâlâ sorabiliyor musun? :)
@program5, Yağız, teşekkürler.
@my_wuslat, o bir modifikasyon isteği değil gibime geliyor. :P Neyse, birazdan bakacağım.

Arkadaşlar, 30 Haziran'a kadar istekleri bu konudan yazın lütfen. Daha sonra konuya anket ekleyeceğim. En çok oy alan -ve gözümün kestiği :D- modifikasyonları yazmaya başlayacağım. Konuyu okuyup geçen arkadaşlara dahi teşekkürler! :)

@Alpay, güzel fikir. Modifikasyonu incaledim. Ayrı bir sorgu oluşturursak tüm sebepleri alabiliriz. Belki de ayrı bir tablo oluşturmak gerecek. Ama aklıma yatan modlardan biri oldu. ;) Mutlaka ankete ekleyeceğim. Teşekkürler. :)

serhatyilmaz

Quote from: grafitus on June 27, 2010, 04:53:20 AM
@serhatyilmaz, ben sıfırdan yeni modifikasyonlar yazmayı düşünüyorum. Ancak yazarına bir sorarız. Eğer bana devrederse modifikasyonunu, güncelleriz. :)
ben sordum kendisine ama hiç bir şekilde geri dönmedi bana. aslında bunuda 2.0 için sıfırdan yazabilirseniz iyi olurdu :)

grafitus

Quote from: serhatyilmaz on June 27, 2010, 05:09:23 AM
ben sordum kendisine ama hiç bir şekilde geri dönmedi bana. aslında bunuda 2.0 için sıfırdan yazabilirseniz iyi olurdu :)
Yazdım ben de ÖM. Ama bana atar büyük ihtimâl. :P

program5

grafitus

Son gün. :) Yarın anket başlatacağım arkadaşlar.

akorkut

tüm üyelere e-posta gönderirken belirlenen zaman aralığına göre, belirlenen kişiye e-posta göndermesini sağlayan bir kod lazım:)

akbora

Kendi modunda todo daha önce demiştim alarm özelliği eklemek.
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

Antes

SMSEO'yu neden eklemedin ??? ayıp ayıp :D

grafitus

Quote from: ahbey on June 29, 2010, 01:41:57 PM
tüm üyelere e-posta gönderirken belirlenen zaman aralığına göre, belirlenen kişiye e-posta göndermesini sağlayan bir kod lazım:)
Üzgünüm, nasıl bir şey istediğinizi anlayamadım. ÖM ile yazın isterseniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Quote from: akbora on June 29, 2010, 07:29:48 PM
Kendi modunda todo daha önce demiştim alarm özelliği eklemek.
Sonuçta web tabanlı yazılımlar yapıyoruz. Bunlara Microsoft Outlook gibi ekrana birden gelmelerini sağlayamayız. Tek yapabileceğim menüye o gün yapılacak kaç işin olduğu göstermekti. Onu yaptım. Birde otomatik olarak e-posta atmasını düşünüyordum. Ancak kendimce bir politika ile ileriki bir sürüme bıraktım o özelliği. :)

Quote from: Antes on June 30, 2010, 04:46:38 AM
SMSEO'yu neden eklemedin ??? ayıp ayıp :D
Iıııı. :) Şeyyy. :)

* grafitus Anket başlamıştır arkadaşlar.

Antes

bak bi de o kırmızı yazıyı yanlış kullanıyon abim, 3. şahıstan anlatman lzm

* Antes grafitus'a döner ve SMSEO'yu neden yazmaktan kaçtığını sorar.

gibi

grafitus

* grafitus konu başlığında ne yazıyor diye sorar? Yüzünde de "sanki istediği bir modmuş gibi" bir ifade vardır...

grafitus

Oylama sonucunda Alpay'ın önerisi olan, Wikipedia tarzı her bir iletinin değiştirilme geçmişi  modifikasyonunu yazmaya karar kıldım.
Düzenleme: Alpay'ın isteğini zaten Niko yazmış. Post History

Başka modifikasyon isteği olan var mı? :o

Alpay

Ama benim istedigim gibi değil ama bu cok ayrıntılı o modifikasyonu geliştirsen ?

http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t=15678

yeride tam verilen modifikasyonun nikonunki degil onun sadece geliştirilmişi :)
bak

Changelog:
05/20/10 [pc] - Altered #2.2 (fixed logic).
01/30/10 [coolyou] - First edit in the new decade! Added explanations to "disallow" in 3.4.
11/23/09 [pc] - Extended #3.13 to report count.
11/15/09 [Thrill] - Added clarification to #4.2.
11/10/09 [Enigma] - Fixed small typo in #1.2. Thanks to .:Imperial:.
11/10/09 [pc] - Added permaban clarification about staff impersonating.

böyle :)

grafitus

Anladım, Alpay. Deneyeli bakalım n'olcak. :)

Yağız...

grafitus

Baktım konunun fırıdağı yanmış, son ileti yazan kişi Yağız. Tamam dedim, gene beni ezecek bir şey yaptı. :D Yapmışsın gene yapacağını. :D Ama sen Hızlı Düzenle'ye ekledin mi onu? :P

* grafitus Yağız sen de mi ayrı bir tablo oluşturdun? Yoksa bir kolona hepsini import mu ettin?

Alpay

Evet yağızcım :D Paylaşalım lütfen , paylaşım güzel bişiydir.

Yağız...

Quote from: grafitus on July 07, 2010, 01:33:47 PM
Baktım konunun fırıdağı yanmış, son ileti yazan kişi Yağız. Tamam dedim, gene beni ezecek bir şey yaptı. :D Yapmışsın gene yapacağını. :D Ama sen Hızlı Düzenle'ye ekledin mi onu? :P

* grafitus Yağız sen de mi ayrı bir tablo oluşturdun? Yoksa bir kolona hepsini import mu ettin?
Ayrı bir tablo oluşturmadan yapılamaz. messages tablosuna yazsan | vb. bir karakter kullanıcakmak zorundasın ve sadece explode ile parçalayabilirsin. Ama saçma olur, ne kadar edit olduğunu bulman lazım vs vs vs.

Mod yapıp gönderirim bir ara. Tatildeyim :P (İzmir'e iniyorum numaranı ÖM at görüşelim bir ara :P)

serhatyilmaz

ya işim dolayısıyla bi kaç gün giremedim oylama kapanmış :D şu bbcyide halletseniz ya çok zor bir şey olmasa gerek :D çok önemli bir mod çünkü üyelerin bazı bbcleri kullanmasını istemiyorum ama bazı moderatorlerin kullanmasını filan istiyorum. bunu benden başka isteyen çok kişi vardır diye düşünüyorum?

Yağız...

Quote from: serhatyilmaz on July 08, 2010, 05:20:30 AM
ya işim dolayısıyla bi kaç gün giremedim oylama kapanmış :D şu bbcyide halletseniz ya çok zor bir şey olmasa gerek :D çok önemli bir mod çünkü üyelerin bazı bbcleri kullanmasını istemiyorum ama bazı moderatorlerin kullanmasını filan istiyorum. bunu benden başka isteyen çok kişi vardır diye düşünüyorum?
Ona da bakacağım, winrules'a ulaşmayı deniyorum :)

grafitus

Quote from: Yağız... on July 08, 2010, 03:21:13 AM
Ayrı bir tablo oluşturmadan yapılamaz. messages tablosuna yazsan | vb. bir karakter kullanıcakmak zorundasın ve sadece explode ile parçalayabilirsin. Ama saçma olur, ne kadar edit olduğunu bulman lazım vs vs vs.

Mod yapıp gönderirim bir ara. Tatildeyim :P (İzmir'e iniyorum numaranı ÖM at görüşelim bir ara :P)
Tamam doğru yoldan ilerliyorum demek ki. :P

Alpay'a yazdın sanırım?

Ya çevirmek problem değil. Birçok yeri zaten aynı (2.0'da değişme yok). Ama, yazarın gönlü olsun istiyoruz. (Yağız, ben ve diğerleri)

Quote from: Yağız... on July 08, 2010, 06:05:33 AM
Bende ÖM attım. bana da cevap verdi. SMF Friend olmanın havası bu olsa gerek? :P

kusursuz_duman

SmF 2 rc3 e uygun Shotbox...

sitede paylaşılan ajax chat eklentisini bir turlu kuramadım bıktım desem yeridir ben anlamıyorum foruma yazdım kimsede ilgilenmedi..

eğer böyle bir modifikasyon yazarsanız sevinirim en azından sizin yazdığınız daha anlaşılır olur ve size danışabilirim  oluşan sorunları..

şimdiden teşekkürler..

Yağız...

SMFPacks Shoutbox kurmayı deneyin.

serhatyilmaz

Quote from: grafitus on July 08, 2010, 01:06:20 PM
Ya çevirmek problem değil. Birçok yeri zaten aynı (2.0'da değişme yok). Ama, yazarın gönlü olsun istiyoruz. (Yağız, ben ve diğerleri)

Quote from: Yağız... on July 08, 2010, 06:05:33 AM
Bende ÖM attım. bana da cevap verdi. SMF Friend olmanın havası bu olsa gerek? :P
bende pm atmıştım ama geri dönmedi bana :D kendisi yapmaya filanda niyeti yok heralde.

kusursuz_duman

Quote from: Yağız... on July 08, 2010, 04:38:21 PM
SMFPacks Shoutbox kurmayı deneyin.
Teşekkürler Hocam kurulumu yaptım Fakat ona nereden ulaşacağım Modifikasyonlarda çeşitli görnüyor başkada bişey yok.. ve İzinler Konusunda Nsıl Bir işlem Yapmalıyım sizce ?
Hangi yerlerde nasıl  izin vermemi önerirsiniz...
Şimdiden Teşekkürler..
Ayrıca Konuyu Dağıttıysam Konu Sahibi İçin kendi adıma Üzgünüm Kusura Bakmayın..

Hkan

@grafitus; şu üyenin sistemdeki süresinin bitmesine ne kadar kaldığını hesaplamak için üyelik sistemiyle oynayıp setcookie fonksiyonlarına exp-time gibi bir çerez daha ekleyip onu kullanabilirsin.

grafitus

Evet, o da olabilir BiggBoss35. Hatta SESSION da gösterebiliriz. Hatta SESSION daha iyi olur. Çünkü SESSIONlar tarayıcı kapanana kadar aktif olur. Veritabanını da bana daha cazip gedliği için onu yazmıştım. Ama SESSION kullanmak daha mantıklı gibi. Şu sıralar başka işlerim var. Bitsin onlar, başlayayım (Ama en önce üşengeçliğimi atmalıyım. :P).

akbora

grafitus kalan zaman modunu amaçlamana sevindim. Umarım herkese yaralı bir mod olur.

Bu arada daha ilginç olabilecek bir mod düşüncem vardı bir kaç yere yazmış olamama rağmen pek cevap gelmedi. Mesela pdf tag vardır pdf leri mesaj içinde açmayı amaçlar.

Bunun gibi power point dosyalarını da mesaj içinde sırayla açan bir mod yapılabilirse çok güzel olacak diyorum. Selamlar.
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

grafitus

Azcık araştırma sonucu bunun mümkün olduğunu öğrendim. Ancak tam bir görüntüleyici yok elimde. :) Belki object etiketi bunu da destekliyordur. Ama ben başka bir servis buldum: http://viewer.zoho.com/home.do. .ppt, .xls, .pdf görüntüleme hizmeti veriyor. Belki bunu kullanır, komplike bir "BBC tag" yaparız. :) Fikirin için teşekkürler! :)

Alpay

behzat11111

Wikipedia tarzı Tema Yapılabilirmi

Gshan

Quote from: Yağız... on July 07, 2010, 01:30:31 PM
Şöyle birşey mi Alpay? :P

paylaşıldı mı bu? paylaşıldıysa link alabilirmiyim?
RC4 > yakında 5

Advertisement: