News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

PHP-Fusion do SMF POMOCY bo zgrzeszyłem

Started by JJ79, February 13, 2010, 11:10:43 AM

Previous topic - Next topic

JJ79

Jesli dubluję to przepraszam, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi.
Tak, tak, tak ... zaciekawił mnie inny skrypt, moja wina .. zainstalowałem go dla testu .. Forum niby działa .. ale tęskni mi się za SMF tak bardzo, że krzyczeć mi się chce.
PYTANIE:
Czy istnieje możliwość by przejść z fusion (v7.XX) do SMF bez straty postów. Nowości, artukuły sa mało ważne, może przecież je zapisać i wrzucić na nowo do portalu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

zegarek

Można jest do tego potrzebny konwerter.

http://download.simplemachines.org/?converters;software=phpfusion

Radzę ci przekonwertować  phpFusion 7 do SMF 1.1.11 a potem zaktualizować do SMF 2.0 RC2.

JJ79

#2
Bardzo dziękuję za odpowiedź . Jak tylko znajdę chwilkę na weekend zabiorę się za to więc proszę trzymać kciuki :)

Jeszcze jedno pytanie ... czy znajdę gdzieś jakąś informację jak wykonać całą czynność. Nie widzę pliku info w paczce z konwerterem a informacja o umieszczeniu zawartości w katalogu z zainstalowanym smp nie pomaga mi, z tego powodu, że forum i strona śmiga jeszcze na fusion...
Założyłem nowy katalog na serwerze, mam tam instalkę smf1.1.11 i .. no właśnie i co dalej ... :)




JJ79


JJ79

Ok tak więc ... wszystko przeprowadzone zgodnie z zaleceniami. Stworzyłem nowy katalog, w nim zainstalowałem smf 1.1.11 następnie wrzuciłem pliki z paczki z konwerterem do tego folderu. Uruchamiam convert.php wpisuję wszelkie informacje jakie są potrzebne i wysypuje mi komunikat :

Sorry, the database connection information used in the specified installation of SMF cannot access the installation of PHPFusion 7.0.x. This may either mean that the installation doesn't exist, or that the MySQL account used does not have permissions to access it.

The error MySQL gave was: SELECT command denied to user 'jjartstudio_smf'@'thor' for table 'mrofus_users'


Czy macie jakiś pomysł jak to zrobić??

impreza

Chyba są osobne konwertery bazy i plików. Lub co bardziej prawdopodobne miałeś zainstalowane mody jakieś których gołe smf nie rozumie.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

JJ79

#7
Domniemam, że chodzi o mody na php-fusion... No tak, było kilka. Postaram się je usunąć, po wcześniejszym stworzeniu kopii i zobaczymy o co kaman. Na moje jednak oko totalnego laika, chodzi tu o dane w tabeli użytkownicy, a modułu żadnego nie posiadałem w tej kategorii. Nie mniej jednak dziękuję za pomoc i zwracam się z pytaniem, czy jeśli mi nie wyjdzie, jakiś Wielki tego forum zechciałby pomóc za jakąś opłatą ??

JJ79

Problem rozwiązany...
Konwerter jest jeden :) do bazy i do plików :)

Chodzi o to, że stworzyłem nową bazę danych, a przy instalacji TRZEBA zainstalować bazę danych do istniejącej bazy danych od PHP fusion. Dodaj jeszcze, gdyby ktoś chciał przekonwetować się na SMF, że zanim dokonasz konwersji zainstaluj polski język i ustaw go jako domyślny, w innym wypadku krzaczki :)

Emes

A czy mógłby ktoś opisać dokładnie jak przejść z php-fusion v7 na smf 1.1.11
Mam pobrany konwenter http://download.simplemachines.org/?converters;software=phpfusion mam zainstalowany php-fusion i smf na jednym serwerze, dograłem do php-fusion pliki konwentera i po wejściu na strone www /conventer.php mam



Po podaniu ścieżek do php-fusion i smf wyskakuje mi komunikat

QuoteSorry, the database connection information used in the specified installation of SMF cannot access the installation of PHPFusion 7.0.x. This may either mean that the installation doesn't exist, or that the MySQL account used does not have permissions to access it.

The error MySQL gave was: SELECT command denied to user 'emes_php7'@'localhost' for table 'fusion_users'

Można prosić znających sie na sprawie o dokładniejsze opisanie całej procedury?
Dziękuję


Emes

Troszkę mnie zaskoczyłeś pytaniem, w okienkach jak na fotce są podane ścieżki do katalogów php-fusion i smf (gdzie są zainstalowane) a hasło wpisuje od bazy .
Czy masz na myśli że mam zrobić sobie kopię bazy i wgrać bazę od fusion do katalogu gdzie jest zainstalowany i smf tak samo?
Sorki ale dopiero zaczynam się uczyć.

flapjack

ale user/hasło od której "bazy"? z komunikatu błędu wynika, że cos jest źle z tymi właśnie danymi

Emes

#13
Napiszę co robiłem.
Na początku przy instalacji smf stworzyłem nową bazę dla niego, baza fusiona i smf mają te same hasła więc pomyłki nie ma.
Potem doczytałem że trzeba zainstalować smf na bazie fusiona i tez tak zrobiłem, błędu z hasłem nie ma.

Edit:
Już mam :) , popełniłem błąd taki że mam kilka cms zainstalowanych i w głównym katalogu serwera mam kilka katalogów i mam
Między innymi takie:
emes-css
php7
smf

pomyliłem emes-css z php7

Teraz mam

Converting...
Converting members... Successful.
Converting categories... Successful.
Converting boards... Successful.
Converting topics... Successful.
Converting posts (this may take some time)... Successful.
Converting personal messages (step 1)... Successful.
Converting personal messages (step 2)... Successful.
Converting topic notifications... Successful.
Converting attachments... Successful.
Converting moderators... Successful.
Converting membergroups... Successful.
Recalculating forum statistics... Successful.
Conversion Complete

jak mam dalej postępować aby to skończyć?

flapjack

wgraj paczke Large Upgrade, skasuj install.php i ciesz sie nowym forum na SMF

Emes



Advertisement: