News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Excel listesindekileri toplu üye yapmak

Started by akorkut, June 29, 2010, 01:25:27 AM

Previous topic - Next topic

akorkut

Merhaba.
Elimde bir derneğin üye listesi var. Üye listesinde TC Kimlik numarası, adı soyadı, çalıştığı yer, e-posta adresleri  gibi bilgileri var.
Dernek sitesine smf forum kurmak ve bu listedekileri kişileri foruma kaydetmek istiyorum. Ama her biri için farklı uğraşmak gerekiyor.  bu listedeki kişileri mesela şifre ve kullanıcı kodu olarak; TC kimlik numarası, kullanıcı adını; ad ve soyadı vs vs gibi kaydedebileceğim ve listdeki e-posta adresini kişilerin e-postası olarak kaydedip otomatik mail gönderebileceğim daha basit bir yol var mı? 

War©hild

ben bi ara yapmıştım onu vereyim :D

şimdi dosyayı at ana dizine. sonra admin olarak giriş yap. ondan sonrada http://forumismi/regemall.php de.

sonra kaydetmek istediğin kullanıcıları yapıştır. Format şöle olacak yalnız

uyeadı1;şifre1;email1
uyeadı2;şifre2;email2
...
üyeadı_n;şifre_n;email_n

exelde böyle 3 stun oluştur. sonra farklı kaydet de csv olarak kaydet bu hale getirmesi lazım. virgül lü yaparsa artık tüm virgülleri ; ile değiştirirsin.

HoHoR

Quote from: War©hild on June 29, 2010, 05:30:39 AM
ben bi ara yapmıştım onu vereyim :D

şimdi dosyayı at ana dizine. sonra admin olarak giriş yap. ondan sonrada http://forumismi/regemall.php de.

sonra kaydetmek istediğin kullanıcıları yapıştır. Format şöle olacak yalnız

uyeadı1;şifre1;email1
uyeadı2;şifre2;email2
...
üyeadı_n;şifre_n;email_n

exelde böyle 3 stun oluştur. sonra farklı kaydet de csv olarak kaydet bu hale getirmesi lazım. virgül lü yaparsa artık tüm virgülleri ; ile değiştirirsin.

çok teşekkürler
benimde çok işime yarayacak

kmy

Merhabalar. Bu şekilde aynen smf'ye yeni konu açabilirmiyiz, Yani excelde olan yüzlerce konu başlığını ve konuları veritabanına ekleyebilirmiyiz 

arslanturk

Bence o kişilerin istemediklri sürece üye yapman iyi değil. Özellikle sadece sana gözükse bile tc kimlik numarası olmaması gerekir.

kmy

Quote from: arslanturk on June 27, 2016, 01:24:55 AM
Bence o kişilerin istemediklri sürece üye yapman iyi değil. Özellikle sadece sana gözükse bile tc kimlik numarası olmaması gerekir.
Merhaba.
Konu kişilerin TC kimlik numaraları ile ilgili değil. Zaten sitede TC kimlik numarası da istenmiyor.
Konu; yüzlerce konu başlığı ve içeriği var  elimde. Bunların tek tek girilmesi çok uzun sürüyor. Bu açıdan yönetici girişi yaparak ve çalıştırılacak bir eklenti ile bu konuların ayrı başlıklar altında sitenin içeriğine gömülmesi.   

kmy

Merhaba.
Quote from: kmy on June 25, 2016, 04:14:41 PM
Merhabalar. Bu şekilde aynen smf'ye yeni konu açabilirmiyiz, Yani excelde olan yüzlerce konu başlığını ve konuları veritabanına ekleyebilirmiyiz 
Bu konuda daha önce yazmış olduğum husus halen geçerli. Böyle bir eklenti  veya bir alışma var mı?

Excelde (sütun veya satıra çevirebileceğim) onlarca konu başlığı ve açıklaması var.
Örnek  A1 hücresinde "muhasebe nedir?" b1 hücresinde ise "muhasebe,afafa fafaf af f afaf " diye açıklama.

Ben bu exceldeki verileri -ki sayısı yüzlerce- toplu olarak bir defada,  a hücresindekiler konu başlığı, b hücresindekiler ise mesaj içeriği olarak yazdırabilir miyim?

cee山

Quote from: kmy on September 15, 2017, 05:36:16 AM
Merhaba.
Quote from: kmy on June 25, 2016, 04:14:41 PM
Bu konuda daha önce yazmış olduğum husus halen geçerli. Böyle bir eklenti  veya bir alışma var mı?

Excelde (sütun veya satıra çevirebileceğim) onlarca konu başlığı ve açıklaması var.
Örnek  A1 hücresinde "muhasebe nedir?" b1 hücresinde ise "muhasebe,afafa fafaf af f afaf " diye açıklama.

Ben bu exceldeki verileri -ki sayısı yüzlerce- toplu olarak bir defada,  a hücresindekiler konu başlığı, b hücresindekiler ise mesaj içeriği olarak yazdırabilir miyim?

- Mantık olarak excel bilgi çekiyorsa bu ad konu veya konu başlığı fark etmez.Sadece bir yardım edebilicek yazılımcı bulmanız.

Ücretsiz yapan belki çıkar ama bilemicem K.gelsin

seams

uzun zamandır bende arıyorum fakat sanırsam bir yazılımcı arkadaş danışmak gerekecek.

donanma44

Eğer ben de başarabilirsem aynısını yapacağım. Teşekkürler.

Advertisement: