AjaxChat Integration na forum 1.1.11

Started by Maxion7, July 08, 2010, 01:08:00 PM

Previous topic - Next topic

Maxion7

Znam da je bilo dosta tema u vezi ovog chat-a, ali nisam nasao da je neko imao problem kao ja.. E ovako, instalirao sam sve rucno i sve one "FILE OPERATIONS" sam uradio kako pise tamo, chat mi pokazuje na forumu i smajlije i sve, samo kada napisem nesto i kliknem na SHOUT nece jednostvano nista pokaze, kao i da ne saljem.. :// Nadam se da sam dobro objasnio u cemu je problem.. ;)

manix

instalirao si mod rucno ili si skunuo shat sa njihovog sajta pa instalirao?

Maxion7


rocknroller

Vjerojatno problem sa pretty url

u htaccess Datoteku u rootu foruma pod RewriteRule dodaj ovo

RewriteRule ^chat/?$ ./chat/index.php [L,QSA]

Maxion7

Nema mi datoteke "htaccess" u rootu foruma.. :/

Maxion7

Uspio sam popraviti sve, radi mi chat, ali kada je na engleskom jeziku, nece radi na srpskom.. ?

Skipper.

Jesi li napravio fajl Shout.serbian_latin-utf8.php ili koju već verziju srpskog koristiš? To ti treba takođe. Samo otvori Shout.english.php i sačuvaj ga pod imenom Shout.ovde staviš jezik koji koristiš.php. Možeš prevesti to a možeš ga ostaviti i neprevedenog.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Maxion7

Evo uradio sam kako si rekao i opet ne moze.. Opet moze samo kada je engleski jezik.. :/

rocknroller

Quote from: Nemanja on July 09, 2010, 07:54:05 AM
Evo uradio sam kako si rekao i opet ne moze.. Opet moze samo kada je engleski jezik.. :/

Kada si to napravio jesi li ispraznio Chache?

Maxion7

Jesam, evo ponovo sam napravio datoteku Shout.serbian_latin-utf8.php i ubacio u /Themes/default/languages i nece.. :(

Maxion7

Kada izbrisem datoteku Shout.english.php nece radi ni na engleskom, po nekoj logici znaci da je Skipper_gm upravu u cemu je problem, ali ne znam gdje pravim onda gresku.. Evo okacicu datoteku koju ubacim kao Shout.serbian_latin-utf8.php... :)

Skipper.

Kažeš da si ručno instalirao mod. Jesi li izmenio Modifications.serbian_latin-utf8.php? To se ne pojavljiuje kad parsuješ mod ali to moraš takođe da odradiš.
Pre ovoga koda
?>
ubaci ovaj

//Begin AjaxChat Integration
$txt['chat'] = 'Chat';
$txt['shoutBox'] = 'ShoutBox';
$txt['chat_aUser'] = ' user is in chat';
$txt['chat_users'] = ' users are in chat:';
$txt['chat_no_user'] = 'No user is in chat.';
$txt['enableShoutBox'] = 'Enable the ShoutBox?';
$txt['enableChatButtonNo'] = 'Enable online chat users numbering on chat button?';
$txt['enableChatBelowPM'] = 'Show online users below total logged in time section?';
$txt['anyPageShoutBox'] = 'Check for ShoutBox on any page or uncheck for only in index page:';
$txt['chatPopUp'] = 'Chat in popup page?';
$txt['miniChat'] = 'Integrate shout box and chat room?';
$txt['permissionname_chat_access'] = 'Access to chat';
$txt['permissionhelp_chat_access'] = 'Users can use the chat or can\'t.';
$txt['permissionname_shout_access'] = 'Can shout';
$txt['permissionhelp_shout_access'] = 'Give access to write in shout box.';
$txt['permissionname_shout_view'] = 'View shoutBox';
$txt['permissionhelp_shout_view'] = 'Give access to view the shoutBox';
$txt['permissionname_shout_mod'] = 'Moderate shoutBox';
$txt['permissionhelp_shout_mod'] = 'Give access to moderate the shoutBox.';
$txt['permissionname_chat_mod'] = 'Moderate chat';
$txt['permissionhelp_chat_mod'] = 'Give access to moderate the chat.';
$txt['permissiongroup_chat'] = 'Chat';
//End AjaxChat Integration
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Maxion7


Maxion7

Izvinite zbog spama, ali molim vas ako ima neko ideju da mi pomogne, jer ja nezz sta da radim... I uredio sam ga sa smajlicima i sa BBC kodovima i sve radi, ali samo kada je na ENGLESKOM..

Dzonny

Očigledno da onda nisi nešto uradio kako treba za srpski jezik.
Koju verziju srpskog jezika koristiš? Utf8, latiničnu, ćiriličnu?
Prikači fajl Modifications.jezik.php u svoj sledeći post.
Da li si napravio fajl shout.jezik.php i njega takodje ubacio u direktorijum jezika?

manix

Quote from: Nemanja on July 10, 2010, 08:42:33 AM
Izvinite zbog spama, ali molim vas ako ima neko ideju da mi pomogne, jer ja nezz sta da radim... I uredio sam ga sa smajlicima i sa BBC kodovima i sve radi, ali samo kada je na ENGLESKOM..
probaj da uradis sledece, pronadji config.php - trebalo bi da je u folderu 'shoutBox\lib' , u njemu pronadji
// Default language:
$config['langDefault'] = 'en';

i to izmeni
// Default language:
$config['langDefault'] = 'sr';

pa javi da li tako radi

manix

Quote from: Dzonny on July 10, 2010, 09:49:33 AM
Očigledno da onda nisi nešto uradio kako treba za srpski jezik.
Koju verziju srpskog jezika koristiš? Utf8, latiničnu, ćiriličnu?
Prikači fajl Modifications.jezik.php u svoj sledeći post.
Da li si napravio fajl shout.jezik.php i njega takodje ubacio u direktorijum jezika?
naravno i ovo odradi

Maxion7

#17
Koristim srpski jezik, latinicu utf-8... Napravio sam faj Shout.serbian_latin-utf8.php i ubacio /Themes/default/languages, tacnije preimenovao fajl Shout.english.php..  I opet nece, a evo fajl Modifications.serbian_latin-utf8.php sam prikacio.. ;)

P.S. Manix uradio sam to sto si rekao, nije uspjelo!

rocknroller

Quote from: Nemanja on July 10, 2010, 11:59:45 AM
Koristim srpski jezik, latinicu utf-8... Napravio sam faj Shout.serbian_latin-utf8.php i ubacio /Themes/default/languages, tacnije preimenovao fajl Shout.english.php..  I opet nece, a evo fajl Modifications.serbian_latin-utf8.php sam prikacio.. ;)

P.S. Manix uradio sam to sto si rekao, nije uspjelo!

Sjetio sam se... Chat/lib/lang   jel imaš tu ovu datoteku, nisam siguran jel to ta koji jezik koristiš po defaultu. Ja koristim hr. i meni radi.

Maxion7


Advertisement: